خرید بیت کوین ارزان، فروش بیت کوین، قیمت بیت کوین

خرید بیت کوین

3,794,852,110تومان

قیمت لحظه ای بیت کوین

قیمت خرید بیت کوین
63,618.10 $ = 3,794,852,110 تومان

فروش بیت کوین

3,769,366,500 تومان

قیمت روز بیت کوین

قیمت فروش بیت کوین
63,618.00 $ = 3,769,366,500 تومان
با دعوت از دوستان خود، از تراکنش های آنها کارمزد دریافت کنید.

تحلیل قیمت بیت کوین 1402/12/10

همراه های عزیز صرافی اینانس سلام وقتتان بخیر؛ امیدواریم هرجا که هستید حالتان عالی و هفته معاملاتی خیلی خوبی را پشت سر گذاشته باشید. ما با یک تحلیل قیمت بیت کوین دیگر در خدمت شما هستیم تا ببینیم بیت کوین در هفته آتی چه حرکاتی را می تواند انجام دهد، بیت کوین با چه محدوده های حمایتی و مقاومتی مهمی روبرو است و بیت کوین چقدر می تواند به افزایش قیمت خود ادامه دهد.

به طور کلی در تایم فریم ماهانه وقتی ارز دیجیتال بیت کوین(BTC) را بررسی می کنیم، یک کندل ماهانه خیلی خوب را توانسته است تا الان ثبت کند و و یک روز از این کندل باقی مانده است، این کندل یک حرکت 35 درصدی را در این ماه به ما نشان داده می دهد که حرکت بسیاری خوبی محسوب می شود. احتمال این وجود دارد که در هفته آینده مانند ماه قبل یک کندل دوجی داشته باشیم که در واقع بیاد و این حرکت شارپی که انجام داده را ادامه دهد.

اگر به چارت هفتگی بیت کوین(BTC) نگاه کنیم، متوجه می شویم که بیت کوین با مقاومت ها و حمایت های مهمی روبرو است که اگر بتواند از مقاومت های بعدی خود عبور کند، می تواند به سطوح بالاتری برسد. بیت کوین در زمان تهیه این تحلیل هفتگی، با قیمت 63 هزار دلار معامله می شود که پیش بینی می شود که همچنان بتواند به رشد قیمتی خود ادامه دهد و بتواند به سطوح بالاتری برسد.

تحلیل قیمت بیت کوین 1402/12/3

همراه های عزیز صرافی اینانس سلام وقتتان بخیر، امیدواریم هرجا که هستید حالتان عالی و جیبتان پر از پول باشد. ما با یک تحلیل قیمت بیت کوین دیگر در خدمت شما هستیم تا ببینیم که این رمز ارز محبوب در هفته آینده چه تارگت هایی می تواند داشته باشد، چه حرکت هایی را می تواند انجام دهد و به چه محدوده هایی می تواند عکس العمل نشان دهد. در ادامه همراه ما باشید.

ارز دیجیتال بیت کوین در حال حاضر دارد روی عدد 51700 دلار حرکت می کند. در هفته ای که پشت سر گذاشتیم، توانست که خیلی راحت بیاید و محدوده عرضه مهمی که داشتیم را پشت سر بگذارد، هرچند که دارد در حال حاضر از این ناحیه یک ریجکتی را تجربه می کند و احتمال پولبک به این ناحیه و بعد ادامه روند وجود دارد. از طرف دیگر، این حرکت تقریبا صعودی که ما داریم از این ناحیه انجام می دیم، می تواند برای تارگت های بالاتر نیز به ما بدهد.

تا حدودی می توانید همچین خط صعودی را برای ارز دیجیتال بیت کوین(BTC) در نظر بگیریم و با هربار برخورد با این ناحیه به سمت بالا حرکت می کند و ممکن است که در اینجا نیز یک نوسان ریزی را به ما بدهد و دوباره با برخورد به این ناحیه یک حرکتی را به سمت بالا داشته باشیم که احتمالا حرکت می تواند بر اساس این خط صعودی باشد. بیت کوین اکنون در زمان تهیه این تحلیل، با قیمت 51700 دلار معامله می شود که انتظار می رود بتواند از مقاومت فعلی خود عبور کند و به سطوح بالاتری برسد.

تحلیل قیمت بیت کوین 1402/11/26

همراه های عزیز صرافی اینانس سلام وقتتان بخیر امیدواریم هرجا که هستید حالتان عالی و معامله هایتان پرسود باشد. ما با یک تحلیل قیمت بیت کوین دیگر در خدمات شما هستیم و قرار است تا کلیت بازار رمز ارزها به ویژه ارز دیجیتال بیت کوین(BTC) را با یکدیگر بررسی کنیم و ببینیم در هفته آینده بیت کوین چه رفتار قیمتی را می تواند داشته باشد.

ما در هفته های گذشته ما بارها در مورد این ناحیه بسیار مهمی که برای عرضه وجود دارد، صحبت کردیم. در دو سه هفته گذشته نیز این شدوی بلندی که ثبت شد در این ناحیه، گفتیم که تا حد خیلی زیادی اوردرهایی که اینجا بودند را جمع کرده است، ولی این هفته ما علاوه بر اینکه یک کندل نسبتا قوی را می بینیم که توانسته به طور کامل این محدوده را رد کند، کندلی که داریم ثبت می کنیم، مثبت است و دارد به سمت بالا حرکتی را انجام می دهد. با اینکه چهار روز هنوز از این کندل ما باقی مانده است، ولی اگر بتواند بالای این محدوده تثبیتی را انجام دهد، قطعا ما می توانیم در مدت زمان خیلی کوتاهی و حتی شاید ما قبل از اینکه هاوینگ بیت کوین را تجربه کنیم، بیاییم و سقف قبلی خودمان را در محدوده 65 هزار دلار با باز پس بگیریم.
ارز بیت کوین اکنون در زمان تهیه این تحلیل قیمت، با قیمت 52400 دلار خرید و فروش می شود و در نزدیکی مقاومت مهم 55 هزار دلاری قرار دارد. اگر بیت کوین بتواند از سطح مقاومت 55 هزار دلار با موفقیت عبور کند، می تواند رشد قابل توجهی را تجربه کند و به سطوح بالاتری برسد. در غیر این صورت، ما دوباره شاهد ریزش قیمت بیت کوین خواهیم بود و باید دوباره منتظر روند صعودی باشیم.

تحلیل قیمت بیت کوین 1402/11/18

همراه های عزیز صرافی اینانس سلام وقتتان بخیر، امیدواریم هرجا که هستید حالتان عالی و جیبتان پر پول باشد. امروز با یک تحلیل قیمت بیت کوین دیگر در خدمت شما هستیم تا یک بررسی کلی را روی ارز دیجیتال بیت کوین(BTC) داشته باشیم و ببینیم که این رمز ارز در هفته آینده پتانسیل چه حرکت هایی را دارد، چه تارگت هایی را می تواند ببیند و مهم ترین محدوده های حمایتی و مقاومتی که برای این رمز ارز وجود دارند را برای شما مشخص کنیم.

اما بریم سراغ تحلیل بیت کوین و بررسی کنیم و ببینیم که در هفته آینده از نظر تکنیکال چه اتفاقاتی ممکن است که در بازار رخ دهد. در تایم فریم هفتگی ما سه هفته متوالی است که داریم کندل های سبز رنگی را می بینیم که قدرت کافی توسط خریداران در مارکت وجود دارد، ولی به نظر نمی آید که با این قدرت ضعیفی که دارند، بتوانند که مجددا از سطح 43900 تا سطح 44000 دلار رد شوند و بتواند مجددا وارد این فضای عرضه مهمی که داریم شود. بنابراین، باید ببینیم که در هفته آینده چه اتفاقی می افتد. همانطور که گفته بودیم، اینجا یک ناحیه خیلی مهم برای نقدینگی بود و پیش بینی کرده بودیم که از اینجا یک ریزش قیمتی عمیق انجام می شود که حدودا 20 درصد قیمت بیت کوین از این ناحیه کاهش پیدا کرده است.
در تایم فریم روزانه نیز کاملا ما داریم یک محدوده رنجی را می سازیم، قیمت همچنان دارد در این محدوده نوسان خودش را انجام می دهد و خیلی قدرت کافی برای حرکت کردن در این جهت وجود ندارد. البته خب این ناحیه رنج ما یک مقداری دارد طولانی می شود و احتمالا در چند روز آینده ما یک حرکتی را در بازار ببینیم و از این باکس رنجی که وجود دارد، بتوانیم که خارج شویم. 

خرید بیت کوین ارزان و سریع، چیزی که همه در موردش حرف میزنن. این روزها شاید کلمه ای که زیاد به گوش مون آشنا میاد، تغییر هستش و سیستم های مالی که بصورت سنتی کار میکردن هم از این قاعده مستثنا نیستن و اختراع بیت کوین در سال 2009 اونا رو دست خوش تغییرات زیادی کرده. بیت کوین امروزه نه تنها بعنوان یک روش جدید نقل و انتقالات مالی در نظر گرفته میشه بلکه خرید بیت کوین یکی از ارزشمند ترین و مطمئن ترین سرمایه گذاری های چند سال اخیر درسطح دنیا بوده و خیلی از مردم و موسسات مالی این ارز دیجیتال رو بعنوان یک گزینه عالی برای سرمایه گذاری مثل طلا میدونن و بهش لقب طلای ارز های دیجیتال رو دادن. تقریبا خرید بیت کوین خیلی ها رو در سطح جهان ثروتمند کرد و امروزه توجه اکثر کشورها و سازمان های مالی دنیا رو به خودش اختصاص داده و پیش بینی ها نشون میده که باز هم رشد قیمت خودش رو ادامه خواهد داد. 

بحث بعدی هم اینکه پول مهمترین عامل توی زندگی آدما شده و همه به هر نحوی به دنبال زیاد کردن سرمایه و دارای هاشون هستن. عده ای برای خودشون کار میکنن و افراد زیادی ترجیح میدن تا در ی شرکتی یا جایی مشغول بشن. وجه اشتراک همه اینه که بتونن جیبشون رو پر کنن. در این بین مردم علاقه دارن تا علاوه بر شغل اصلی که انجام میدن یک حرفه دیگه ای انجام بدن تا بتونن پول بیشتری به دست بیارن. عده ای به معاملات خودرو و ملک و ... می پردازن ولی اکثریت مردم نمیتونن. چرا؟ . چون برای این نوع معاملات نیاز به تخصص و صد البته سرمایه داره. راهکار بسیار ساده ای که حتی با سرمایه خیلی کم هم میشه انجامش داد خرید و فروش بیت کوین (BTC) هست. خرید بیت کوین حتی با یک میلیون تومان هم قابل انجامه و نیاز به تخصص بالایی برای این کار نیست و حتی برای خرید این ارز از صرافی های خارجی هم ابتدا از یک صرافی داخلی اقدام به خرید تتر میکنین و بعد اون و به صرافی خارجی انتقال میدین و باهاش بیت کوین می خرین و به سادگی میشه این ارز دیجیتال رو تهیه کرد. نکته مهم در این فرایند اینه که چطور بیت کوین بخریم؟ با ما همراه باشین تا در ادامه روش های خرید بیت کوین و فروش اون رو بهتون معرفی کنیم اما قبل از این لازمه که بدونین ارز دیجیتال بیت کوین چیست و چطوری بوجود اومد؟

معرفی ارز دیجیتال بیت کوین

در سال های گذشته فناوری بلاک چین و دنیای رمز ارزها پیشرفت بسیار زیادی کرده است؛ اما همچنان با شنیدن اسم کریپتو کارنسی ها اولین چیزی که همه به خاطر میارن، بیت کوین است. bitcoin اولین ارز دیجیتالی بود که بر پایه فناوری بلاک چین ساخته شده. درسته که در ابتدا قیمت بیت کوین بسیار ناچیز بود، اما در سال های گذشته به یکی از ارزشمندترین دارایی های جهان تبدیل شده و خرید بیت کوین در سبد اکثرسرمایه گذارها جای داره.

فروش و خرید بیت کوین چگونه است

ارز دیجیتال بیت کوین نوعی ارز دیجیتال غیر متمرکز هست که در معاملات با اسم اختصاری BTC شناخته میشه. همچنین فرد یا گروهی ناشناس با اسم مستعار ساتوشی ناکاموتو در سال 2009 ایده از ارز دیجیتال رو در قالب یه وایت پیپر عنوان کرد. هویت سازنده های بیت کوین همچنان تا به امروز ناشناخته مونده. نکته قابل توجه این هست که ارز دیجیتال بیت کوین نسبت به سازوکارهای سنتی کارمزد تراکنش کمتری رو از کاربران دریافت می کنه و علاوه بر این، برخلاف ارزهای سنتی رسمی کشورها به صورت غیر متمرکز و بدون رهبری مرکزی اداره و کنترل میشه که همین موضوع نیز باعث میشه تا محبوبیت زیادی به دست بیاره.

اولین اشاره به محصولی به نام بیت کوین در آگوست 2008 صورت گرفت که دو برنامه نویس با استفاده از نام های Satoshi Nakamoto و Martti Malmi دامنه جدیدی را با نام bitcoin.org ثبت کردن. در اکتبر همون سال، ناکاموتو سندی رو منتشر کرد با نام کاغذ سفید با این عنوان که: "بیت کوین: سیستم نقدی الکترونیکی همتا به همتا". در چند ماه گذشته از این تاریخ هم، ناکاموتو و گروهی از محققان داوطلب، نسخه های مختلفی از این مفهوم رو در انجمن ها و موضوعات ایمیل ارائه داده بودن اما در سال 2008 همه چیز جمع بندی شد. 

 در واقع بیت کوین، یه سیستم پرداخت الکترونیکی را بیان می کنه که با اطمینان از معاملات مطمئن و قابل تأیید، نیاز به هر مقام مرکزی رواز بین می بره. اگه مختصر بخوام بگم، این سند شکل جدیدی از ارز رو توصیف میکنه که اجازه پرداخت غیر قابل اعتماد در وب رو می ده- یعنی اونها به مقدار حداقل یا حتی عدم اعتماد طرفین احتیاج دارن. به عبارت ساده تر، این سیستم به دو کاربر که همدیگر رو نمی شناسن و به هم اعتماد ندارن، اجازه داد پول رو به همون روشی که می تونن به عقب و جلو انتقال بدن، مبادله کنن.

این سیستم همچنین به کاربران اجازه می داد تا پیام ها، معاملات و داده ها رو با استفاده از ابزاری به نام رمزگذاری کلید عمومی تأیید کنن و از این طریق دیگه نیازی به افشای هویتشون برای شرکای معامله یا اشخاص ثالث نیست.

مهمترین دلایل خرید بیت کوین

در این بخش می خواهیم برای شما توضیح دهیم که جرا باید خرید بیت کوین در برنامه سرمایه گذاری ما باشه

1. ارزش ارز دیجیتال بیت کوین

2. بررسی قیمت بیت کوین در طی این سال ها

3. بیت کوین یک سرمایه گذاری مطمئن

4. تبدیل شدن به پول رایج

5. سود آوری بیت کوین نسبت به سایر ارز های دیجیتال زیاد هست

6. قیمت بیت کوین توسط مردم تعیین میشود

7. بیت کوین ها کم یاب هستن.

8. محافظت دارایی در برابر تورم

9. غیر متمرکز بون بیت کوین

10. انتقال سریع، کارمزد کمتر با خرید و فروش بیت کوین

نحوه خرید و فروش بیت کوین چگونه است؟

یکی از نکات مهم در زمان خرید Bitcoin که باید مورد توجه قرار بگیره، انتخاب شبکه بلاک چین برای نقل و انتقالات هست. بهتره بدونین یکی از چالش ها و دغدغه های معامله گران و تریدرها در زمان خرید و فروش بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال، کارمزدهای پرداختی هست. قطعا شما نیز دوست دارین تا بیت کوین یا سایر ارزهای دیجیتال رو با کمترین کارمزد خرید و فروش کنین. بنابراین باید به شبکه انتخابی خودتون توجه داشته باشین و شبکه ای رو انتخاب کنین که کمترین کارمزد رو از شما دریافت می کنه. نکته قابل توجه این هست که صرافی های آنلاین ارز دیجیتال نیز در هنگام خرید و فروش از شما کارمزد دریافت می کنند که باید به این موضوع نیز توجه داشته باشین.

جالب اینجاست که بدونین ارز دیجیتال بیت کوین شبکه اختصاصی خودش رو داره که به علت قدیمی بودن مکانیزم شبکه بلاک چین، در مقیاسه با سایر شبکه های انتقال، کارمزد بیشتری دریافت می کنه. بنابراین اگه دوست دارین تا با کمترین کارمزد اقدام به خرید Bitcoin کنین، از این شبکه استفاده نکنین. همچنین شبکه ERC20 نیز یکی از شبکه های انتقال ارز دیجیتال هست که کارمزد بیشتری دریافت می کنه، ولی ممکنه در بعضی مواقع مجبور بشیم تا از این شبکه برای خرید و فروش استفاده کنیم. شبکه ERC20 استاندارد مخصوص ارز دیجیتال اتریوم و سایر توکن های مبتنی بر بلاک چین اتریوم هست.

با توجه به توضیحاتی که برای شما ارائه کردیم، برای اینکه بتونین با کمترین کارمزد اقدام به خرید Bitcoin کنین، باید شبکه ای رو انتخاب کنین که کارمزد تراکنش هاش پایین باشه. شبکه انتقال BEP20 یکی از شبکه های انتقال ارز دیجیتال هست که شما می تونین ارز دیجیتال بیت کوین رو در بستر این شبکه خریداری کنین. این شبکه نسبت به سایر شبکه های کارمزد کمتری از شما دریافت می کنه.

اولین قدم برای خرید بیت کوین

با افزایش اطلاعات در مورد بیت کوین و بیشتر شدن پلتفرم های معاملاتی، خرید بیت کوین بسیار آسان شده و فقط باید به چند مورد در هنگام خرید بیت کوین دقت داشت. این چند مورد میتونه انتخاب صرافی که قرار است با آن به معامله بپردازین و یا انتخاب کیف پول هست که نقش اصلی در خرید و نگهداری ارز دیجیتال داره. با رعایت این موارد میتونین به راحتی ارز دیجیتال مورد نظر خودتون رو بخرین.

بهتره بدونین اولین قدم برای خرید بیت کوین، ساخت کیف پول برای ذخیره و نگهداری ارز دیجیتال Bitcoin هست. به عبارت دیگه اگه قصد خرید و فروش BTC رو دارین، باید قبل از هر اقدامی، کیف پولی برای ذخیره بیت کوین داشته باشین تا در ذخیره و نگهداری اون دچار مشکل نشین. همچنین با گسترش بازار ارزهای دیجیتال کیف پول های زیادی به وجود اومدن که هر کدوم از اون ها به دلیل داشتن ویژگی ها و سطح امنیت خاص خودشون مورد استقبال قرار می گیرن و محبوبیت به دست میارن. از جمله از این ولت ها می تونیم به تراست ولت، لجر، متامسک، ترزور، کوین بیس، اتمیک ولت و... اشاره کنیم.

جالب اینجاست که بدونین برخی از صرافی های آنلاین ارز دیجیتال، کیف پول اختصاصی خودشون رو دارن و شما بعد از خرید ارز دیجیتال مورد نظر خودتون، اون ها رو در ولت اختصاصی صرافی نگهداری کنین. البته توجه داشته باشین که این کار درست نیست و باید ارزهای دیجیتال رو به کیف پول معتبر انتقال بدین چون ممکنه صرافی هر لحظه حساب شما رو مسدود کنه و سرمایتون از دست بره. بنابراین توصیه می کنیم برای اینکه امنیت سرمایه و دارایی های خودتون رو تضمین کنین، از کیف پول ارز دیجیتال استفاده کنین. برای این کار نیز می تونین هم از ولت های سخت افزاری و هم از ولت های نرم افزاری استفاده کنین.

دلایلی که موجب بالا رفتن ارزش بیت کوین میشود

در این قسمت مقاله سعی داریم بگیم که چه عواملی باعث میشه ارزش بیت کوین بالا بره و اون رو به یک رمز ارز محبوب در سراسر دنیا تبدیل کنه.

1. قابلیت استخراج بیت کوین

2. دستگاه های خود پرداز بیت کوین

3. نایاب بودن بیت کوین

خرید بیت کوین و کلاهبرداری ارزهای دیجیتال چگونه است؟

کلاهبردار های این حوزه با آگاهی از این موضوع و فریب سرمایه گذاران این حوزه، سعی در سرقت بیت کوین های این افراد دارن. توجه داشته باشین که در صورتی که چنین اتفاقی بیفته، تقریبا هیچ راهی برای بازگرداندن دارایی های دیجیتالی شما وجود ندارد. به همین دلیل لازم میدونیم که در مورد روش های مختلف کلاهبرداری ارزهای دیجیتال اطلاعاتی رو بهتون بدیم تا طعمه کلاهبرداران این حوزه نشوید.

روش های بسیار متنوعی برای کلاهبرداری ارزهای دیجیتال به خصوص Bitcoin وجود داره که متداول ترین آن ها رو در ادامه بهتون معرفی میکنیم:

• باج گیری با بیت کوین یا سایر ارزهای دیجیتال

• صرافی های تقلبی ارز دیجیتال

• هدیه های قلابی

• سرقت و فیشینگ از طریق شبکه های اجتماعی

• باج افزار ها

• ایمیل های فیشینگ

• طرح های هرمی و کلاهبرداری های پانزی ارزهای دیجیتال

آموزش فروش بیت کوین

فروش بیت کوین چگونه است؟

وقتی که تصمیم میگیرین وارد دنیای ارز های دیجیتال شین اولین نکته ای که باید مد نظرتون قرار بدین و اولین قدم برای خرید BTC اینه که چطوری ارز دیجیتالی مانند بیت کوین رو خرید یا فروش بکنیم و در چه بستر های امنی میتونیم این کارو انجام بدیم؟ چون همون طور که میدونین فضای بلاک چین و ارز های دیجیتال به دلیل غیر متمرکز بودن و نبود سازمان نظارتی روی این بستر، به راحتی امکان کلاهبرداری وجود داره و افراد ممکنه پولشون رو از دست بدن. در نتیجه امکان فراهم شدن فضایی مناسب و امن جهت خرید و فروش ارز های دیجیتال بسیار حائز اهمیت هستش. ما در ادامه به انواع روش های خرید و فروش بیت کوین میپردازیم و در آخر توصیه ای که خودمون بر اساس تجربه به دست آوردیم رو بیان میکنیم در اینجا توصیه می کنیم برای داشتن اطلاعات بیشتر در این زمینه مقاله بهترین روش خرید بیت کوین رو هم مطالعه کنین.

1. خرید از صرافی های متمرکز

2. خرید بیت کوین با استفاده از پلتفرم معاملاتی همتا به همتا (Peer-to-peer)

3. خرید از سایت های مختلف

4. خرید و فروش از طریق Wrapped Btc

خرید و فروش بیت کوین از طریق Wrapped Btc

Wbtc نسخه اصلاح شده بیت کوین هست که از نظر قیمت برابر با خود بیت کوینه و معمولا در شبکه اتریوم معامله میشه. این توکن به منظور امکان تعامل با اکوسیستم مالی غیر متمرکز (DeFi) ایجاد شده و به بهبود این شبکه کمک میکنه. از مزیت های Wbtc می تونیم به سرعت بالای تراکنش نسبت به شبکه بیت کوین و مقیاس پذیری بالای اون اشاره کنیم. همچنین میتونیم با خرید Wbtc رپد بیت کوین های خودمون رو در استخر نقدینگی اتریوم قرار بدیم و از این راه کسب در آمد غیر فعال داشته باشیم. از جمله صرفی هایی که میتونیم Wbtc رو خرید و فروش کنیم، صرافی های بایینس، کوین بیس، کراکن و... هست.

بهترین روش برای تهیه بیت کوین 

ما در قسمت بالا دلیل خرید بیتکوین رو ذکر کردیم درسته که باید بیت کوین رو بخریم ولی باید این رو هم بدونین خرید درست و از جای معتبر به اندازه خود چرایی خرید بیت کوین مهم هستش. چون روش های درست و نادرست زیادی در این بازار وجو دارن و افراد کلاهبردار زیادی هم هستن که سعی دارن در خرید این ارز کلاهبرداری کرده و سرمایه مردم رو ازشون بگیرن. در ادامه میخواهیم بهترین روش برای خرید بیت کوین رو بهتون یاد بدیم.

• خرید بیت کوین از طریق صرافی های ارز دیجیتال

 همونطور که میدونین این روزها باید به این نکته توجه کنیم که برای خرید هر چیزی از جای معتبر و درستش اقدام کنیم، بطور مثال برای خرید طلا بهترین جا خرید طلا از طلافروشی های معتبر هستش. یا برای خرید مسکن معتبر ترین جا رو همیشه بنگاه های مسکن هستن. در مورد ارزهای دیجیتال هم باید بگیم که نه تنها بهترین روش برای خرید بیتکوین بلکه برای همه ارزهای دیجیتال بهترین روش خرید، اقدام به خرید از طریق صرافی های ارز دیجیتال هستش. 

1. خرید بیت کوین از طریق صرافی های خارجی 

آموزش خرید BTC با کمترین کارمزد

معتبر ترین و بزرگ ترین صرافی های خارجی برای خرید Bitcoin

• بایننس

• کوکوین

• کوینکس

2. خرید بیت کوین از طریق صرافی های داخلی 

ما برای صرافی ارز دیجیتال خارجی در حال حاضر کوکوین رو گزینه مناسبی میدونیم چرا که کاربران ایرانی رو تحریم نکرده و می تونین از پلتفرمش برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال استفاده کنین. همچنین اگه قصد خرید ارزهای دیجیتال از یک صرافی داخلی رو دارین، پیشنهاد ما به شما صرافی اینانس( ایران بایننس سابق) هستش. صرافی اینانس با داشتن بیش از 700 ارز دیجیتال برای خرید و فروش یکی از بهترین صرافی های داخلی بوده که دارای بهترین و ارزانترین شبکه های انتقال ارز، پشتیبانی قوی و کارمزد پایین معاملات بوده و می تونین خرید و فروش های ارز دیجیتال خودتون رو از طریق این صرافی به راحتی انجام بدین.

چرا صرافی اینانس بهترین صرافی برای خرید بیت کوین است؟

بهترین صرافی برای خرید بیت کوین

همونطور که گفتیم، صرافی اینانس یکی از معتبرترین صرافی های ارز دیجیتال ایرانی هست که به دلیل داشتن مزایا و ویژگی ها خاص خودش مورد استقبال قرار گرفته و محبوبیت زیادی به دست آورده. همچنین این صرافی بیشتر از 5 ساله که در حوزه ارزهای دیجیتال فعالیت می کنه و از بیش از 600 نوع ارز دیجیتال رو در لیست خرید و فروش خودش قرار داده که این تعداد روز به روز در حال افزایش هست. بنابراین شما با وارد شدن به این صرافی به ارزهای دیجیتال زیادی دسترسی پیدا می کنین. نکته قابل توجه این هست که صرافی اینانس به عنوان بهترین صرافی برای خرید بیت کوین نیز محسوب میشه که شما باید برای خرید و فروش BTC ابتدا وارد این سایت بشین و فرایند ثبت نام خودتون رو انجام بدین.

از جمله از ویژگی های صرافی اینانس می تونیم به دارای پشتیبانی 24 ساعته در هفت روزه هفته و رابط کاربری ساده اون اشاره کنیم. به این ترتیب اگه شما در زمان کار با صرافی اینانس دچار مشکل شدین، می تونین با واحد پشتیبانی این صرافی ارتباط برقرار کنین تا مشکلتون برطرف بشه. همچنین این سایت رابط کاربری ساده ای داره و شما می تونین به راحتی از این صرافی برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال استفاده کنین. نکته قابل توجه این هست که این صرافی مقالات آموزشی زیادی رو هم در اختیار کاربران قرار میده و افراد این امکان رو دارن تا به این مقالات دسترسی داشته باشن و اطلاعات خودشون رو در زمینه رمز ارزها افزایش بدن.

برای فعالیت در این صرافی و خرید BTC، باید حساب کاربری خودتون رو به وجود بیارین. همچنین این سایت احراز هویت رو برای همه کاربران اجباری کرده و باید این مرحله رو طی کنین. بهتره بدونین این صرافی کارمزدهای کمترین نسبت به سایر صرافی های ایرانی از کاربران دریافت می کنه. بنابراین اگه قصد خرید BTC با به صرفه ترین کارمزد رو دارین، توصیه می کنیم تا از صرافی اینانس استفاده کنین. با توجه به توضیحاتی که ارائه کردیم، بهترین راه خرید بیت کوین در ایران، استفاده از صرافی اینانس هست.

ویژگی های صرافی اینانس (ایران بایننس سابق)

• پایین بودن کارمزد معاملات 

• پشتیبانی از بسیاری از رمز ارز ها 

• حجم معاملات بالا

• راحتی در معاملات در ارز ها 

خرید بیت کوین از صرافی های ایرانی

ارز های دیجیتال خیلی سریع در همه جای جهان غوغا به پا کرد و کاربران زیادی رو به سمت خودش جلب کرد. صرافی ها هم این فرصت استفاده کرده و نیاز های کاربران را حل می کنن. با توجه به تحریم ها ساکنین ایرانی نمیتونن به صورت مستقیم از صرافی های بزرگ جهان بیت کوین یا سایر ارزهای دیجیتال را بخرن.

صرافی های ایرانی این مشکل را حل کرده. ایرانی ها هم میتونن با ثبت نام در این صرافی به استفاده از کارت بانکی به صورت مستقیم بیت کوین یا ارز دیجیتال مورد نظرشون رو بخرن. در امد این صرافی از اختلاف قیمت در خرید و فروش است. کارمزد این صرافی ها با هم یکسان نبود و هر صرافی با توجه به قانون و مقررات خود کارمزدی را تعیین می کنن.

صرافی های ایرانی زیادی وجود دارن که به خرید و فروش ارز دیجیتال می پردازن. اما انتخاب بهترین و با امنیت ترین صرافی در این بین کمی دشوار هست. صرافی های ایرانی از کاربران خود احراز هویت میخوان و تمامی اطلاعات فردی کاربران دریافت می کنن تا نسبتا امینت صرافی را بالا ببرن.

یکی دیگر از مواردی که باید در هنگام خرید ارز دیجیتال به آن دقت داشته باشین این هست که بیت کوین یا ارز دیجیتال را بعد از خرید در کیف پول صرافی نگهداری نکنین و مستقیم بعد از خرید به کیف پول شخصی خودتون انتقال بدین.

خرید بیتکوین از صرافی های خارجی

همانطور که گفتیم ساکنین ایران به دلیل تحریم ها امکان استفاده از کارت های بین المللی مثل مستر کارت و ویزا، پی پل، وبمانی و... رو ندارن و نمی تونن به صروت مستقیم از صرافی های مطرح و بزرگ دنیا بیت کوین یا سایر ارز دیجیتال ها رو خرید و باید از طریق صرافی های ایرانی یا سایت هایی که به عنوان واسطه عمل میکنن استفاده کرد.

خرید بیتکوین از صرافی های خارجی

کاربرانی که دوست دارن در صرافی های بزرگ فعالیت کنن. با توجه به محدودیت هایی که برای خرید بیت کوین یا سایر ارز دیجیتال در این صرافی ها وجود داره. میتونین از صرافی های آنلاین ایرانی، ارز دیجیتال مورد نظر را خریداری کرده و به هر صرافی که دوست دارین در آن معامله کنین انتقال بدین. ولی این نقطه رو هم باید در نظر داشته باشین که صرافی مورد نظر کشور مل سکونت شما رو در لیست تحریمی ها قرار نداده باشه.

صرافی بایننس(Binance)، کوین بیس(Coinbase) و سایر صرافی های بزرگ جهان این امکان رو با کاربران خودشون میده که از طریق کارت های اعتباری( مستر کارت و ویزا) برای خرید و فروش بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال استفاده کنن. اما کاربران ایرانی و سایر کشور های تحریم از این روش نمیتونن برای برای خرید و فروش استفاده کرده و اقدام به معامله کنن.

• شبکه بیت کوین 

همونطور که میدونین خود بیت کوین دارای بلاکچین و شبکه اختصاصی خودش هستش که میتونین از همون برای انتقال ارزهای دیجیتال استفاده کنین. این شبکه دارای کارمزد هست که به وسیله بیت کوین پرداخت میشه. بنابراین، در زمان انتقال بیت کوین در این شبکه، مقداری بیت کوین از شما به عنوان کارمزد انجام تراکنش کسر میشه. این شبکه دارای ضعف هایی مثل هزینه بالای تراکنش هاش، کند بودن ترانکش ها و... داره.

خرید فروش بیت کوین در نهایت ...

قیمت بیت کوین در 10 سال گذشته بالا و پایین زیادی داشته. اوایل که 1000 بیتکوین پول ی پیتزا هم نبود ولی الان هر بیتکوین در رنج 30 تا 60 هزار دلار نوسان میکنه. اگه نمودار قیمت بیت کوین رو با دقت مشاهده کنین متوجه میشین که در هر بازه زمانی اگر بیت کوین میخریدین و نگه میداشتین به مراتب خیلی بیشتر از خرید املاک و ... سود میبردین.

بسیاری از اقتصاددان‌ها بر این اعتقادن که بیت کوین یه پدیده انقلابی که میتونه درهای جدیدی رو برای داشتن جهانی بهتر و شفاف‌تر باز کنه. نگاهی به چندده هزار ارز دیجیتالی که با ایده‌های متنوعی که دارن و پس از بیت کوین ظهور کردن، نشان می‌ده که این ادعا نمی‌توانه نادرست باشه. بیت کوین علاوه بر اینکه میتونه پول باشه، یه ابزار سرمایه گذاری و ذخیره ارزش هم به حساب میاد و لقب طلای دیجیتال واقعا برازنده ی این ارزه. شمام با خرید و فروش این ارز میتونین سود خوبی به جیب بزنین که برای رسیدن به این هدف نکاتی که در این مقاله گفته شد رو رعایت کنین و اطلاعاتتون در این حوزه به روز باشه.

خرید بیت کوین ارزان و سریع ، فروش بیت کوین با کارمزد کم در صرافی اینانس


برای خرید بیت کوین بصورت ارزان از سایت اینانس یا فروش بیت کوین به بهترین قیمت،لازم است تا مراحل زیر را به ترتیب انجام داده و به اتمام رسانید:

ورود به صفحه ثبت نام در سایت اینانس و ثبت نام با اطلاعات و مشخصات واقعی خودتان
ارسال مدارک احراز هویت و اطلاعات بانکی
ورود به منو فروش یا خرید ارز
انتخاب "بیت کوین | Bitcoin | btc" و درج آدرس کیف پول بیت کوین و انتخاب شبکه انتقال ارز
وارد کردن میزان خرید یا فروش بیت کوین
تکمیل خرید و پرداخت آنلاین مبلغ سفارش
تسویه خودکار و دریافت بیت کوین یا ریال

فرآیند خرید بیت کوین یا فروش بیت کوین در اینانس کاملا خودکار و سیستمیک انجام گرفته و کل میزان فاکتور شده به کیف پول بیت کوین شما بلافاصه پس از پرداخت منتقل خواهد شد. قبل از خرید btc کیف پول با پشتیبانی از ارز دیجیتال Bitcoin را بسازید تا هنگام خرید آدرس کیف پول خود را وارد نمایید.

آموزش خرید بیت کوین - چطور بیت کوین بخرم؟


برای خرید بیت کوین از صرافی ارز دیجیتال اینانس بعد از ثبت نام و احراز هویت مراحل زیر را به ترتیب دنبال کنید:

ورود به پنل کاربری اینانس
ورود به خرید بیت کوین | Bitcoin از منو سمت راست پنل
انتخاب ارز دیجیتال "بیت کوین | Bitcoin | btc"  از لیست ارزها
وارد کردن آدرس کیف پول بیت کوین
انتخاب شبکه انتقال با کمترین کارمزد (توجه کنید که کیف پول شما شبکه انتخابی را پشتیبانی کند)
وارد کردن مقدار بیت کوین درخواستی یا مبلغ سفارش
کلیک بر روی تکمیل خرید و بررسی فاکتور
انتخاب کارت بانکی جهت پرداخت مبلغ سفارش خرید btc و ثبت کد تخفیف در صورت وجود
کلیک بر روی پرداخت و ورود به صفحه درگاه پرداخت آنلاین

بعد از پرداخت و ثبت سفارش خرید بیت کوین در اینانس پس از حداکثر 5 دقیقه ارز دیجیتال بیت کوین را در کیف پول خود دریافت خواهید کرد. اینانس برای کاربران خود سطوح مختلف کاربری تعریف کرده است و با افزایش سطح کاربری شما در اینانس امکانات و مزایای بیشتری برای شما فعال خواهد شد. توجه کنید که قبل از خرید بیت کوین احراز هویت فقط یک بار انجام گرفته و در صورتیکه بخواهید دوباره Bitcoin خرید کنید نیاز به احراز هویت مجدد نیست. انتقال btc به کیف پول شما 24 ساعته و حتی در روز های تعطیل بصورت آنی انجام میپذیرد. علاوه بر امکان خرید Bitcoin در اینانس بیش از 1000 ارز دیجیتال دیگر نیز امکان خرید دارن که با مراجعه به خرید ارز دیجیتال میتوانید لیست این ارز ها را مشاهده نمایید.

آموزش فروش بیت کوین - چطور بیت کوین بفروشم؟


فروش بیت کوین در اینانس به سادگی هر چه تمام انجام گرفته و در کمتر از چند دقیقه انجام میپذیرد. برای فروش بیت کوین در صرافی اینانس مراحل زیر را دنبال کنید:

ثبت نام، احراز هویت و ورود به پنل کاربری
انتخاب فروش ارز دیجیتال از منو کاربری
انتخاب ارز دیجیتال "بیت کوین | Bitcoin | btc"  از لیست ارزها
کپی کردن آدرس کیف پول بیت کوین اینانس و انتقال میزان فروش btcبه این کیف پول
کلیک بر روی "ثبت و ادامه"
ورود مقدار دقیق همراه با اعشار بیت کوین انتقال داده شده
انتخاب کارت بانکی برای تسویه مبلغ
ورود آدرس کیف پول btcخودتان
کلیک بر روی "ثبت و ادامه"
ورود TxId یا هش تراکنش در صورت وجود و کلیک بر روی بررسی انتقال

در صورت تایید انتقال و دریافت Bitcoin توسط سیستم اینانس مبلغ فاکتور شده در بازه زمانی ده دقیقه تا 24 ساعت به کارت بانکی انتخاب شده واریز خواهد شد. از مزایای فروش ارز دیجیتال بیت کوین به اینانس میتوان به دریافت کمترین کارمزد، به روز ترین قیمت دلار و تسویه در کمترین زمان ممکن اشاره کرد. خرید و فروش ارز دیجیتال بیت کوین و سایر رمز ارز ها در اینانس به همین راحتی قابل انجام بوده و علاوه بر فروش btc شما میتوانید هزار ارز دیجیتال دیگر را نیز در صرافی ارز های دیجیتال اینانس به فروش برسانید. برای مشاهده لیست تراکنش های فروش Bitcoin میتوانید از پنل کاربری خود وارد بخش " لیست تراکنش های فروش" شوید و یا از قسمت تاریخچه انتقال کیف پول بیت کوین خود تمامی نقل و انتقالات خود را رصد کنید. جهت فروش ارز btc می توانید با مراجعه به صفحه قیمت ارز دیجیتال ، ابتدا قیمت بیت کوین را بررسی و سپس اقدام به فروش ارز دیجیتال btc نمایید.

کیف پول بیت کوین (چگونه بیت کوین را نگهداری کنیم؟)


برای نگهداری بیت کوین یا سایر ارز های دیجیتال دو روش کلی وجود دارد:
استفاده از کیف پول های سخت افزاری مانند لجر (Ledger)
استفاده از کیف پول های نرم افزاری آنلاین و آفلاین مانند تراست ولت (Trust Wallet)

اینانس سرویس کیف پول ارائه نمی دهد و شما برای خرید بیت کوین از ما میتوانید از هر دو نوع این کیف پول ها استفاده نمایید و محدودیتی در نوع کیف پول انتخابی شما وجود ندارد.
در مقاله آموزش ساخت و انتخاب کیف پول بصورت مفصل به بررسی و مقایسه انواع کیف پول ها پرداخته و بهترین، امن ترین و سریع ترین کیف پول برای Bitcoin را معرفی کرده ایم که میتوانید مطالعه نمایید.

خرید بیت کوین ارزان


برای خرید بیت کوین ارزان و با قیمت مناسب کافی است با مقایسه قیمت ها و کارمزد های صرافی اینانس از پنل کاربری خود اقدام کنید. نکته مهم در خرید بیت کوین این است که به شبکه های انتقال آن توجه کنیم. هر ارزی برای انتقال شبکه خاص خودش را دارد و در صورت ایجاد توکن های آن در بلاکچین های دیگر امکان ارسال در آن شبکه وجود خواهد داشت.

آیا خرید بیت کوین ارزش دارد؟


پاسخ به این شوال که خرید بیت کوین ارزشمند است یا نه نیاز به این دارد که در مورد این ارز جستجو کنید و وایت پیپر و برنامه هایی که برای آن نوشته شده را مطالعه کنید و بر اساس زمان سپری شدن از پروژه و میزان پیشرفت آن اعتبار سنجی کنید.

مزایای خرید بیت کوین


با خرید بیت کوین اولین قدم در سرمایه گذاری را میتوانید بردارید. برای این امر کافیه که یک ولت یا همون کیف پول ارز دیجیتال رو نصب کنین رو گوشیتون و اقدام به خرید بیت کوین کنین. نگهداری ارزها در کیف پول این امکان رو میده که شما در هر جای دنیا بتونین فروش بیت کوین رو انجام بدین و وجه رایج اون کشور رو دریافت کنین. قیمت بیت کوین ممکنه تغییراتی داشته باشه که در صورت خرید بیت کوین و افزایش قیمت سود خواهید برد و در صورت کاهش قیمت ممکن است خدای نکرده متضرر شوید. لذا با آگاهی از این موضوع وارد بازار ارزهای دیجیتال شوید.

سوالات متداول خرید بیت کوین و فروش آن

صرافی اینانس بستر مناسب خرید و فروش بیت کوین است.


کیف پول هایی مثل تراست ولت، لدجر و ...


بعد از خرید بیت کوین توسط شما، ارسال بلافاصله و بصورت اتوماتیک انجام میشود.


بسته به شبکه انتقال که موقع خرید انتخاب میکنین کارمزد ها متفاوت است.


برای فروش بیت کوین کافیه وارد پنل کاربری بشوید و بعد از ارسال بیت کوین به ولت های ما فرم فروش را تکمیل نمایید تا فاکتور صادر شود


در نمودار قیمتی بیت کوین در سایت صرافی و سایت هایی مانند تریدینگ ویو و ارزسنج