انواع ارزهای دیجیتال کدامند؟

نوشته شده در : 1403/03/23

جستجو


سعی می کنیم در مقاله انواع ارزهای دیجیتال کدامند؟اطلاعاتی در مورد ارزهای دیجیتال برای شما ارائه کنیم و به ویژگی های ارزهای دیجیتال بپردازیم و تفاوت کوین و توکن رو برای شما مورد بررسی قرار بدیم تا اطلاعاتی در این زمینه داشته باشین. بازار کریپتوکارنسی نوعی بازار نوپا و نوظهور هست که به دلیل رشدهای قیمتی زیادی که در سال های گذشته داشته، مورد استقبال سرمایه گذاران و معامله گران زیادی قرار گرفته و تونسته به یکی از محبوب ترین بازارهای مالی با مارکت کپ بالا تبدیل بشه.

همچنین شما نیز می تونین وارد بازار کریپتوکارنسی ها بشین و با سرمایه گذاری و خرید ارز دیجیتال سود به دست بیارین. البته ابتدا باید آموزش های لازم رو فرا بگیرین تا مشکلاتی در این مورد برای شما پیش نیاد و بتونین معامله های خوبی داشته باشین.

جالب اینجاست که بدونین بازار ارزهای دیجیتال همانند سایر بازارهای مالی نوسانات قیمتی زیادی داره و همین نوسانات باعث میشه تا فرصت های کسب سود زیادی برای معامله گران و تریدرها فراهم بشه. به این ترتیب شما نیز می تونین از همین فرصت ها کسب سود کنین. البته به شرط اینکه بتونین بهترین نقاط خرید و فروش رو پیدا کرده و سود به دست بیارین.

ارز دیجیتال چیست؟

ارز دیجیتال چیست

شاید این سوال برای شما نیز پیش بیاد که ارز دیجیتال چیست؟ ما می تونیم در پاسخ به این سوال بگیم که ارز دیجیتال شکل دیجیتالی و مجازی پول های واقعی هست که فقط در فضای اینترنت مورد استفاده و معامله قرار می گیرن. به عبارت دیگه ارزهای دیجیتال همانند پول های واقعی شکل قابل لمس ندارن و شما نمی تونین اون ها رو لمس کنین.

ارزهای دیجیتال با وجود شباهت های زیادی که به پول های واقعی دارن، تفاوت هایی نیز در این میان دیده میشه که باعث منحصر به فرد شدن اون ها میشه. همچنین به ارزهای دیجیتال، رمز ارز نیز گفته میشه. اسم رمز ارزها نیز از تکنیک های رمزنگاری گرفته شده، چون اون ها رو در مقابل خیلی از تقلب ها که معمولا در حوزه ارزهای سنتی وجود داره، ایمن می کنه.

به دلیل رمزنگاری که اون رو ایمن می کنه، در مقابل تقلب یا جعل امنیت بسیار بالایی داره. این موضوع، امنیت اون رو نسب به سایر ارزهای سنتی که به راحتی میشه با تجهیزات خاص اون ها رو جعل کرد، بسیار بیشتر می کنه، مخصوصا اینکه مجرمان با تکنیک هایی که به کار می گیرن، به طور فزاینده ای پیشرفته تر شدن. به این ترتیب همین موضوع ها باعث شده تا ارزهای دیجیتال محبوبیت زیادی به دست بیارن. پیشنهاد میکنیم مقاله امنیت در خرید و فروش ارز های دیجیتال رو هم مطالعه کنین.

انواع ارزهای دیجیتال از نظر بلاکچین

کوین چیست؟

کوین چیست

اگه در بازار ارزهای دیجیتال فعالیت داشته باشین، احتمالا اسم کوین رو شنیدین و خواستین که اطلاعاتی در این مورد به دست بیارین و شاید این سوال برای شما نیز پیش اومده باشه که کوین چیست؟ بهتره بدونین کوین یا Coin پولی دیجیتال هست که با استفاده از الگوریتم های رمزنگاری شده ایجاد شده و ارزش رو در طول زمان ذخیره می کنه.

همچنین کوین در واقع معادل دیجیتال پول هست که بیت کوین مشهورترین نمونه اون محسوب میشه. نکته قابل توجه این هست که کوین ها ارزهای دیجیتالی هستن که بر روی شبکه بلاک چین اختصاصی خودشون ایجاد میشن و بصورت مستقل فعالیت می کنند. برای مثال، بیت کوین نوعی Coin هست که بر روی شبکه خودش ایجاد شده و فعالیت های خودش رو انجام میده.

توکن چیست؟

در فضای ارزهای دیجیتال، توکن به اون دسته از رمز ارزها گفته میشه که بلاک چین مخصوص خودشون رو ندارن و از بلاک چین های دیگه برای ثبت تراکنش های خود استفاده می کنند. همچنین توکن نوعی دارایی دیجیتال هست که قابلیت انتقال به دیگران و ذخیره ارزش در خود رو دارن. توکن ها توسط شرکت های مختلف بر بستر تکنولوژی بلاک چین ایجاد و راه اندازی میشن.

تفاوت کوین و توکن چیست؟

تفاوت کوین و توکن چیست

خیلی از کاربران و معامله گران در بازار ارزهای دیجیتال، دو مفهوم کوین و توکن رو به صورت اشتباهی به جای هم استفاده میکنن، ولی بهتره بدونین که کوین و توکن تفاوت زیادی با هم دارن. به همین منظور ما سعی می کنیم در این قسمت از مقاله انواع ارزهای دیجیتال کدامند؟ برخی از تفاوت کوین و توکن رو برای شما مورد بررسی قرار بدیم تا اطلاعاتی در این مورد داشته باشین.

• یکی از انواع تفاوت کوین و توکن که باعث میشه تا این دو مفهوم منحصر به فرد بشن و از هم متمایز بشن این هست که کوین ها بلاک چین اختصاصی خودشون رو دارن، ولی توکن ها شبکه اختصاصی خودشون رو ندارن و از بستر سایر بلاک چین ها برای فعالیت خودشون استفاده می کنند.

• یکی دیگه از انواع تفاوت کوین و توکن این هست که کوین ها معمولا فقط واسطه معامله هستن، ولی توکن ها کاربرد مختلفی در شبکه دارن. به عبارت دیگه شما می تونین با استفاده از کوین ها فقط معاملات خودتون رو انجام بدین، در حالی که از توکن ها می تونین در موارد مختلفی استفاده کنین.

• یکی دیگه از انواع تفاوت کوین و توکن این هست که هر کوین نیاز به کیف پول ارز دیجیتال و آدرس اختصاصی خودش داره، ولی توکن ها رو میشه در همه آدرس های بلاک چینی میزبان ذخیره کرد و اون رو در کیف پول های مختلفی نگهدای کرد.

شبکه انتقال ارزهای دیجیتال چیست؟

شبکه انتقال ارزهای دیجیتال چیست

نوبت این رسیده تا در این قسمت از مقاله انواع ارزهای دیجیتال کدامند؟ به بررسی شبکه انتقال ارزهای دیجیتال بپردازیم تا اطلاعاتی در این زمینه داشته باشین. بهتره بدونین مفهوم شبکه انتقال ارزهای دیجیتال در شبکه بلاک چین  کمی پیچیده هست. هر شبکه برای ایجاد توکن های جدیدی بر روی بلاک چین خودش از مفهومی به اسم استاندارد توکن استفاده می کنه. استاندارد توکن در اصل گروهی از پروتکل هاست که به افراد این امکان رو میده تا توکن های خودشون رو بر روی شبکه مورد نظر خودشون به وجود بیارن. همچنین هر شبکه بلاک چینی مثل اتریوم میتونه استانداردهای مختلفی داشته باشه که هر کدوم ویژگی ها و کاربردهای خاص خودشون رو دارن. استانداردهای موجود در شبکه های بلاک چینی به برنامه های غیر متمرکز یا Dapp ها این امکان رو میده تا برای پردازش تراکنش های مالی خود، توکن به وجود بیارن. به عبارت دیگه توسعه دهنده های برنامه های غیر متمرکز باید برای تسهیل فعالیت های مالی خودشون باید توکن داشته باشن.

کارمزد انتقال ارزهای دیجیتال چیست و چرا اخذ می شود؟

کارمزد انتقال ارزهای دیجیتال چیست و چرا اخذ می شود

ما قصد داریم در این قسمت از مقاله بهترینارزهای دیجیتال کدامند؟ اطلاعاتی در مورد کارمزد انتقال ارزهای دیجیتال برای شما ارائه کنیم تا اطلاعاتی در این زمینه داشته باشین. بهتره بدونین هزینه یا کارمزد انتقال ارزهای دیجیتال میزان مبلغی هست که در زمان انتقال ارزهای دیجیتال به یه کیف پول دیگه پرداخت میشه. به عبارت دیگه شما زمانی که قصد دارین تا ارزهای دیجیتال خودتون رو از کیف پول خودتون به سایر کیف پول ها بفرستین، باید میزان مبلغی رو به عنوان کارمزد شبکه و کارمزد کیف پول پرداخت کنین تا تراکنش شما انجام بشه. همچنین میزان کارمزد انتقال ارزهای دیجیتال متفاوت هست و می تونه با توجه به میزان ترافیک شبکه بلاک چین تغییر کنه. اگه قصد دارین تا تراکنش شما سریع تر انجام بشه، باید هزینه بالاتری پرداخت کنین تا با توجه به میزان استاندارد کارمزد، در اول صف انتظار قرار بگیره و سریع تر انجام بشه. همچنین معمولا میزان کارمزد در اکثر صرافی های ارز دیجیتال ثابت هست، ولی در کیف پول های دیجیتال با توجه به نوع کیف پولی که استفاده می کنین، امکان تنظیم هزینه ها وجود داره.

انواع ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری کدامند؟

بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری کدامند

امروزه ارزهای دیجیتال زیادی در بازار کریپتوکارنسی ها وجود داره که همین موضوع باعث میشه تا پیدا کردن بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری کار سختی بشه. به همین منظور ما سعی می کنیم در این قسمت از مقاله، بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری رو برای شما معرفی کنیم تا با این رمز ارزها آشنایی داشته باشین و بهترین تصمیم رو برای سرمایه گذاری و خرید اون ها بگیرین.همچنین شما می تونین مقاله آموزش سرمایه گذاری رو هم برای مطالعه بیشتر در این زمینه بخونین.

• ارز دیجیتال بیت کوین

یکی از بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری که به عنوان پادشاه کریپتوکارنسی نیز شناخته میشه، ارز دیجیتال بیت کوین هست. بیت کوین که به عنوان اولین رمز ارز شناخته میشه، توسط شخصی ناشناس با اسم مستعار ساتوشی ناکاموتو در سال 2009 معرفی شد و از اون زمان تاکنون به دلیل داشتن مزیت های فوق العادش، تونسته مورد استقبال سرمایه گذاران و معامله گران زیادی قرار بگیره و بیشترین سهم بازار رو از آن خودش کنه.

• ارز دیجیتال اتریوم

یکی دیگه از بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری، ارز دیجیتال اتریوم هست. اتریوم با نماد اختصاری ETH نوعی ارز دیجیتال یا شکلی از دارایی دیجیتالی هست که در زمان نوشتن این مقاله در رتبه 2 بازار کریپتوکارنسی ها قرار داره. همچنین این رمز ارز به دلیل پشتیبانی از قراردادهای هوشمند محبوبیت زیادی به دست آورده.

• ارز دیجیتال کاردانو

یکی دیگه از بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری، ارز دیجیتال کاردانو هست. کاردانو نیز با نماد اختصاری ADA نوعی رمز ارزی هست که به دلیل ویژگی ها و کاربردهای خاص خودش محبوبیت زیادی به دست آورده و اهداف مشخصی رو دنبال می کنه که در صورت تحقق این اهداف می تونه رشد قیمتی چشمگیری رو تجربه کنه.

 

جمع بندی و نتیجه:

ما سعی کردیم در مقاله بهترین ارزهای دیجیتال کدامند؟ اطلاعاتی در مورد ارزهای دیجیتال برای شما ارائه کنیم و به بررسی ویژگی های ارزهای دیجیتال بپردازیم و تفاوت کوین و توکن رو برای شما مورد بررسی قرار بدیم. همونطور که گفتیم، امروزه به دلیل گسترش بازار کریپتوکارنسی ها، ارزهای دیجیتال زیادی به وجود اومدن که هر کدوم از اون ها به دلیل داشتن ویژگی ها و کاربردهای خاص خودشون مورد استقبال قرار می گیرن و محبوبیت زیادی به دست میارن. همچنین برای خرید ارزهای دیجیتال می تونین از صرافی اینانس استفاده کنین.

نظرات کاربران در مورد انواع ارزهای دیجیتال کدامند؟
 • از انواع شت کوین ها و آلت کوین ها و تعریف این دوتا توی مطلب تون چرا گفته نشده؟ انواع ارز های دیجیتال رو خیلی کلی گفتین فقط توکن و کوین و تعریف ها شون رو گفتین.

  • بله ایشالا در اپدیت های بعدی روی انواع بیشتر ارزهای دیجیتال کار خواهیم کرد.

  با سلام خیلی مطلب خوبی بود ممنون از تیم قدرتمند شما :) من و تیم مون پنج ساله روی حوزه خرید و فروش ارزهای دیجیتال کار میکنیم . دوستانی که تمایل به همکاری داشتن در تلگرام به mr_fokrپیام بدن . ممنون از سایت خوبتون .... با قدرت ادامه بدید :)

  همه ارزهای دیجیتال اخر سر وصل میشن به بیت. اون بره بالا همه میرن بیاد پایین همه میان پایین

  یه روز فک میکردیم کاردانو بخریم پولدار میشیم. الان دهنمون سرویس شدده

  همه ارزها به بیت کوین ارتباط پیدا میکنن. بیت بره بالا همشون حرکت میکنن . الانم میبینید اومده پایین همه رو کشیده پایین

سوال امنیتی :5+31 = ?