عضویت در اعلانات

می‌خواهید از آخرین اعلانات و تخفیف ها آگاه شوید؟

prompt icon

خرید بیت کوین ارزان ، فروش بیت کوین ، قیمت بیت کوین

ارسال فوری به کیف پول شما

cryptocurrancy exchange

برای مشاهده قیمت لحظه ای ارز کلیک نمایید

مشاهده قیمت لحظه ای ارز
با دعوت از دوستان خود، از تراکنش های آنها کارمزد دریافت کنید.

تحلیل قیمت خرید بیت کوین در هفته سوم آبان 1401 + تحلیل بازار

طی مدتی که گذشته، قیمت بیت کوین نوسانات قیمتی زیادی داشته و همین نوسانات فرصت های کسب سود زیادی رو برای معامله گران و تریدرها فراهم کرده. همونطور که در تحلیل قیمت بیت کوین در هفته گذشته نیز گفتیم، قیمت بیت کوین تحت تاثیر عوامل و فاکتورهای زیادی قرار گرفته بود و در بین قیمت های 20.500 و 20.000 نوسان می کرد. این هفته نیز قیمت بیت کوین نسبت به هفته گذشته حدود 19 درصد کاهش داشته و اکنون در قیمت 16.755 هزار دلار معامله میشه. بنابراین، اگه شما هفته گذشته بیت کوین می خریدین، الان حدود 17 درصد در ضرر بودین و سرمایه شما کاهش پیدا کرده بود.

عامل اصلی سقوط بیت کوین در تاریخ 18 آبان

تحلیل قیمت خرید بیت کوین

بهتره بدونین عامل اصلی سقوط اخیر قیمت بیت کوین، فروش توسط نهنگ هایی هست که دارای بیش از 1000 بیت کوین هستن. داده های درون شبکه یا تحلیل آن چین نشون میده که در سقوط اخیر قیمت بیت کوین و بازار ارزهای دیجیتال، بیشترین فروش بیت کوین از سمت نهنگ هایی صورت گرفته که موجودی اون ها بیشتر از 1000 بیت کوین هست. طبق داده های پلتفرم کریپتوکوانت(CryptoQuant)، برخلاف ریزش های قبلی بازار ارز دیجیتال در سقوط قیمتی اخیر نهنگ هایی که 10 الی 100 بیت کوین و نهنگ هایی که 100 الی 1000 بیت کوین در اختیار دارن، فعالیت چندانی از خودشون نشون ندادن.

حمایت واقعی بیت کوین از زاویه دیگری

قیمت خرید بیت کوین در هفته سوم آبان

همونطور که گفتیم، قیمت بیت کوین از هفته گذشته تاکنون حدود 19 درصد ریزش داشته که همین موضوع باعث شد تا ترس وارد بازار ارزهای دیجیتال بشه و سرمایه گذاران و معامله گران دارایی ها و بیت کوین های خودشون رو بفروشن. در تصویر بالا نیز مشاهده می کنین که قیمت بیت کوین در ناحیه حمایتی مهم 16.700 قرار داره که اگه بتونه این ناجیه حمایتی رو حفظ بکنه و به سمت بالا حرکت کنه، قیمت تا حدود 18.200 افزایش پیدا می کنه و بعدا باید از این ناحیه مقاومتی رو عبور کنه. ولی اگه نتونه ناحیه حمایتی 16.700 رو حفظ بکنه، قیمت دوباره ریزش کرده و به قیمت های پایین تر نیز برخورد می کنه. حمایت های پیش روی ارز دیجیتال بیت کوین 14.700 و 13.500 هستن که در به این نقاط واکنش نشون میده.

 

قیمت خرید بیت کوین در هفته دوم آبان 1401 + تحلیل بازار

چند هفته دیگه نیز گذشت و قیمت روز بیت کوین دست خوش تغییرات و نوساناتی زیادی شده که تحت تاثیر عوامل و داده های زیادی قرار گرفته هست و در حال حاضر در هفته دوم ابان ماه در بین قیمت های 20.500 و 20.000 نوسان می کند. به این ترتیب، اگه قصد خرید بیت کوین رو دارین، ابتدا باید وضعیت کلی بازار و ارز دیجیتال بیت کوین رو تجزیه و تحلیل کرده و قیمت بیت کوین رو پیش بینی کنین. اگه پیش بینی شما درست از آب در بیاد و معامله ای بر اساس این پیش بینی انجام بدین، سود زیادی کسب می کنین. البته توجه داشته باشین که علاوه بر تحلیل تکنیکال، باید عوامل بنیادی رو نیز مورد توجه قرار بدین تا تاثیرات این عوامل بر قیمت رمز ارزها رو تشخیص بدین.

قیمت خرید بیت کوین

همونطور که در پیش بینی ها و تحلیل های هفته های قبلی نیز گفتیم، ارز دیجیتال بیت کوین نوسانات قیمتی زیادی داشت و قیمت بیت کوین تحت تاثیر عوامل مختلفی قرار داشت که یکی از مهم ترین رویدادهای مدت پیش نیز که تاثیر زیادی بر قیمت بیت کوین داشت، انتشار نرخ CPI یا نرخ تورم بود. امروز نیز سعی کردیم تا با تحلیل ارز دیجیتال بیت کوین، قیمت اون رو پیش بینی کنیم تا بهترین نقطه خرید بیت کوین رو تشخیص بدین.

طبق تصویر بالا، ارز دیجیتال بیت کوین کماکان در کانال نزولی کوتاه مدت خودش به آرومی در حال معامله هست و از سقف این کانال ریجکت شده. ارز دیجیتال بیت کوین خط روند صعودی و حمایت داینامیک خودش رو به سمت پایین شکست، ولی شاهد ریزش زیادی از اون نبودیم و این می تونه نشون دهنده قدرت گاوها در مارکت باشه. در تایم فریم های کوچیک تر یا کوتاه مدت تر، بیت کوین در یه روند خنثی و با حجم بسیار پایین در حال معامله هست. نشونه خوبی که برای بیت کوین وجود داره، حفظ سطح 20 هزار دلار هست که با وجود ریجکت شدن از سطوح مقاومتی باز هم تونسته این سطح رو حفظ کنه. در صورتی که کندل 4 ساعته زیر محدوده 20 هزار دلار بسته بشه. در این صورت مارکت وارد فاز اصلاحی میشه.

رویداد مهم چهارشنبه 11 آبان(جلسه فدرال رزرو برای نرخ بهره آمریکا)

قیمت بیت کوین تحت تاثیر رویدادهای مهم قرار می گیره که یکی از این رویدادهای مهم، انتشار نرخ بهره آمریکا هست که در روز چهارشنبه 11 آبان ماه ساعت 21.30 به وقت ایران منتشر شد. در این تاریخ همه نگاه ها به تصمیم فدرال رزرو برای نرخ بهره بود تا بهترین تصمیم رو برای خرید BTC بگیرن. جالب اینجاست که بدونین نرخ بهره آمریکا دیروز منتشر شد و 75% افزایش پیدا کرد. اکنون نرخ بهره آمریکا به 4% رسیده هست.

مارکت انتظار داشت که نرخ بهره 0.75 درصد افزایش پیدا کنه که در این صورت مارکت به صورت خنثی یا کمی صعودی به اون واکنش نشون میداد. همچنین اگه نرخ به جای 0.075 درصد مورد انتظار، 0.5 درصد افزایش پیدا می کرد، به احتمال زیادی تا ژانویه شاهد رالی صعودی بودیم. قیمت بیت کوین به راحتی می تونست به 23 الی 25 هزار دلار برسه. همچنین اگه نرخ 1 درصد افزایش پیدا می کرد، شاهد کاهش شدید نسبت به مقادیر اکتبر بودیم. حدود 10 سناتور و نماینده کنگره در نامه ای به جرمی پاول رئیس فدرال رزرو، از اون خواستن افزایش نرخ بهره به این سرعت رو متوقف کنه.

قیمت خرید بیت کوین در هفته چهارم مهر 1401+تحلیل بازار

بلاخره چند هفته گذشت و اکنون در هفته چهارم مهر ماه هستیم و قیمت بیت کوین تغییرات زیادی داشته و اکنون نیز بین قیمت 18.000 و 20.050 در حال نوسان هست و با توجه به شرایط و موقعیت بازار منتظر شکسته شدن این ناحیه هستیم. سرمایه گذاری و خرید Bitcoin می تونه یه پیشنهاد عالی برای روش سودآوری بلند مدت باشه که همین موضوع باعث شده تا افراد زیادی اقدام به سرمایه گذاری و خرید بیت کوین کرده و سودهای زیادی از نوسانات قیمت بیت کوین به دست بیارن. ارز دیجیتال بیت کوین در زمان نگارش این مطلب با داشتن ارزش بازار حدود 367.65 میلیارد دلار و سهم 38.32 درصدی از کل بازار در رتبه 1 کریپتوکارنسی ها قرار داره.

هر واحد از ارز دیجیتال بیت کوین در این لحظه با قیمت 19.167 دلار، با احتساب نرخ تتر 33.350 تومان معادل 639.240.597 تومان معامله میشه و حجم مبادلات روزانه اون 15.19 میلیارد دلار هست. قیمت در 24 ساعت اخیر 0.45 درصد افزایش پیدا کرده. بالاترین قیمت بیت کوین در تاریخ 19 ابان 1400 معادل 68.664 دلار بوده که همین لحظه  72.08 درصد پایین تر از اون زمان قرار داره. تعداد واحد های در گردش بیت کوین نیز 19.18 میلیون و تعداد کل واحدهای اون 21 میلیون عدد میشه.

خرید بیت کوین

بیت کوین در هفته ای که گذشت، نوسانات قیمتی زیادی داشت و قیمت بیت کوین تحت تاثیر عوامل و فاکتورهای مختلفی قرار داشت. یکی از مهم ترین رویدادهای هفته گذشته که تاثیر زیادی بر قیمت بیت کوین داشت، انتشار نرخ CPI یا نرخ تورم مصرف کننده هست. در تاریخ 13 اکتبر CPI بیشتر از پیش بینی بود که باعث شد تا بیت کوین تا کف ناحیه حمایتی خود یعنی قیمت 17.900 برسه که یه شدو زد و دوباره فشار خرید بر این ریزش قیمت غلبه کرد و ناحیه حمایتی بیت کوین به درستی عمل کرد و بعد از اون نیز بین قیمت 18.000 و 20.50 نوسان می کنه و در حال رنج زدن هست و ما منتظر شکسته شدن این ناحیه یا خروج از رنج قیمت هستیم.

قیمت خرید بیت کوین در هفته سوم شهریور 1401 + تحلیل بازار

بیت کوین در هفته ای که گذشت دقیقا مثل پیش بینی ها حرکت کرد و محدوده پایین باکس قیمت بیت کوین در نهایت با یک کندل قدرتمند، به شکل کاملا قاطعانه ای شکسته شد. همونطور که پیش بینی کرده بودیم، مقصد این ریزش محدوده 19300 تا 18800 دلار بود که با یک معامله فروش بیت کوین، امکان کسب سود 5.5 درصدی در معاملات اسپات براتون فراهم میشد.

قیمت بیت کوین در این هفته تا 18500 دلار هم پایین آمد، در حالی که در ابتدای این هفته معاملاتی، در داخل باکس قیمتی قرار داشت و معاملات اون در محدوده 19900 تا 20 هزار دلار دنبال میشد. با این تفاسیر سناریوی ریزش بازار همچنان ادامه دارد و بهتره که در خرید و فروش بیت کوین، حتما از استاپ لاس استفاده کنین. همچنین به این نکته توجه داشته باشین که خرید BTC رو در حال حاضر و تا زمانی که بازار از سیکل نزولی خود خارج نشده باشد، به هیچ عنوان پیشنهاد نمیکینم.

خرید و فروش و تحلیل قیمت بیت کوین

دلیل اینکه فشار فروش بیت کوین در هفته گذشته افزایش پیدا کرد را میتوانیم به سیاست های اقتصادی فدرال رزرو آمریکا مرتبط بدونیم. چرا که این نهاد به دنبال کاهش تورم و افزایش قدرت دلار است که تلاش هایی در این راستا، منجر به سقوط دارایی هایی میشه که در برابر دلار آمریکا معامله میشن. به همین دلیل هم فشار فروش بیت کوین بسیار بیشتر از فشار خرید بیت کوین بود.

با وجود ریزش قیمت بیت کوین در ماه های اخیر، یکی از متداول ترین سوالاتی که کاربرها میپرسن اینه که چه زمانی بیت کوین بخریم؟ در پاسخ به این عزیزان باید بگیم که بهتر است کمی هم صبر کنند تا سیکل نزولی بازار رمز ارزهای و بیت کوین به طور کامل به پایان برسه و سپس اقدام به خرید بیت کوین با اهداف بلند مدت کنن.

تحلیل تکنیکال بیت کوین در این هفته

در این هفته بیت کوین رفتار شارپی صعودی از خود نشان داد که در تصویر زیر مشاهده میفرمایید.

تحلیل قیمت بیت کوین

با توجه به اینکه فدرال رزرو همچنان سیاست انقباضی پیش گرفته است ما همچنان انتظار ادامه روند نزولی را در بازار های سرمایه و ارزهای دیجیتال داریم. بیت کوین نیز به عنوان پرچمدار این بازار از این موضوع مستثنا نخواهد بود. صعود بیتکوین در این ناحیه شاید فرصتی برای خروج از بیت کوین محسوب گردد. احتمالا بیت کوین در ایام آتی به بازه 19000 بازگردد لذا بیشتر مراقب چارت باشید بصورت لایو بازار را رصد کنید.

 

قیمت خرید بیت کوین در هفته دوم شهریور 1401 + تحلیل بازار

قیمت بیت کوین در هفته ای که پشت سر گذاشتیم نوسانات نزولی زیادی رو تجربه کرد و در مدت زمان یک هفته از حوالی 21 هزار دلار به کانال 19500 رسید. البته با وجود این ریزش ها، میزان حجم معاملات خرید BTC و فروش اون تو صرافی های مختلف بیشتر از هفته های گذشته بوده. در حال حاضر مهمترین محدوده های حمایتی که برای ارز بیت کوین قابل دسترس است 19300 تا 18800 است که انتظار میره بیت کوین یکبار دیگه از این محدوده به سمت بالا حرکت کنه.

البته قیمت بیت کوین این هفته تا 19500 هم پایین اومد ولی با توجه به حمایتی که توسط سفارشات خرید بیت کوین، در این ناحیه از این رمز ارز شد، قیمت این رمز ارز مجددا به سمت بالا حرکت کرده و تونست وارد کانال 20 هزار بشه. در حال حاضر مقاومت روانی 20 هزار دلار، خریداران و فروشندگان این رمز ارز رو سردرگم کرده و به همین دلیل در این محدوده یک باکس رنج قیمتی بوجود اومده.

خرید و فروش و تحلیل قیمت بیت کوین

در صورتی که این باکس از بالا شکسته بشه، خرید بیت کوین تا اهداف 20800 قابل دسترس است. همچنین اگر باکس مورد نظر از سمت پایین شکسته بشه، با فروش بیت کوین میتونین تا اهداف 19300 دلار به سمت پایین حرکت کنین و سود مناسبی رو با یک معامله شورت بدست بیارین.

البته توجه داشته باشین که تمامی مواردی که در این بخش در مورد قیمت بیت کوین بهتون میگیم، تنها به منظور بررسی بازار است. به همین منظور نباید به هیچ عنوان این مطالب رو مثل سیگنالی یا پیشنهادی برای خرید و یا فروش بیت کوین و تصمیم گیری برای معاملات خودتون استفاده کنین. توجه داشته باشین که ماهیت تمامی بازارهای مالی نوسان است و افرادی که بتونن این نوسانات رو بهتر بیشتر درک کنن، سود بیشتری از بازار بدست میارن.

اگر قصد خرید بیت کوین رو دارید باید بگیم که دیروز 5 مرداد 1401، قبل از نشست FOMC که با هدف اعلام نرخ بهره آمریکا توسط فدرال رزرو برگزار شد، بیت کوین تونسته بود رشد چند صد دلاری رو تجربه کنه. این در حالی که تو این هفته شاهد برگشت مجدد بیت کوین به کانال 20 هزار دلار بودیم. بعد از جلسه فدرال رزرو و افزایش 0.75 درصدی نرخ بهره، قیمت Bitcoin قدرت بیشتری رو پیدا کرد و با 9 درصد رشد وارد کانال 23 هزار دلار شد.
بعد از ثبت سقف 24 هزار دلاری برای بیت کوین که بالاترین سطح قیمتی ماه های اخیر برای ارز دیجیتال BTC محسوب میشه، خبر فروش بیت کوین های تسلا یه بار دیگه این بازار رو نزولی کرد. طبق این اخبار تسلا در سه ماهه دوم امسال، بیشتر دارایی های بیت کوین خودش رو به فروش رسونده. درسته که بیت کوین در ابتدای این هفته قدرت خوبی رو داشت و با 23 هزار دلار معاملاتش رو شروع کرده بو؛ ولی فروشنده ها با اعمال قدرت بیشتری، موفق شدن که یه بار دیگه قیمت بیت کوین رو پایین بکشن.

اولین ریزش قیمتی با فروش بیت کوین هم در صبح روز دوشنبه اتفاق افتاد و بیت کوین رو به زیر 22 هزار دلار کشید. همین سناریو در روز معاملاتی بعدی هم تکرار شد و بیت کوین پایین ترین حد هفتگی خودش رو در محدوده 20700 دلار ثبت کرد. کندل دوجی که روز سه شنبه ثبت شد و کف بالاتر قیمتی، میتونه اولین نشانه ها برای تغییر روند و خرید Bitcoin باشه. البته به این نکته توجه داشته باشین که در حال حاضر نمی تونیم با قاطعیت صعودی شدن روند بیت کوین رو با اعلام کنیم.

خرید بیت کوین ارزان و سریع، چیزی که همه در موردش حرف میزنن. این روزها شاید کلمه ای که زیاد به گوش مون آشنا میاد، تغییر هستش و سیستم های مالی که بصورت سنتی کار میکردن هم از این قاعده مستثنا نیستن و اختراع بیت کوین در سال 2009 اونا رو دست خوش تغییرات زیادی کرده. بیت کوین امروزه نه تنها بعنوان یک روش جدید نقل و انتقالات مالی در نظر گرفته میشه بلکه خرید بیت کوین یکی از ارزشمند ترین و مطمئن ترین سرمایه گذاری های چند سال اخیر درسطح دنیا بوده و خیلی از مردم و موسسات مالی این ارز دیجیتال رو بعنوان یک گزینه عالی برای سرمایه گذاری مثل طلا میدونن و بهش لقب طلای ارز های دیجیتال رو دادن. تقریبا خرید بیت کوین خیلی ها رو در سطح جهان ثروتمند کرد و امروزه توجه اکثر کشورها و سازمان های مالی دنیا رو به خودش اختصاص داده و پیش بینی ها نشون میده که باز هم رشد قیمت خودش رو ادامه خواهد داد. 

بحث بعدی هم اینکه پول مهمترین عامل توی زندگی آدما شده و همه به هر نحوی به دنبال زیاد کردن سرمایه و دارای هاشون هستن. عده ای برای خودشون کار میکنن و افراد زیادی ترجیح میدن تا در ی شرکتی یا جایی مشغول بشن. وجه اشتراک همه اینه که بتونن جیبشون رو پر کنن. در این بین مردم علاقه دارن تا علاوه بر شغل اصلی که انجام میدن یک حرفه دیگه ای انجام بدن تا بتونن پول بیشتری به دست بیارن. عده ای به معاملات خودرو و ملک و ... می پردازن ولی اکثریت مردم نمیتونن. چرا؟ . چون برای این نوع معاملات نیاز به تخصص و صد البته سرمایه داره. راهکار بسیار ساده ای که حتی با سرمایه خیلی کم هم میشه انجامش داد خرید و فروش بیت کوین (BTC) هست. خرید بیت کوین حتی با یک میلیون تومان هم قابل انجامه و نیاز به تخصص بالایی برای این کار نیست و حتی برای خرید این ارز از صرافی های خارجی هم ابتدا از یک صرافی داخلی اقدام به خرید تتر میکنین و بعد اون و به صرافی خارجی انتقال میدین و باهاش بیت کوین می خرین و به سادگی میشه این ارز دیجیتال رو تهیه کرد. نکته مهم در این فرایند اینه که چطور بیتکوین بخریم؟ با ما همراه باشین تا در ادامه روش های خرید و فروش بیتکوین رو بهتون معرفی کنیم اما قبل از این لازمه که بدونین ارز دیجیتال بیت کوین چیست و چطوری بوجود اومد؟

بیت کوین پرچمدار ارزهای دیجیتال

خرید بیت کوین پرچمدار ارزهای دیجیتال

در سال های گذشته فناوری بلاک چین و دنیای رمز ارزها پیشرفت بسیار زیادی کرده است؛ اما همچنان با شنیدن اسم کریپتو کارنسی ها اولین چیزی که همه به خاطر میارن، بیت کوین است. bitcoin اولین ارز دیجیتالی بود که بر پایه فناوری بلاک چین ساخته شده. درسته که در ابتدا قیمت بیت کوین بسیار ناچیز بود، اما در سال های گذشته به یکی از ارزشمندترین دارایی های جهان تبدیل شده و خرید بیت کوین در سبد اکثرسرمایه گذارها جای داره.

همچنین نباید فراموش کرد که ارز دیجیتال بیت کوین از زمان عرضه تا به امروز در رتبه اول بازار رمز ارزها قرار گرفته و با وجود رقبای قدرتمند و پیشرفته ای که داشته، هیچ وقت جایگاهش متزلزل نشده و حتی شرکت های بزرگی به خرید BTC روی اوردن. در حال حاضر بیش از 5000 هزار کریپتوکارنسی مختلف وجود دارند که البته تمامی آن ها قابل اعتماد نیستند. برای فعالیت در بازار ارزهای دیجیتال باید به این نکته توجه داشته باشین که بهترین انتخاب سرمایه گذاری روی ارزهای دیجیتال شناخته شده و قابل اعتماد است.

در مجموع با اطمینان خاطر میتوان گفت که بیت کوین تا مدت ها در رتبه یک بازار ارزهای دیجیتال قرار خواهد داشت و هر ارزی توانایی رقابت با آن را ندارد. البته این موضوع باعث شده که بیشتر کلاهبرداری ها در دنیای رمز ارزها مربوط به فروش و خرید بیت کوین باشد.

ارز دیجیتال بیت کوین چیست؟

فروش و خرید بیت کوین چگونه است

ارز دیجیتال بیت کوین نوعی ارز دیجیتال غیر متمرکز هست که در معاملات با اسم اختصاری BTC شناخته میشه. همچنین فرد یا گروهی ناشناس با اسم مستعار ساتوشی ناکاموتو در سال 2009 ایده از ارز دیجیتال رو در قالب یه وایت پیپر عنوان کرد. هویت سازنده های بیت کوین همچنان تا به امروز ناشناخته مونده. نکته قابل توجه این هست که ارز دیجیتال بیت کوین نسبت به سازوکارهای سنتی کارمزد تراکنش کمتری رو از کاربران دریافت می کنه و علاوه بر این، برخلاف ارزهای سنتی رسمی کشورها به صورت غیر متمرکز و بدون رهبری مرکزی اداره و کنترل میشه که همین موضوع نیز باعث میشه تا محبوبیت زیادی به دست بیاره.

اولین اشاره به محصولی به نام بیت کوین در آگوست 2008 صورت گرفت که دو برنامه نویس با استفاده از نام های Satoshi Nakamoto و Martti Malmi دامنه جدیدی را با نام bitcoin.org ثبت کردن. در اکتبر همون سال، ناکاموتو سندی رو منتشر کرد با نام کاغذ سفید با این عنوان که: "بیت کوین: سیستم نقدی الکترونیکی همتا به همتا". در چند ماه گذشته از این تاریخ هم، ناکاموتو و گروهی از محققان داوطلب، نسخه های مختلفی از این مفهوم رو در انجمن ها و موضوعات ایمیل ارائه داده بودن اما در سال 2008 همه چیز جمع بندی شد. 

 در واقع بیت کوین، یه سیستم پرداخت الکترونیکی را بیان می کنه که با اطمینان از معاملات مطمئن و قابل تأیید، نیاز به هر مقام مرکزی رواز بین می بره. اگه مختصر بخوام بگم، این سند شکل جدیدی از ارز رو توصیف میکنه که اجازه پرداخت غیر قابل اعتماد در وب رو می ده- یعنی اونها به مقدار حداقل یا حتی عدم اعتماد طرفین احتیاج دارن. به عبارت ساده تر، این سیستم به دو کاربر که همدیگر رو نمی شناسن و به هم اعتماد ندارن، اجازه داد پول رو به همون روشی که می تونن به عقب و جلو انتقال بدن، مبادله کنن.

این سیستم همچنین به کاربران اجازه می داد تا پیام ها، معاملات و داده ها رو با استفاده از ابزاری به نام رمزگذاری کلید عمومی تأیید کنن و از این طریق دیگه نیازی به افشای هویتشون برای شرکای معامله یا اشخاص ثالث نیست.

نحوه کار ارز BTC چگونه است؟

چطور بیت کوین بخرم

نوبت این رسیده تا در این قسمت از راهنمای آموزش خرید بیت کوین، اطلاعاتی در مورد نحوه کار ارز BTC برای شما ارائه کنیم تا اطلاعاتی در این زمینه داشته باشین. بلاک چین به عنوان بزرگ ترین اختراع بشر بعد از اینترنت شناخته میشه و با این حال بلاک چین دیده شدن خودش رو مدیون ارز دیجیتال بیت کوین هست، چون تکنولوژی بلاک چین برای اولین بار در وایت پیپر بیت کوین و توسط شخصی به اسم ساتوشی ناکاموتو معرفی شد. همچنین از اونجایی که بیت کوین نوعی دارایی با ارزش و ماهیت اون طوری هست که توسط همه افراد حاضر در شبکه اداره میشه، باید جایی برای ذخیره کردن همه تراکنش ها داشته باشه.

جالب اینجاست که بدونین بیت کوین توسط یه الگوریتم ریاضی به وجود میاد و فعالیت می کنه. همچنین در شبکه بیت کوین وظیفه ثبت و نگهداری تراکنش ها بر عهده دستگاه های محاسباتی هست که کار تولید بیت کوین رو نیز بر عهده دارن. الگوریتم شبکه بیت کوین در اصل نوعی تکنولوژی رمزنگاری شده بر پایه بلاک چین هست که همزمان با فراهم کردن شفافیت شبکه، حریم خصوصی کاربران رو حفظ می کنه. به عبارت دیگه با وجود فراهم بودن امکان ناشناس بودن در شبکه، همه کاربران به جزئیات اطلاعات تراکنش ها دسترسی دارن.

تاریخچه بیت کوین:

بیت کوین شکل دیجیتالی پول هست که بعد از بحران مالی سال 2008 آمریکا به وجود اومد. همچنین شخصی به اسم ساتوشی ناکاموتو وایت پیپر ارز دیجیتال بیت کوین رو در سایتی با دامنه bitcoin.org منتشر کرد. او در 3 ژانویه سال 2009 اولین بلاک چین بیت کوین رو استخراج کرد. همچنین ارز دیجیتال بیت کوین با این هدف راه اندازی شد تا از جعل و تقلب جلوگیری کنه و با داشتن عرضه محدود از تورم جلوگیری کنه. به همین دلیل نیز تاکنون تونسته محبوبیت زیادی به دست بیاره.

اهمیت بیت کوین

چطور بیت کوین بفروشم

استارت بیت کوین از سال 2008 رقم خورد و دلیلی که این ارز مورد استقبال قرار گرفت، این بود که اولا محدودیت های بانک ها رو نداشت و می تونستین در کمترین زمان هر مقدار که بخواین از این ارز رو به هر کجای دنی که لازم شد انتقال بدین. از سوی دیگر وقتی افراد میخواستن روی چیز دیگری سرمایه گذاری کنن از جمله خونه، ماشین؛ بعد مدت ها این دارایی ها دچار استهلاک میشدن و برای نگهداری دارایی خود باید هزینه می کردن. ولی بیت کوین فاقد هزینه استهلاک بود. از طرف دیگر بیت کوین غیر متمرکز بود، یعنی هیچ نهاد دولتی در اداره اون نقش نداشت.

نکته بعدی که باید در مورد این رمز ارز بهش اشاره کنیم این هستش که در بیت کوین امکان هک شدن کمتر هستش. در واقع شبکه بیت کوین شامل مجموعه ای از کد های رمزنگداری شده هستش که همه اون ها به هم پیوسته هستن و بلاک ها رو تشکیل میدن و تغییر در یکی از بلاک ها باعث بی اعتبار شدن همه بلاک های بعد اون خواهد شد. بنابراین کسی نمی تونست به راحتی در بلاک های این ارز دست کاری کنه یا اون رو هک کنه.

بررسی تراکنش های بیت کوین:

در این قسمت از راهنمای آموزشی نحوه خرید و فروش بیت کوین، اطلاعاتی در مورد تراکنش های بیت کوین برای شما ارائه می کنیم. نحوه انجام تراکنش توسط بیت کوین یا سایر ارزهای دیجیتال به این صورت هست که بعد از اینکه دو طرف یه معامله اقدام به ارائه اطلاعات خود کردن، این اطلاعات باید توسط میانرها و اعتبارسنج های موجود در شبکه تایید و ثبت بشه تا در نهایت در شبکه بلاک چین در یه بلاک جدید ذخیره بشه. به عبارت دیگه تراکنش های شما در شبکه بیت کوین در یه بلاک جدید ثبت میشه و شما می تونین در صورت نیاز به این اطلاعات دسترسی داشته باشین. 

البته توجه داشته باشین که نمی تونین این اطلاعات رو دستکاری کنین و تراکنش های خودتون رو برگشت بدین. در صورت دستکاری اطلاعات تراکنش انجام شده، بلاک حذف میشه و بلاک جدید جایگزین میشه. همچنین هر بیت کوین بعد از انجام معامله به عنوان واحد پولی وارد کیف پول یا والت که نوعی پایگاه داده کوچیک برای ذخیره ارزهای دیجیتال و اطلاعات شخصی شما هست، میشه. نکته قابل توجه این هست که هر تراکنشی که در این بازار انجام میشه، باید مورد تایید همه کاربران که اعتبارسنج نامیده میشن، قرار بگیره. این موضوع باعث میشه تا امکان جعل و تقلب یا تراکنش تکراری در شبکه وجود نداشته باشه.

تعداد واقعی بیت کوین چند واحد است؟

تعداد بیت کوین ها حداکثر 21 میلیون واحد میشه و احتمالا آخرین واحد بیت کوین که استخراج میشه، در نزدیکی سال 2140 اتفاق بیفته. همچنین در نوامبر سال 2021 بیش از 18.85 میلیون واحد از این بیت کوین ها استخراج شده. علاوه بر این، متخصصین بر این باور هستن که حدودا 20 درصد از این تعداد به دلیل فراموشی کلید خصوصی از دست رفتن و از چرخه گردش خارج شدن، به عبارت دیگه 5 میلیون واحد بیت کوین از دسترس خارج شده و حدود 10 میلیون واحد هم در کیف پول های سخت افزاری و به مدت بسیار طولانی نگهداری یا هولد شده هست.

انواع روش های کسب درآمد در بیت کوین کدامند؟

کسب درآمد از بیت کوین با خرید و فروش آن

امروزه یکی از بهترین روش های سرمایه گذاری، حوزه ارزهای دیجیتال هست و بیت کوین نیز فرصت های زیادی رو در اختیار معامله گران و افراد قرار داده. به همین منظور ما سعی می کنیم در این قسمت از راهنمای آموزشی نحوه خرید و فروش بیت کوین، انواع روش های کسب درآمد از بیت کوین رو برای شما مورد بررسی قرار بدیم تا اطلاعاتی در این زمینه داشته باشین.

یکی از انواع روش های کسب درآمد از بیت کوین، ترید و معامله های کوتاه مدت هست. معامله گرانی که از این روش استفاده می کنند، با کمک نوسان های بازار بیت کوین سعی دارن تا از این روش سود به دست بیارن. اگه شما نیز دوست دارین از نوسانات قیمتی بیت کوین در بازه های زمانی کوتاه سود به دست بیارین، باید تحلیل تکنیکال بلد باشین.

یکی دیگه از انواع روش های کسب درآمد از بیت کوین، سرمایه گذاری بلند مدت هست. این روش نیز همانند ترید کردن هست، با این تفاوت که در سرمایه گذاری بلند مدت مدت زمان بین خرید و فروش بین چند ماه تا چند سال هست. برای مثال اگه در سال 2010 در رمز ارز بیت کوین سرمایه گذاری کرده باشین، اکنون می تونستین سود زیادی به دست بیارین.

یکی دیگه از انواع روش های کسب درآمد از بیت کوین، استخراج اون هست. استخراج بیت کوین بدون نیاز به دانش تخصصی و فقط با راه اندازی یه دستگاه ماینر و نود استخراج و وصل کردن اون به کیف پول ارز دیجیتال امکان پذیر هست.

یکی دیگه از انواع روش های کسب درآمد از بیت کوین، کسب درآمد رایگان از Bitcoin هست. برای این کار می تونین در برخی از سایت ها عضو بشین و با دیدن تبلیغات کلیکی، بیت کوین به دست بیارین. البته باید ابتدا معتبرترین سایت رو برای این کار انتخاب کنین.

بیت کوین مانند دلار یا یورو چاپ نمیشه بلکه توسط رایانه های سراسر دنیا با استفاده از نرم افزار رایگان تولید میشه و به صورت الکترونیکی در برنامه هایی به نام کیف پول نگهداری می شود. کوچکترین واحد بیت کوین ساتوشی نام داره. ساتوشی یه میلیونیم بیت کوینه (0.00000001). این کار باعث میشه معاملات خرد هم امکان پذیر بشه که پول الکترونیکی سنتی از انجامش عاجزه!

ویژگی های ارز دیجیتال بیت کوین چیست؟

خرید بیت کوین ارزان و بدون کارمزد

همونطور که در ابتدای این راهنما نیز گفتیم، با گسترش بازار کریپتوکارنسی ها ارزهای دیجیتال زیادی به وجود اومدن که هر کدوم از اون ها به دلیل داشتن ویژگی ها و مزایای خاص خودشون مورد استقبال قرار می گیرن و محبوبیت زیادی به دست میارن. به همین منظور ما سعی می کنیم در این قسمت از آموزش خرید بیت کوین، به بررسی ویژگی های ارز دیجیتال بیت کوین بپردازیم تا اطلاعاتی در این زمینه داشته باشین.

• غیر متمرکز بودن

یکی از ویژگی های ارز دیجیتال بیت کوین که باعث میشه تا مورد استقبال سرمایه گذاران و معامله گران زیادی قرار بگیره و محبوبیت زیادی به دست بیاره این هست که به صورت غیر متمرکز فعالیت می کنه. بنابراین از اونجایی که ارز دیجیتال بیت کوین به صورت غیر متمرکز فعالیت می کنه، تحت نظارت و کنترل هیچ نهاد یا مرکزی قرار نداره و همین موضوع می تونه نقطه مثبتی برای اون باشه.

• شفاف بودن

یکی دیگه از ویژگی های ارز دیجیتال بیت کوین این هست که تراکنش های بیت کوین کاملا شفاف و واضح هست. همه تراکنش های این رمز ارز در دفتر کلی که همه به اطلاعات اون دسترسی دارن ثبت میشه. به این ترتیب شما نیز می تونین به تاریخچه تراکنش هی بیت کوین دسترسی داشته باشین.

• سرعت بالا و کارمزد کم

یکی دیگه از ویژگی های ارز دیجیتال بیت کوین این هست که تراکنش های بیت کوین با سرعت بالا و کارمزد کم انجام میشن. همین موضوع باعث میشه تا خیلی از دولت ها و کشورها این رمز ارز رو برای انجام تراکنش های بین المللی بپذیرن و اون رو به عنوان روش پرداخت قبول کنند.

استخراج بیت کوین چگونه است؟

قیمت بیت کوین به تومان

بهتره بدونین ارز دیجیتال بیت کوین از الگوریتم اثبات کار استفاده می کنه و همین موضوع باعث میشه تا قابلیت استخراج داشته باشه. استخراج یا ماینینگ بیت کوین فرایندی هست که طی اون بیت کوین های جدید ازاد میشه یا اصطلاحا به تعداد بیت کوین های در گردش آزاد میشه. به این ترتیب شما می تونین با تهیه ابزارهای لازم برای این کار، از استخراج ارز دیجیتال بیت کوین نیز درآمد به دست بیارین.

دلایلی که موجب بالا رفتن ارزش بیت کوین میشود

در این قسمت مقاله سعی داریم بگیم که چه عواملی باعث میشه ارزش بیت کوین بالا بره و اون رو به یک رمز ارز محبوب در سراسر دنیا تبدیل کنه.

1. قابلیت استخراج بیت کوین

اولین نکته ای که باید بهش اشاره کنیم این هستش که بیت کوین قابلیت استخراج داره پس همه کوین های این ارز به یک باره در دسترس نیستن و همین ارزش این ارز رو بالا نگه میداره. نکته بعدی که باعث میشه قابلیت استخراج این ارز به حفظ ارزشش کمک کنه اینه که کار استخراج کوین های این ارز رو خود مردم در سرتاسر دنیا با استفاده از ماینرها انجام میدن و این کار دست هیچ نهاد خاصی نیست. بنابراین خیلی وقت ها خود کشورها برای بالا بردن درامد خودشون مشتاق هستن که کار استخراج این ارز رو انجام بدن. همچنین این نکته رو هم باید اشاره کنیم که فرایند استخراج کل کوین های این ارز تا صد سال دیگه طول خواهد کشید و همه این ها دست به دست هم میدن تا ارزش این ارز در کنار استخراج اون حفظ بشه.

2. دستگاه های خود پرداز بیت کوین

دستگاه های خود پرداز خرید و فروش بیت کوین

در بسیاری از کشور ها دستگاه های خود پرداز بیت کوین وجود دارن. این خودپردازهای بیت کوین مانند خود پردازهای بانک های سنتی هستن که به ازای هر انتقال کارمزدی رو از شما دریافت میکنن. هر چقد بیت کوین کاربران زیادی رو داشته باشه موجب میشه که کاربران برای انتقال ارز های خود بیشتر از این دستگاه های خود پرداز کوین استفاده کنن که استفاده زیاد از این دستگاه ها باعث میشه که ارزش بیت کوین بالا بره.

3. نایاب بودن بیت کوین

نکته دیگه ای که باید بهش اشاره کنیم این هستش که تعداد کل کوین های بیت کوین هم محدود به 21 میلیون عدد هستش که همونطور که در بالا هم اشاره کردیم، همه این کوین ها هم همین الان در دسترس نیستن و باید استخراج بشن. همین محدود بودن تعداد بیت کوین باعث میشه در گذر زمان میزان تقاضا برای این ارز بالا رفته و با توجه به کم یاب بودن اون ارزشش بالاتر بره. همین نکته در مورد طلا هم صدق میکنه. در ارزهای فیات با توجه به اینکه هیچ محدودیتی برای عرضه اون ها وجود نداره می بینیم که هر سال ارزشش از سال قبل کمتر میشه. بنابراین خرید بیت کوین در زمان مناسب ارزشش خیلی بالاتر از نگهداری سرمایه به شکل ارزهای فیات هستش.

 

کلاهبرداری ارزهای دیجیتال

خرید بیت کوین و کلاهبرداری ارزهای دیجیتال چگونه است

معمولا وقتی که یک فناوری جدید به دنیا عرضه میشه، افراد سودجو و کلاهبرداری پیدا میشن که از این تکنولوژی برای منافع خودشون استفاده کنن. دنیای رمز ارزها و ارز بیت کوین هم یک ابزار جذاب برای این افراد است. درسته که کریپتو کارنسی ها یک فناوری غیر متمرکز هستن و کنترل دارایی های هر فرد تماما به عهده خودش است؛ اما به دلیل عدم وجود یک چهارچوب نظارتی مناسب و قوانین مشخص، هر نوع کلاهبرداری و تخلف در این حوزه غیر قابل پیگیری است.

خرید بیتکوین و کلاهبرداری ارزهای دیجیتال چگونه است؟

کلاهبردار های این حوزه با آگاهی از این موضوع و فریب سرمایه گذاران این حوزه، سعی در سرقت بیت کوین های این افراد دارن. توجه داشته باشین که در صورتی که چنین اتفاقی بیفته، تقریبا هیچ راهی برای بازگرداندن دارایی های دیجیتالی شما وجود ندارد. به همین دلیل لازم میدونیم که در مورد روش های مختلف کلاهبرداری ارزهای دیجیتال اطلاعاتی رو بهتون بدیم تا طعمه کلاهبرداران این حوزه نشوید.

روش های بسیار متنوعی برای کلاهبرداری ارزهای دیجیتال به خصوص Bitcoin وجود داره که متداول ترین آن ها رو در ادامه بهتون معرفی میکنیم:

• باج گیری با بیت کوین یا سایر ارزهای دیجیتال

• صرافی های تقلبی ارز دیجیتال

• هدیه های قلابی

• سرقت و فیشینگ از طریق شبکه های اجتماعی

• باج افزار ها

• ایمیل های فیشینگ

• طرح های هرمی و کلاهبرداری های پانزی ارزهای دیجیتال

بهترین محل برای نگهداری بیت کوین

بعد از اینکه بیت کوین رو خریداری کردین، اولین اقدامی که باید انجام بدین اینه که یه بستری امن برای نگهداری بیت کوین هاتون فراهم کنین. روش هایی که برای نگهداری بیت کوین در حال حاضر موجود هستش عبارت است از: کیف پول های نرم افزاری، کیف پول سخت افزاری، کیف پول های کاغذی و نگهداری به روش سرد و گرم. توصیه ما اینه که برای اینکه از خطرات احتمالی در امان باشین و نگران به سرقت رفتن بیت کوین هاتون نباشین، از کیف پول های سخت افزاری استفاده کنین.

امن‌ترین و شاید پرهزینه‌ ترین شیوه نگهداری بیت کوین به صورت امن، خرید کیف پول سخت افزاری هست. عملیات و مهندسی‌های سخت افزاری انجام شده بر روی این کیف پول‌ها موجب شده تا شکستن قفل و هک کردن اونا تقریبا غیرممکن باشه. کار کردن با کیف پول‌های سخت افزاری مثل لجر نانو و ترزور بسیار راحت بوده و از قابلیت‌های دیگر اونا پشتیبانی از چندین ارز دیجیتال دیگر هستش.

اولین قدم برای خرید بیت کوین؛ ساخت کیف پول:

نگهداری بیت کوین های خریداری شده

اگه در بازار ارزهای دیجیتال فعالیت داشته باشین، قطعا اسم ارز بیت کوین رو شنیدین و خواستین که اقدام به خرید BTC کنین. بهتره بدونین اولین قدم برای خرید بیت کوین، ساخت کیف پول برای ذخیره و نگهداری ارز دیجیتال Bitcoin هست. به عبارت دیگه اگه قصد خرید و فروش BTC رو دارین، باید قبل از هر اقدامی، کیف پولی برای ذخیره بیت کوین داشته باشین تا در ذخیره و نگهداری اون دچار مشکل نشین. همچنین با گسترش بازار ارزهای دیجیتال کیف پول های زیادی به وجود اومدن که هر کدوم از اون ها به دلیل داشتن ویژگی ها و سطح امنیت خاص خودشون مورد استقبال قرار می گیرن و محبوبیت به دست میارن. از جمله از این ولت ها می تونیم به تراست ولت، لجر، متامسک، ترزور، کوین بیس، اتمیک ولت و... اشاره کنیم.

جالب اینجاست که بدونین برخی از صرافی های آنلاین ارز دیجیتال، کیف پول اختصاصی خودشون رو دارن و شما بعد از خرید ارز دیجیتال مورد نظر خودتون، اون ها رو در ولت اختصاصی صرافی نگهداری کنین. البته توجه داشته باشین که این کار درست نیست و باید ارزهای دیجیتال رو به کیف پول معتبر انتقال بدین چون ممکنه صرافی هر لحظه حساب شما رو مسدود کنه و سرمایتون از دست بره. بنابراین توصیه می کنیم برای اینکه امنیت سرمایه و دارایی های خودتون رو تضمین کنین، از کیف پول ارز دیجیتال استفاده کنین. برای این کار نیز می تونین هم از ولت های سخت افزاری و هم از ولت های نرم افزاری استفاده کنین.

از اونجایی که ارز دیجیتال بیت کوین یکی از رمز ارزهای محبوب در بازار کریپتوکارنسی ها محسوب میشه، اکثر ولت ها از این رمز ارز پشتیبانی می کنند و شما می تونین بیت کوین های خودتون رو در این ولت ذخیره کنین. البته باید ابتدا معتبرترین کیف پول ارز دیجیتال رو انتخاب کنین تا خیالتون از دارایی ها و سرمایه خودتون راحت باشه. ما در سایت ایران بایننس مقاله ای تحت عنوان انواع کیف پول بیت کوین قرار دادیم و می تونین در صورت لزوم این مقاله رو مطالعه کنین.

چطور بیت کوین های خود را نگهداری کنیم؟

بهترین محل برای نگهداری بیت کوین

چون ارز دیجیتال بیت کوین در واقع یه پول دیجیتاله، نمیشه مانند ارز فیات نگهداریش کرد. برای ذخیره بیت کوین و البته سایر ارز دیجیتال ها، لازمه کیف پول دیجیتالی داشته باشین. کیف پول ها به پنج دسته تقسیم میشن: 

کیف پول های سخت افزاری: یکی از انواع کیف پول ها کیف پول سخت افزاری هست. این کیف پول ها جزء امنترین کیف پول دیجیتال هستن. در این نوع کیف پول سکه های رمز نگاری شده به صورت آفلاین در یه دستگاه ذخیره میشن. برای دسترسی به ارز خود می تونین دستگاه رو به یه کامپیوتر متصل کنین. چون این دستگاه ها پس از اتصال به کامپیوتر به سرور متصل نمیشن دارای امنیت بالایی هستن.

• کیف پول کاغذی

اگرچه صحبت در مورد کیف پول های کاغذی در ارتباط با یه ارز دیجیتالی عجیب و خنده دار به نظر می رسه، اما اونها وجود دارن منتها به صورت کلیدهای خصوصی و عمومی چاپ شده! به دلیل ماهیت فیزیکی (و آفلاین)، دارای امنیت بسیار بالایی هستن.

• کیف پول وب

این کیف پول ها به صورت آنلاین هستن و شما میتونین با استفاده از یه مرورگر وب به ارزای خودتون دسترسی داشته باشین. درسته که این کیف پول ها از نظر امنیتی در پایین ترین سطح هستن اما نسبت به سایر کیف پول ها، از نظر دسترسی پذیری و استفاده ی آسان، جزء بهترین نوع کیف پول دیجیتالی هستن. 

• کیف پول دسکتاپ

کیف پول دسکتاپ نوعی کیف پوله که شما اونو دانلود میکنین و درست مثل اپلیکیشن های دیگه بر روی سیستم خودتون ازش استفاده می کنین. در این نوع کیف پول سکه ها به صورت آفلاین نگهداری میشن و موقع استفاده باید از کلید خصوصی استفاده کنین.

• کیف پول موبایل

کیف پول موبایل مانند کیف پول دسکتاپه با این تفاوت که اپلیکیشن باید روی موبایل دانلود و نصب بشه. با نصب اون روی تلفن همراه ارزهاتو همیشه همراه خودتون دارین و دسترسی به کوین هاتون برای خرید و فروش ارز دیجیتال در هر جا و مکانی ممکنه. استفاده از این نوع کیف پول ها خیلی راحتتر از کیف پول دسکتاپ است.

هر کدوم از این کیف پول ها معایب و مزایای مخصوص خودشونو دارن. شما بسته به هدف خرید ارز دیجیتال که دارین می تونین یکی از این کیف پولا رو انتخاب کنین و با نصبش به راحتی اقدام به خرید و فروش بیت کوین خود کنین.البته توصیه ی ما استفاده از کیف پول تراست ولت هست. برای اطلاع از چگونگی نصب کیف پولا میتونین به مقاله های متنوعی که در سایت صرافی ایران بایننس موجوده مراجعه کنین. 

دلایل خرید بیت کوین

خرید بیت کوین بدون احراز هویت

وقتی میخوایم بگیم که چرا باید بیت کوین بخرین، در اصل داریم میگیم که چرا باید سرمایه گذاری کنین. در جواب باید بگیم که سرمایه گذاری و عدم نگهداری ارزهای فیات در بانک ها یکی از مهمترین کارهایی هستش که باید در موردش دانش و اگاهی خودمون رو بالا ببریم چرا که دانش مالی رو در مدارس به ما یاد نمیدن. تصور کنین ده سال پیش شما ده میلیون داشتین، شاید در ده سال پیش می تونستین حتی باهاش خونه یا زمین بخرین و بجای اون همون ده میلیون رو در بانک نگهداری می کردین. الان چا اتفاقی می افتاد؟ جوابش رو خودتون میدونین و این همون دلیلی هستش که باید بفکر سرمایه گذاری باشین.

همچنین باید این نکته رو هم یاداوری کنیم که بجز بازار ارزهای دیجیتال؛ بازارهای زیادی برای سرمایه گذاری پیش روی شما هستن که با توجه به میزان سرمایه ای که دارین می تونین در اون ها سرمایه گذاری کنین. مانند بازار مسکن یا طلاو نقره یا دلار یا بورس و سهام و غیره. ما توصیه نمیکنیم که حتما سرمایه خودتون رو وارد بازار ارزهای دیجیتال کنین، بلکه قصد داریم این رو بگیم که در کنار سایر بازارهای مالی حواستون به سرمایه گذاری روی ارز معتبری مثل بیت کوین هم باشه.

در مورد بیت کوین باید بگیم که اولا هیچ استهلاکی نداره و تعداد کوین های اون هم به 21 میلیون واحد محدود شدن و این میتونه مزیت های خوبی برای این ارز باشن.

از طرف دیگر بیت کوین در برابر تورم مقاومت میکنه، که این قابلیتش برای همه خوب هست. بیت کوین نسبت به سایر بازار های مالی غیر متمرکز هست یعنی دولتی در کنترل اون نقشی رو نداره و قیمت بیت کوین توسط خود مردم تعیین میشه خب اینم یه قابلیت دیگری هست برای خریدن اون. اگر شما به صورت فوری به پول نیاز داشتین بیت کوین نسبت به دارایی های دیگر فوری امکان تبدیل شدن به پول رو داره. تمامی دلایلی که ذکر کردیم میتونن به سرمایه گذاری شما در این بازار کمک کنن.

1. ارزش ارز دیجیتال بیت کوین

قیمت بیتکوین

ببینین در حال حاضر بیت کوین قدیمی ترین و یکی از گرون ترین و موفق ترین رمز ارزهای بازار ارزهای دیجیتال هستش. شما اگه بیت کوین رو از سال 2010 تا الان بررسی کنین، متوجه این نکته میشین که خیلی خوب عمل کرده و در بازار ارزهای دیجیتال جایگاه خاص خودش رو بعنوان یک ارز دیجیتال با ارزش به همه ثابت کرده است. این روزها این ارز دیجیتال به طلای ارز های دیجیتال یا پادشاه ارز های دیجیتال معروف هستش و تمام شرکت های سرمایه گذاری بزرگ در دنیا که روی ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری می کنن قسمتی از سبد سرمایه گذاری خودشون رو به خرید بیت کوین اختصاص میدن. بطور مثال شرکت تسلا که در حال حاضر ارزشمند ترین شرکت خودرو سازی الکتریکی در دنیا هستش یک میلیارد دلار رو روی بیت کوین سرمایه گذاری کرد. یا شرکت سرمایه گذاری گری اسکیل که بزرگترین شرکت سرمایه گذاری در حوزه ارزهای دیجیتال هستش قسمت خوبی از سرمایه خودش رو به این ارز دیجیتال اختصاص داده است. اینها میتونه دلایل خوبی برای شما باشه که یه مقداری به این ارز دیجیتال توجه داشته باشین.

این نکته هم حائز اهمیت هستش که بیت کوین تقریبا با داشتن ارزش کل 900 میلیارد دلار در حال حاضر در رتبه یک بازار ارزهای دیجیتال قرار گرفته و 44 درصد کل ارزش بازار ارزهای دیجیتال رو به خودش اختصاص داده. هیچ ارز دیجیتالی در این حوزه اینقدر ارزشمند نیست.

2. بررسی قیمت بیت کوین در طی این سال ها

بررسی قیمت بیت کوین

یکی از کارهای مهم دیگه ای که باید بکنین اینه که بررسی کنین ایا رشد قیمت بیت کوین طوری بوده که سرمایه گذارهای قبلی سود خوبی از سرمایه گذاری شون برده باشن یا نه؟ که من این بررسی رو انجام دادم و اینجا بهتون میگم. بیت کوین وقتی تازه تو سال های 2012 شروع به خرید و فروش شد، در قیمت 10 دلار معامله می شد و اگه با قیمت امروزیش که بطور متوسط اونو 50 هزار دلار در نظر بگیریم اونو مقایسه کنیم متوجه این نکته میشیم که سرمایه گذاری هزار دلاری روی این ارز میتونست امروزه شما رو از مشکلات مالی بی نیاز کنه. اگه هزار دلار میدادین بیت کوین و صد تا میخریدین امروز بطور متوسط 5 میلیون دلار پول داشتین که به پول خودمون می شد تقریبا 125 میلیارد تومن. خودمم تحت تاثیر قرار گرفتم واقعا!!!!. 

خب جدای از این قضیه همین الانش هم بیت کوین تو یه سال 408 درصد سود داده به کسایی که روی این ارز دیجیتال سرمایه گذاری کردن. البته بیت کوین یک بار قله 64 هزار دلاری رو لمس کرد و دوباره عقب نشینی کرد و دوباره رشد کرد. یعنی اگه کسی تو قله اونو فروخته باشه و دوباره تو قیمت های پایین خریده باشه با رشد قیمت بیت کوین حداقل امسال هزار درصد از سرمایه گذاریش سود برده. با این حال حتی اگه فقط خرید بیت کوین رو انجام میدادین و بهش دست هم نمیزدین 400 درصد سود می کردین.

3. بیت کوین یک سرمایه گذاری مطمئن

اخرین نکته ای که میخوایم بهتون بگیم هم اینه که وقتی میخوایم روی یک ارز دیجیتالی سرمایه گذاری کنیم باید بررسی کنیم که ایا اون رمز ارز از لحاظ فاندامنتال ارزش داره یا نه. در مورد بیت کوین هم باید بهتون بگم ارزش داره. بخاطر اینکه روزانه حجم خرید و فروش هاش بالاست و همیشه در لیست ارز دیجیتال های با بیشترین حجم خرید و فروش روزانه قرار میگیره. همچنین این ارز دیجیتال در تمامی صرافی های ارز دیجیتال معامله میشه و قدیمی ترین ارز دیجیتال بازار بوده و خودش رو خیلی خوب ثابت کرده.

دلایل بالا همگی مواردی بودن که ثابت میکنه خرید بیتکوین ارزش داره و شاید با خودتون بگین من که پولم به یک بیت کوین نمیرسه چیکار کنم؟ باید بهتون بگم که حتما لازم نیست که یه بیت کوین بخرین بلکه میتونین با یک میلیون یه چند میلیون تومن هم صاحب مقداری از بیت کوین بشین و همون هم میتونه یک سرمایه گذاری خوبی باشه که حداقل پول تون رو جای خوبی سرمایه گذاری کردین.

4. تبدیل شدن به پول رایج

یکی دیگه از اصلی ترین دلایل برای خرید بیت کوین این هست که در حال تبدیل شدن به یه واحد پول رایج در کشورهاست. همچنین این رمز ارز یکی از دارایی های مردم پسند هست که همین موضوع باعث میشه تا شاهد استفاده از بیت کوین به عنوان پول رایج دوم باشیم. علاوه بر این، کشورهای زیادی در حال پذیرش بیت کوین به عنوان پول رایج هستن.

5. سود آوری بیت کوین نسبت به سایر ارز های دیجیتال زیاد هست

سوداوری خرید، نگهداری و فروش بیت کوین

یکی از دلایل مهم خریدن بیت کوین سود آوری این ارز هست. در واقع اکثر سرمایه گذارهای بازار ابتدا به سرمایه گذاری روی این ارز روی میارن. در کل بیت کوین می تونه یکی از بهترین گزینه ها برای کسب سود بصورت سالانه باشه. بطور مثال در سال های 2021 و 2022 بیت کوین یک بار از 30 هزار دلار تا 64 هزار دلار رشد قیمت داشته و دوباره به 28 هزار دلار برگشته و بعد از اون قله 68 هزار دلاری رو فتح کرده است. این نشون میده که اگه یک سرمایه گذار باهوش یک بیت کوین رو در زمان 30 هزار دلار می خرید و در قیمت بالا میفروخت، با کاهش قیمت بیت کوین می تونست صاحب دو کوین از این ارز بشه و اگه دوباره اون ها رو در سقف قیمتی می فروخت با یک بیت کوین در طی یک سال می تونست صاحب 4 بیت کوین بشه. تنها کاری که نیاز داشت این بود که به اخبار بازار ارزهای دیجیتال گوش بده و زمان فروش این ارز رو پیش بینی کنه که کار چندان سختی نبود. همچنین شما می تونین مقاله ی بهترین روش خرید بیت کوین رو هم بخونین تا اطلاعات بیشتری در این زمینه داشته باشین.

6. قیمت بیت کوین توسط مردم تعیین میشود

نکته بعدی که باید بهش اشاره کنیم این هستش که قیمت بیت کوین طبق قانون عرضه و تقاضا تعیین میشه و هر چقدر میزان تقاضا برای این ارز بالا باشه قیمت اون خود به خود بالا میره. در همین زمینه تاریخ نشون داده که مردم علاقه زیادی به خرید و فروش و سرمایه گذاری این ارز دارن و حتی شرکت هایی هستن که حقوق کارمند های خودشون رو به بیت کوین پرداخت میکنن. همه این ها نشون میده که چون هیچ نهاد مرکزی قدرت دستکاری قیمت بیت کوین رو نداره و قیمتش توسط خرید و فروش های خود مردم تعیین میشه میتونه در بالا رفتن ارزش این ارز تاثیر زیادی داشته باشه.

بعضی از تحلیل گران بازار میگن که در اینده هر کسی مقدار 0.05 بیت کوین رو داشته باشه جزو ثروتمند های اون دوره به حساب میاد.

7. بیت کوین ها کم یاب هستن.

شما حتما این رو میدونین که چرا الماس یا طلا ارزش بالایی دارن. از اونجایی که به تعداد نامحدودی از طلا یا الماس در سطح زمین نداریم و همچنین چون عموم مردم مخصوصا خانم ها به طلا و الماس علاقه دارن، همین موضوع باعث میشه در بلند مدت این دارایی ها ارزششون نه تنها حفظ بشه؛ بلکه بالاتر هم بره. در مورد بیت کوین هم همین موضوع صدق میکنه و 21 میلیون عدد کوین این ارز باعث میشه در بلند مدت ارزش این ارز بالاتر بره. بنابراین وقتی شما ارز بیت کوین رو می خرید این رو میدونید که تمام مردم دنیا نمی تونن این ارز رو به مقدار مساوی داشته باشن و در اینده با افزایش تقاضا برای این ارز میتونه ارزشش خیلی بالاتر هم بره. امروزه خیلی از تحلیل گرهای مطرح بازار قیمت بالای 100 هزار دلار رو هم برای بیت کوین پیش بینی میکنن.

یکی از فاکتورهایی که روی قیمت یک ارز دیجیتال تاثیر میزاره اینه که تعداد کل سکه هایی که قراره از اون رمز ارز تولید بشن چه مقدار هستن. مسلما هر چقدر تعداد اونها زیاد باشه قیمتش پایین تر میاد و هر چقدر که تعدادش کم باشه قیمتش افزایش پیدا خواهد کرد.

در مورد بیت کوین باید بهتون بگم که تعداد کل سکه هاش محدود بوده و کلا در دنیا 21 میلیون از این رمز ارز موجود خواهد بود که اگه رقم دقیق ترش رو هم بگم یک سری بیت کوین بلاخره به ادرس اشتباهی فرستاده شدن یا یه سری افراد به کیف پول هاشون دسترسی ندارن و کلا 19 تا 20 میلیون بیت کوین در کل دنیا بعد استخراج کامل موجود خواهند بود.

این کم بودن تعداد بیت کوین ها خودش هر سال روی قیمتش تاثیر میزاره و قیمتش رو بالاتر می بره. جالبه بدونین یکسری تحلیل گرها میگن اگه تو اینده 0.05 بیت کوین داشته باشین همین مقدار میتونه شما رو ثروتمند کنه. این رو هم مد نظر داشته باشین و این قضیه میتونه بیشتر به شما کمک کنه که ایا بیت کوین بخرین یا نه؟

بهترین زمان برای خرید و فروش بیت کوین

8. محافظت دارایی در برابر تورم

نکته ای که باید بهش اشاره کنیم این هستش که زمانی تورم به وجود میاد که پول بیش از حد توسط بانک مرکزی به چاپ میرسه. یعنی در این هنگام حجم پول بیشتر از تولید کالا ها هست. اما در مورد بیت کوین این قضیه طور دیگه ای بوده و چون تعداد کل کوین های این ارز محدود هستن، با گذر زمان می تونه دارایی های شما رو در برابر تورم حفظ کنه.

9. غیر متمرکز بون بیت کوین

نکته دیگه ای که باید بهش اشاره کنیم این هستش که همه مردم دوست ندارن که دولت همیشه به دارایی هاشون سرک بکشه یا یکی باشه که برای همه تراکنش ها از اون ها اجازه گرفته بهشه. بیت کوین رو هیچ نهادی کنترل نمیکنه و وقتی شما دارایی های خودتون رو به بیت کوین تبدیل کنین، می تونین در هر ساعت از شبانه روز و هر مقدار که بخواین اون رو به هر نقطه ای از دنیا انتقال بدین و هیچ کسی هم قرار نیست به شما بگه که چرا انتقال دادین یا این انتقال رو ما اجازه نمیدیم. همچنین انتقال دارایی ها با بیت کوین خیلی راحت از ارزهای فیات هستش و برای بیت کوین فقط یک کیف پول نیار دارین یا کلمات بازیابی کیف پول تون رو بلد باشین و در سریع ترین زمان در هر نقطه ای از دنیا به این دارایی ها دسترسی داشته باشین.

10. انتقال سریع، کارمزد کمتر با خرید و فروش بیت کوین

نکته همه دیگه در مورد این ارز این هستش که اگه بخواین مقداری از سرمایه تون رو از یک کشور به یک کشور دیگه انتقال بدین، می تونین با ارزهای دیجیتال یا ارزهای فیات انجام بدین. اما انتقال با ارزهای فیات هم زمانبر بوده و هم کارمزد بالایی رو از شما خواهند گرفت. برعکس انتقال داریی ها با بیت کوین این دردسرها رو نداشته و می تونین سریع اون رو انتقال بدین و کارمزد کمتری هم بپردازین.

مراحل خرید بیت کوین

فروش بیت کوین چگونه است؟

ما تا این جای مقاله سعی کردیم شما رو با قابلیت ها و مزایای بیت کوین آشنا کنیم که چرا باید بیت کوین بخریم. در این بخش هم سعی داریم شما رو با نحوه خرید بیت کوین آشنا کنیم.

1. ایجاد کیف پول

نگهداری ارزهای دیجیتال با ارزهای فیات فرق داشته و هیچ نهادی مثل بانک وجود نداره که بخوایم ارزهای خودمون رو به اونجا نتقال بدیم. بنابراین هر کسی باید خودش کار نگهداری ارزهای دیجیتال خودش رو انجام بده و این کار رو با نصب یک کیف پول و رعایت نکات امنیتی انجام میده.

2. ثبت نام در یک صرافی ارز دیجیتال

در مرحله بعدی باید بدونین که بهترین مکان برای خرید بیتکوین صرافی های ارز دیجیتال هستن. بنابراین حتما لازمه که در یک صرافی ارز دیجیتال ثبت نام کنین تا بتونین ارز فیات خودتون رو به بیت کوین تبدیل کنین. برای این کار ما صرافی ارز دیجیتال ایران بایننس رو بهتون پیشنهاد میدیم.

3. خرید بیت کوین 

در اخرین مرحله هم کار خرید بیتکوین رو انجام میدید. برای خرید Bitcoin باید وضعیت بازار و قیمت بیت کوین رو بررسی کنین و زمان مناسب خرید این ارز رو پیدا کنید تا بتونید با خرید اون ارزش سرمایه تون رو بالا ببرید.

نکات مهم در زمان خرید BTC کدامند؟

خرید بیت کوین از طریق صرافی های خارجی

جالب اینجاست که بدونین خرید و فروش BTC ریسک ها و مشکلات زیادی به همراه داره و برای این که این مشکلات در روبروی شما قرار نگیرن، باید برخی نکات لازم رو مورد توجه قرار بدین. به همین منظور ما سعی می کنیم در این قسمت از مقاله آموزش خرید BTC برخی از نکات مهم در زمان خرید BTC رو برای شما بررسی کنیم تا اطلاعاتی در این زمینه داشته باشین و بتونین خرید مطمئن ترین کنین.

یکی از نکات مهم در زمان خرید BTC این هست که مدیریت سرمایه داشته باشین و بیشتر از توان ضرردهی تون روی بیت کوین سرمایه گذاری نکنین. بازار ارزهای دیجیتال نوسانات قیمتی زیادی داره و همونقدر می تونین سود به دست بیارین، همون اندازه نیز ممکنه که ضرر کنین. بنابراین توصیه می کنیم مقداری سرمایه گذاری کنین که تحمل از دست رفتنش رو داشته باشین.

یکی دیگه از نکات مهم در زمان خرید BTC این هست که باید کیف پول ارز دیجیتال خودتون رو تهیه کنین. همونطور که می دونین ذخیره و نگهداری بیت کوین در صرافی ها کار درستی نیست و باید Bitcoin های خودتون رو به کیف پول ارز دیجیتال معتبری انتقال بدین.

یکی دیگه از نکات مهم در زمان خرید BTC این هست که تحت تاثیر احساسات و هیجانات بازار قرار نگیرین و سعی کنین تمرکز اصلی خودتون رو بر روی معامله بگذارین. به عبارت دیگه مبنای خرید و فروش خودتون رو احساسات قرار ندین و دچار فومو یا فاد نشین.

یکی دیگه از نکات مهم در زمان خرید BTC این هست که بهترین صرافی رو برای خرید و فروش انتخاب کنین. بهتره بدونین صرافی های آنلاین ارز دیجیتال زیادی وجود دارن که هر کدوم از اون ها مزایا و ویژگی های خاص خودشون رو دارن. توصیه می کنیم تا از صرافی ایران بایننس استفاده کنین.

آموزش خرید و فروش بیت کوین

کارمزد خرید بیت کوین چقدر است

وقتی که تصمیم میگیرین وارد دنیای ارز های دیجیتال شین اولین نکته ای که باید مد نظرتون قرار بدین و اولین قدم برای خرید BTC اینه که چطوری ارز دیجیتالی مانند بیت کوین رو خرید یا فروش بکنیم و در چه بستر های امنی میتونیم این کارو انجام بدیم؟ چون همون طور که میدونین فضای بلاک چین و ارز های دیجیتال به دلیل غیر متمرکز بودن و نبود سازمان نظارتی روی این بستر، به راحتی امکان کلاهبرداری وجود داره و افراد ممکنه پولشون رو از دست بدن. در نتیجه امکان فراهم شدن فضایی مناسب و امن جهت خرید و فروش ارز های دیجیتال بسیار حائز اهمیت هستش. ما در ادامه به انواع روش های خرید و فروش بیت کوین میپردازیم و در آخر توصیه ای که خودمون بر اساس تجربه به دست آوردیم رو بیان میکنیم در اینجا توصیه می کنیم برای داشتن اطلاعات بیشتر در این زمینه مقاله بهترین روش خرید بیت کوین رو هم مطالعه کنین.

1. خرید از صرافی های متمرکز

اولین و مناسب ترین روش خرید بیتکوین، خرید از صرافی های متمرکز هستش. صرافی های متمرکز ایرانی و خارجی بسیاری در این زمینه وجود داره و افراد به راحتی میتونن با ثبت نام و احراز هویت در اون صرافی ها اقدام به خرید و فروش بیت کوین بکنن؛ البته خرید از صرافی های خارجی به دلیل اینکه قابلیت احراز هویت در اونا وجود نداره (به علت وجود تحریم ها و محدودیت ها) پیشنهاد نمیشه و توصیه ما اینه که همیشه از صرافی های ایرانی در انجام معامله هاتون استفاده کنین تا نگران بلوکه شدن سرمایتون در صرافی های خارجی نباشین.

همچنین اولین کاری که بعد از ثبت نام اولیه در صرافی ها باید انجام بدین اینه که احراز هویت بکنین تا از امکانات واریز و برداشت بیشتری برخوردار شین. احراز هویت شامل اطلاعات شخصی شما مانند کارت شناسایی، محل زندگی شما، عکس از اطلاعات کارت بانکی و تعهد کتبی قبول قوانین و مقررات سایت هستش. همچنین در کنار این موارد باید یک صرافی ارز دیجیتال ویژگی هایی داشته باشه که کاربر پسند و از اعتبار و کیفیت کافی برخوردار باشه؛ در ادامه به ویژگی های یک صرافی خوب میپردازیم:

ویژگی های یک صرافی مناسب

چگونه بیت کوین های خود را بفروشیم

اما هر صرافی ارز دیجیتالی هم برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال معتبر نیستش و باید یک سری ویژگی های پایه ای داشته باشه که در ادامه به اون ها اشاره میکنیم.

• حجم معاملات بالا

• کارمزد پایین تراکنش ها

• تنوع رمز ارزی

• سرعت پاسخگویی و پشتیبانی قوی

• رابط کاربری آسان

• کیفیت بالا در ارائه خدمات

• فعالیت در شبکه های اجتماعی

• تیم قوی با اعتبار و سابقه کاری درخشان

در ادامه برخی از این ویژگی ها رو کامل توضیح خواهیم داد.

• قرار دادن اطلاعات به روز و لحظه ای 

کسانی که در بازار ارز های دیجیتال فعالیت دارن میدونن که قیمت های این بازار لحظه ای هستن، یعنی در هر لحظه ممکنه قیمت بیت کوین یا سایر ارز های دیجیتال افزایش یا کاهش پیدا کنه. سایت معتبر سایتی هستش که قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال رو متناسب با قیمت جهانی شون نشون بده.

• ایجاد فضای مناسب برای ارتباط بین خریدار و فروشنده

خرید بیت کوین از طریق صرافی های داخلی

در کل در بازار ارزهای دیجیتال مشتری ها یا کاربران مهمترین رکن این بازار به حساب میان. چرا که اگه مردم خرید و فروش یک ارزی رو انجام ندن عملا ارزشی رو نمیشه برای اون ارز قائل شد هر چقدر که اون ارز وایت پیپر قوی داشته باشه. در مورد صرافی ها هم همینطور هستش و بسته به روش خرید و فروش ارزهای دیجیتال باید یک بستر مناسب و کاربرپسندی رو برای همه کسانی که میخوان از اون برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال استفاده کنن، فراهم کنه.

• تامین امنیت در تراکنش ها 

مورد بعدی که خیلی مهم هستش امینته. در کل از اون جایی که این بازار یک بازار مالی هستش، بنابراین افراد زیادی سعی خواهند کرد که از کوچکترین سهل انگاری در این بازار سوء استفاده کرده. بنابراین فضای خرید و فروش ارزهای دیجیتال در یک صرافی باید امن بوده و از بالاترین موارد امنیتی در اون استفاده بشه تا خطری دارایی های کاربران رو تهدید نکنه یا مشکلی در هنگام خرید و فروش های ارز دیجیتال براشون پیش نیاد.

• داشتن کاربر زیاد

گزینه دیگه ای که باید بهش توجه کرد تعداد کاربرهای اون صرافی هستش. مسلما هر چقدر امنیت صرافی بالاتر بوده و رابط کاربری خوبی داشته باشه، به تعداد کاربران اون صرافی هم اضافه خواهد شد. اکثرا صرافی ها آمار کاربران خودشون رو در وب سایت رسمی خودشون ارائه میدن و میتونین قبل از خرید از یک صرافی ارز دیجیتال در موردش در سایت رسمی همون صرافی شروع به تحقیق کنین.

• دارای پشتیبانی مناسب

مورد بعدی که باید بهش اشاره کنیم اینه که شاید هیچ کدوم از ما همه چیزرو در مورد بازار ارزهای دیجیتال ندونیم و بارها پیش اومده که در هنگاه خرید یا فروش ارز از یک صرافی ارز دیجیتال به مشکل برخوردیم. در چنین شرایطی بهترین گزینه مراجعه به پشتیبانی سایت بوده و گرفتن راهنمایی از اون ها برای حل مشکل پیش اومده هستش. بنابراین در انتخاب یک صرافی به پشتیانی اون سایت هم توجه داشته باشین.

2. خرید بیت کوین با استفاده از پلتفرم معاملاتی همتا به همتا (Peer-to-peer)

خرید بیت کوین با استفاده از پلتفرم معاملاتی همتا به همتا

اگه به حفظ حریم خصوصی خودتون اهمیت زیادی میدین و میخواین بدون انتقال پول به صرافی و دادن کارمزد بیت کوین خرید یا فروش کنین، میتونین از روش همتا به همتا استفاده کنین. در این روش فردی رو پیدا میکنین که حاضر باشه به ازای پولی که به شما میده از شما بیت کوین دریافت کنه و یا برعکس. اگه فرد آشنا و دوست باشه میتونین این کارو به راحتی انجام بدین و لازم نیست دیگه کارمزد اضافی پرداخت کنین و شما در عوض انتقال بیت کوین به دوستتون، پول نقد دریافت میکنین.

البته این روش ریسک های زیادی داره و ممکنه فرد بعد از دریافت بیت کوین حاضر نشه که پول به شما پرداخت کنه و چون هیچ سازمانی برای کنترل این کار وجود نداره شما پولتون رو از دست میدین پس این روش به هیچ عنوان توصیه نمیشه و صرفا این مورد رو برای بالا بردن سطح دانشتون عنوان کردیم نه یک روش مطمعن برای خرید و فروش بیت کوین!

3. خرید از سایت های مختلف

یکی دیگه از روش های امن برای خرید و فروش بیت کوین، خرید از سایت های قابل اعتماد و معتبر هستش. شما میتونین با واحد پولی اون کشور و بدون نیاز به خرید دلار و بعد بیت کوین، مستقیم بیت کوین هاتون رو بفروشین یا اقدام به خرید بکنین. (البته بیشتر سایت های خارجی و درگاه های پرداخت معتبر مانند پی پال و پرفکت مانی به دلیل تحریم ها سرویس به افرادی که داخل ایران هستن نمیده) برای مثال شما میتونین با وارد شدن به سایت bitcoin.comو انتخاب واحد پولی کشورتون، خرید بیت کوین رو تا سقف 20 هزار دلار انجام بدین یا در قسمت فروش با انتخاب و مقدار بیت کوینی که قصد فروشش رو دارین، بدون نیاز به انتقال از کیف پولتون به سایت، این کارو انجام بدین.

4. خرید و فروش از طریق Wrapped Btc

خرید و فروش بیت کوین از طریق Wrapped Btc

Wbtc نسخه اصلاح شده بیت کوین هست که از نظر قیمت برابر با خود بیت کوینه و معمولا در شبکه اتریوم معامله میشه. این توکن به منظور امکان تعامل با اکوسیستم مالی غیر متمرکز (DeFi) ایجاد شده و به بهبود این شبکه کمک میکنه. از مزیت های Wbtc می تونیم به سرعت بالای تراکنش نسبت به شبکه بیت کوین و مقیاس پذیری بالای اون اشاره کنیم. همچنین میتونیم با خرید Wbtc رپد بیت کوین های خودمون رو در استخر نقدینگی اتریوم قرار بدیم و از این راه کسب در آمد غیر فعال داشته باشیم. از جمله صرفی هایی که میتونیم Wbtc رو خرید و فروش کنیم، صرافی های بایینس، کوین بیس، کراکن و... هست.

بهترین روش برای خرید بیت کوین 

ما در قسمت بالا دلیل خرید بیتکوین رو ذکر کردیم درسته که باید بیت کوین رو بخریم ولی باید این رو هم بدونین خرید درست و از جای معتبر به اندازه خود چرایی خرید بیت کوین مهم هستش. چون روش های درست و نادرست زیادی در این بازار وجو دارن و افراد کلاهبردار زیادی هم هستن که سعی دارن در خرید این ارز کلاهبرداری کرده و سرمایه مردم رو ازشون بگیرن. در ادامه میخواهیم بهترین روش برای خرید بیت کوین رو بهتون یاد بدیم.

• خرید بیت کوین از طریق صرافی های ارز دیجیتال

 همونطور که میدونین این روزها باید به این نکته توجه کنیم که برای خرید هر چیزی از جای معتبر و درستش اقدام کنیم، بطور مثال برای خرید طلا بهترین جا خرید طلا از طلافروشی های معتبر هستش. یا برای خرید مسکن معتبر ترین جا رو همیشه بنگاه های مسکن هستن. در مورد ارزهای دیجیتال هم باید بگیم که نه تنها بهترین روش برای خرید بیتکوین بلکه برای همه ارزهای دیجیتال بهترین روش خرید، اقدام به خرید از طریق صرافی های ارز دیجیتال هستش. 

1. خرید بیت کوین از طریق صرافی های خارجی 

آموزش خرید BTC با کمترین کارمزد

یکی از راه های خرید btc از طریق صرافی ها خرید از صرافی های خارجی هست. شما برای خرید بیت کوین می تونین از صرافی های خارجی استفاده کنین. فقط باید به این نکته توجه داشته باشین که بخاطر تحریم های بین المللی علیه کشور ما همه صرافی های خارجی حاضر به ارائه خدمات به کاربران ایرانی نیستن و صرافی هایی هستن که حساب کاربران ایرانی رو مسدود میکنن و حتی اجازه برداشت دارایی رو به اون ها نمیدن. توصیه میکنیم مقاله اولین قدم برای خرید بیت کوین رو هم بخونین تا اطلاعات بیشتری در مورد خرید این ارز دیجیتال داشته باشین.

حتی در مورد صرافی معتبری مثل بایننس هم باید خیلی دقت داشته باشین، چرا که این صرافی هم به محض شناسایی حساب کاربران ایرانی، اون ها رو مسدود میکنه. برای خرید از سایر صرافی های خارجی دیگه هم نمی تونین مستقیم با کارت بانکی ایران اقدام به خرید کنین، بلکه باید ابتدا از طریق یک صرافی ارز دیجیتال داخل کشور تتر خریداری کنین و بعد تتر رو به یک صرافی خارجی انتقال داده و خرید بیت کوین و هر ارز دیجیتال مد نظری رو انجام بدین.

معتبر ترین و بزرگ ترین صرافی های خارجی برای خرید Bitcoin

• بایننس

• کوکوین

• کوینکس

2. خرید بیت کوین از طریق صرافی های داخلی 

یکی دیگه از روش های خرید بیت کوین برای کاربران ایرانی خرید از صرافی های داخلی هست که میتونن بدون هیچ محدودیتی به خرید فروش ارز بیت کوین بپردازن و این کار رو با واحد پولی داخل کشور و به راحتی انجام بدن. در مورد خرید ارز دیجیتال از صرافی های داخلی باید این نکته رو بگیم که خیلی وقت ها خرید ارز دیجیتال از یک صرافی معتبر داخلی بهتر از صرافی های خارجی هست و این بستگی به استراتژی شما در این بازار داره. اگه قصدتون هولد و سرمایه گذاری هستش بهتره از یک صرافی داخلی استفاده کنین. اگه همه قصد استفاده از معاملات اهرمی و فیوچرز رو دارین یک صرافی خارجی می تونه گزینه مناسب تری باشه.

ما برای صرافی ارز دیجیتال خارجی در حال حاضر کوکوین رو گزینه مناسبی میدونیم چرا که کاربران ایرانی رو تحریم نکرده و می تونین از پلتفرمش برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال استفاده کنین. همچنین اگه قصد خرید ارزهای دیجیتال از یک صرافی داخلی رو دارین، پیشنهاد ما به شما صرافی اینانس( ایران بایننس سابق) هستش. صرافی اینانس با داشتن بیش از 700 ارز دیجیتال برای خرید و فروش یکی از بهترین صرافی های داخلی بوده که دارای بهترین و ارزانترین شبکه های انتقال ارز، پشتیبانی قوی و کارمزد پایین معاملات بوده و می تونین خرید و فروش های ارز دیجیتال خودتون رو از طریق این صرافی به راحتی انجام بدین.

مزایای خرید BTC از صرافی های ایرانی چیست؟

همونطور که گفتیم، بهتره راه خرید بیت کوین در ایران استفاده از صرافی های ارز دیجیتال ایرانی هست. استفاده از این صرافی های مزایای زیادی به همراه داره و شما می تونین با خرید و فروش BTC در صرافی های ایرانی از این مزایا برخوردار بشین. از جمله از مزایای صرافی های ایرانی می تونیم به خرید بیت کوین با ریال اشاره کنیم. بهتره بدونین واحد پولی کشور ما ایران ریال هست و برای خرید ارزهای دیجیتال باید از ریال استفاده کنیم.

چرا صرافی اینانس بهترین صرافی برای خرید بیت کوین است؟

بهترین صرافی برای خرید بیت کوین

همونطور که گفتیم، صرافی اینانس یکی از معتبرترین صرافی های ارز دیجیتال ایرانی هست که به دلیل داشتن مزایا و ویژگی ها خاص خودش مورد استقبال قرار گرفته و محبوبیت زیادی به دست آورده. همچنین این صرافی بیشتر از 5 ساله که در حوزه ارزهای دیجیتال فعالیت می کنه و از بیش از 600 نوع ارز دیجیتال رو در لیست خرید و فروش خودش قرار داده که این تعداد روز به روز در حال افزایش هست. بنابراین شما با وارد شدن به این صرافی به ارزهای دیجیتال زیادی دسترسی پیدا می کنین. نکته قابل توجه این هست که صرافی اینانس به عنوان بهترین صرافی برای خرید بیت کوین نیز محسوب میشه که شما باید برای خرید و فروش BTC ابتدا وارد این سایت بشین و فرایند ثبت نام خودتون رو انجام بدین.

از جمله از ویژگی های صرافی اینانس می تونیم به دارای پشتیبانی 24 ساعته در هفت روزه هفته و رابط کاربری ساده اون اشاره کنیم. به این ترتیب اگه شما در زمان کار با صرافی اینانس دچار مشکل شدین، می تونین با واحد پشتیبانی این صرافی ارتباط برقرار کنین تا مشکلتون برطرف بشه. همچنین این سایت رابط کاربری ساده ای داره و شما می تونین به راحتی از این صرافی برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال استفاده کنین. نکته قابل توجه این هست که این صرافی مقالات آموزشی زیادی رو هم در اختیار کاربران قرار میده و افراد این امکان رو دارن تا به این مقالات دسترسی داشته باشن و اطلاعات خودشون رو در زمینه رمز ارزها افزایش بدن.

برای فعالیت در این صرافی و خرید BTC، باید حساب کاربری خودتون رو به وجود بیارین. همچنین این سایت احراز هویت رو برای همه کاربران اجباری کرده و باید این مرحله رو طی کنین. بهتره بدونین این صرافی کارمزدهای کمترین نسبت به سایر صرافی های ایرانی از کاربران دریافت می کنه. بنابراین اگه قصد خرید BTC با به صرفه ترین کارمزد رو دارین، توصیه می کنیم تا از صرافی اینانس استفاده کنین. با توجه به توضیحاتی که ارائه کردیم، بهترین راه خرید بیت کوین در ایران، استفاده از صرافی اینانس هست.

ویژگی های صرافی اینانس (ایران بایننس سابق)

• پایین بودن کارمزد معاملات 

• پشتیبانی از بسیاری از رمز ارز ها 

• حجم معاملات بالا

• راحتی در معاملات در ارز ها 

بهترین صرافی برای خرید و فروش بیت کوین:

خرید بیتکوین و انتقال سریع

همونطور که گفتیم، یکی از روش ها برای خرید بیتکوین، استفاده از صرافی های آنلاین ارز دیجیتال هست. بنابراین شما می تونین با مراجعه به صرافی های ارز دیجیتال و طی کردن مراحل ثبت نام و احراز هویت، فرایند خرید و فروش خودتون رو انجام بدین. بهتره بدونین صرافی های ارز دیجیتال زیادی وجود داره که هر کدوم از این صرافی ها با توجه به ویژگی ها و مزایای خاص خودشون مورد استقبال قرار گرفتن و محبوبیت زیادی به دست آوردن. از جمله از این صرافی ها می تونیم به صرافی های خارجی و ایرانی اشاره کنیم.

شما می تونین با استفاده از صرافی های ارز دیجیتال خارجی، اقدام به خرید و فروش Bitcoin کنین. از جمله از این صرافی ها می تونیم به صرافی بایننس، کوکوین، کوینکس، FTX و... اشاره کنیم. البته توجه داشته باشین به دلیل وجود تحریم های بین المللی در کشور ایران، کار کردن با صرافی های خارجی برای کاربران ایرانی کمی سخت و مشکل ساز شده. برای مثال صرافی بایننس احراز هویت رو اجباری کرده و اگه ایرانی بودن شما در این صرافی مشخص بشه، حساب شما مسدود میشه و سرمایتون رو از دست میدین. در مقابل صرافی های ارز دیجیتال ایرانی نیز وجود دارن که شما می تونین معاملات خودتون رو در این صرافی ها با خیال راحت انجام بدین.

برای اینکه بتونین در صرافی های ارز دیجیتال ایرانی با خیال راحت اقدام به خرید و فروش Bitcoin کنین، باید ابتدا معتبرترین صرافی ارز دیجیتال رو پیدا کنین. یکی از معتبرترین صرافی های ارز دیجیتال ایرانی، صرافی ایران بایننس هست. صرافی ایران بایننس در حوزه ارزهای دیجیتال بیش از 5 سال فعالیت داره و از بیش از 600 نوع ارز دیجیتال پشتیبانی می کنه. همچنین کارمزد معاملات در این صرافی نسبت به بقیه پلتفرم ها بسیار پایین هست و شما می تونین با کمترین کارمزد اقدام به خرید و فروش ارزهای دیجیتال کنین.

نحوه خرید و فروش BTC در صرافی های ارز دیجیتال چگونه است؟

نحوه خرید و فروش بیت کوین

بهترین روش برای خرید و فروش بیت کوین، استفاده از صرافی های ارز دیجیتال هست. امروزه با گسترش بازار کریپتوکارنسی ها و افزایش محبوبیت این بازار، پلتفرم ها و صرافی های ارز دیجیتال زیادی به وجود اومدن که هر کدوم از اون ها ویژگی ها و کاربردهای خاص خودشون رو دارن و مورد استقبال قرار می گیرن. از جمله از این صرافی ها می تونیم به صرافی های خارجی و ایرانی اشاره کنیم. صرافی های خارجی نوعی پلتفرم برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال هستن که امکانات زیادی رو برای کاربران ارائه می دن، ولی کار با این صرافی ها برای کاربران ایرانی به دلیل وجود تحریم های بین المللی، سخته و ممکنه صرافی با شناسایی کاربران ایرانی، حساب اون ها رو مسدود کنه و سرمایه اون ها از دست بره.

صرافی بایننس، کوینکس، کوکوین و... نمونه هایی از صرافی های خارجی هستن. در مقابل صرافی های ایرانی نیز وجود دارن که شما می تونین از طریق این صرافی ها نیز اقدام به خرید و فروش BTC و سایر رمز ارزها کنین. به عبارت دیگه بهترین راه خرید بیت کوین در ایران، استفاده از صرافی های ایرانی هست. برای این کار نیز باید تحقیقات لازم رو انجام بدین تا معتبرترین صرافی رو انتخاب کنین. بهتره بدونین صرافی ارز دیجیتال خوب باید برخی ویژگی های لازم رو داشته باشه. از جمله از ویژگی های صرافی خوب می تونیم به پایین بودن هزینه کارمزدها، دارای پشتیبانی قوی و رضایت مندی کاربران اشاره کنیم. بنابراین، اگه قصد استفاده از صرافی ها رو دارین، باید این موارد رو مورد بررسی قرار بدین.

بعد از اینکه صرافی ارز دیجیتال مورد نظر خودتون رو پیدا کردین، باید وارد سایت یا اپلیکیشن رسمی اون صرافی بشین و فرایند ثبت نام و احراز هویت خودتون رو انجام بدین تا برای خودتون حساب کاربری به وجود بیارین. سپس بعد از اینکه حساب کاربری شما ایجاد شد، باید کیف پول ریالی خود در صرافی رو شارژ کنین تا بتونین بر اساس موجودی خودتون خرید و فروش رو انجام بدین. در زمان خرید و فروش توجه داشته باشین که شبکه های انتقال ارز دیجیال رو درست انتخاب کرده باشین تا سرمایتون از دست نره.

تبادل بیتکوین با افراد حقیقی : روش سنتی و پر دردسر

کلاهبرداری افراد با تبلیغ خرید بیت کوین

این نوع معامله دردسرهای خاص خودش رو داره. برای این نوع معاملات لازمه تا افراد در یک محل جمع بشن و معامله کنن که این خودش قسمت سخت کاره. ترافیک و هماهنگی وقت و ... نمیذاره که. بحث اعتماد بین متعاملین و اینکه کی اول ارز یا پول رو باید بزنه خودش عامل بسیار مهمیه که در بیشتر موارد عامل اصلی اختلافه. بعنوان مثال توی ی معامله ممکنه که با یکی قرار بذارین و سر قرار طرف بعد از گرفتن پول ارز شما رو نزنه و نه وجه رو برگردونه و نه ارز رو منتقل کنه. چیکار میشه کرد توی این موارد؟ تازه باید برین دنبال شکایت بازی و ... تا بعد از چند سال شاید به پولتون برسین. در مواردی اتفاق افتاده که افراد با بهانه معامله بیت کوین اقدام به سرقت پول افراد میکنن که از نظر جانی هم خطرناکه.. نوع دیگری از معامله با افراد بصورت غیر حضوری و در شبکه های اجتماعی مثل تلگرام و ... هست. توی این معاملات هم مباحثی مثل احراز هویت و قیمت بیت کوین و اعتماد پیش میاد که دادن مدارک دست یکی که نمیشناسی کار درستی نیست. مثلا با یکی ی معامله میکنی و بعد واریز کردن پول کلا حساب کاربری و چت ها و ... رو پاک میکنه و حتی گوشی رو هم جواب نمیده. توی این روش شکایت کردن و پس گرفتن وجه پرداختی خیلی سخت از روش حضوریه. پس این روش هم خطریه و نمیشه ریسک کرد.

در یک جمع بندی کلی این نوع معاملات خیلی ریسکیه و اصلا و ابدا توصیه نمیشه. خب راهکار چیه؟ برای خرید بیت کوین به کجا مراجعه کنیم؟ در ادامه همین مقاله بهتون میگیم که بهترین روش خرید بیت کوین چیه و از کجا بیتکوین بخریم.

بهترین قیمت خرید بیت کوین چیست؟

قیمت بیت کوین

جالب اینجاست که بدونین بازار کریپتوکارنسی ها از اونجایی که نوعی بازار نوپا و نوظهور هست، دارای نوسانات قیمتی زیادی هست. قیمت بیت کوین نیز نوسانات زیادی داره و همین موضوع باعث میشه تا پیدا کردن بهترین قیمت بیت کوین کار سختی بشه. برای اینکه بتونین بهترین قیمت خرید بیت کوین رو پیدا کنین، باید تحلیل تکنیکال بلد باشین و بتونین قیمت بیت کوین رو پیش بینی کنین. 

همچنین عوامل زیادی در قیمت بیت کوین تاثیر می ذارن که از جمله از این عوامل می تونیم به وضعیت اقتصادی کشورها، اخبار و رسانه ها، سیاست های مالی و جنگ ها اشاره کنیم. برای مثال در ماه های اخیر فدرال رزرو نرخ بهره رو افزایش داد و باعث شد تا قیمتی بیت کوین کاهش پیدا کنه. به همین دلیل برای پیدا کردن بهترین قیمت این ارز باید این موارد رو هم مورد بررسی قرار بدین.

بهترین روش برای خرید بیت کوین چیست؟

 روش های زیادی برای خرید و فروش بیت کوین وجود داره که از جمله از این روش ها می تونیم به خرید و فروش حضوری، مجازی و صرافی های آنلاین ارز دیجیتال اشاره کنیم. به عبارت دیگه شما می تونین از طریق این روش های اسم برده شده اقدام به خرید کنین. البته توجه داشته باشین که خرید و فروش حضوری و مجازی خطرات زیادی به همراه داره و توصیه می کنیم تا از صرافی های ارز دیجیتال استفاده کنین.

اگه چرخی در شبکه های اجتماعی زده باشین، ممکنه کانال و گروه های تلگرامی زیادی رو دیده باشین که با پیام هایی مثل خرید بیت کوین با بالاترین قیمت و فروش بیت کوین با پایین ترین قیمت، افراد رو تشویق می کنند تا با اون ها معامله انجام بدن، ولی در اصل این افراد قصد کلاهبرداری و سرقت ارزهای دیجیتال مشتری ها رو دارن. بنابراین توصیه می کنیم تا هیچ وقت از این روش برای خرید و فروش BTC استفاده نکنین و در صورت نیاز به صرافی آنلاین ارز دیجیتال مراجعه کنین و خریدهای خودتون رو انجام بدین. برای این کار نیز باید ابتدا بهترین و معتبرترین صرافی ارز دیجیتال رو پیدا کنین و در اون پلتفرم ثبت نام انجام بدین.

قیمت بیتکوین به دلار

صرافی های ارز دیجیتال خارجی و ایرانی زیادی وجود دارن که هر کدوم از اون ها به دلیل داشتن ویژگی ها و مزایای خاص خودشون مورد استقبال قرار می گیرن. همچنین کار با صرافی های خارجی به دلیل وجود تحریم های بین المللی ایران، برای کاربران ایرانی سخت هست. بنابراین توصیه می کنیم تا از صرافی های ارز دیجیتال ایرانی استفاده کنین. صرافی ایران بایننس یکی از معتبرترین صرافی های ارز دیجیتال ایرانی هست که شما می تونین معامله های خودتون رو در این پلتفرم انجام بدین.

معرفی صرافی های خرید و فروش بیت کوین

صرافی های ارز دیجیتال پلتفرم هایی برای معامله ارز های دیجیتال مانند بیت کوین و سایر ارز ها هستن. این پلتفرم ها به عنوان یه واسطه بین خریدار و فروشنده قرار میگیرن و با دریافت کارمزد یا کمیسیون در هر تراکنش، از این راه کسب در آمد میکنن. همون طور که در بالا اشاره کردیم به دلیل تحریم های موجود علیه ایران، فعالیت در بیشتر صرافی های خارجی غیر فعال شده و در صورت پیروی نکردن از این قوانین، ممکنه حساب کاربریتون مسدود شه و سرمایه هاتون در اونجا قفل شه. پیشنهاد ما اینه که برای خرید و فروش بیت کوین یا هر ارز دیجیتال دیگه ای، از صرافی های ایرانی مانند ایران بایننس استفاده کنین و با خیال راحت و بدون نگرانی از دست دادن پولتون، به معامله کردن بپردازین. همچنین اگه آشنا یا فرد قابل اعتمادی در خارج از کشور دارین که میتونه فرایند احراز هویت در صرافی مد نظر رو انجام بده، میتونین با رعایت برخی مسائل مانند استفاده از ip ثابت یا VPS به معامله کردن در اون صرافی ها بپردازین. در ادامه معتبر ترین صرافی های خارجی خرید و فروش بیت کوین رو بیان میکنیم.

1. صرافی بایننس

خرید بیت کوین و فروش آن در بایننس

صرافی بایننس بزرگترین صرافی دنیاست که به دلیل کارمزد های پایین و سرویس دهی مناسبش، از محبوبیت بسیار بالایی در بین کاربران برخوردار هستش. این صرافی در جولای 2017 با عرضه اولیه یا ICO کوین BNB که مختص صرافی بایننس هست، تونست 15 میلیون دلار سرمایه به دست بیاره. دفتر مرکزی این صرافی در سال 2017 در چین قرار داشت که با سخت گیری و فشار های دولت چین مجبور شد دفتر خودش رو به ژاپن منتقل کنه. بنیان گذار صرافی بایننس شخصی به نام Changpeng Zhao هست که همه اونو با نام ژائو میشناسیم. از مزایای صرافی بایننس میتونیم به:

• کارمزد بسیار پایین در تراکنش ها

• امنیت بالا

• پشتیبانی قوی

• محیط کاربر پسند

• دارای امکانات و ویژگی های متنوع

اما متاسفانه این صرافی در سال 2020 اجازه فعالیت ایرانی ها و چند کشور دیگه رو به دلیل تحریم ها مسدود کرد.

2. صرافی کوین بیس

خرید و فروش بیت کوین در کوین بیس

صرافی کوین بیس دومین صرافی برتر دنیاست که 13 میلیون کاربر فعال در سراسر جهان داره. این پلتفرم در سال 2021 توسط برایان آرمسترانگ و ارسام تاسیس و راه اندازی شد. همچنین این پلتفرم ساختار متفاوت تری نسبت به صرافی های دیگه داره که شامل دو محصول اوراق بهادار و یک بستر تجاری به نام GDAX هست که در اختیار کاربرانش قرار میده. از مزایای این صرافی میتونیم به :

• وجود ارز های شاخص و معتبر

• رابط کاربری ساده

• امکان پرداخت به شیوه های گوناگون

• تبادل فوری

فروش بیت کوین ؟ چطور بیت کوین بفروشیم؟ فروش بیت کوین چگونه است؟

چرا باید بیت کوین بخریم؟

برای فروش بیت کوین هم مانند خرید رمز ارز بیت کوین روش های متعددی هست. برای فروش هم میشه بین افراد معامله کرد و هم به صرافی های آنلاین فروخت. ی سری شرایطی برای فروش ارزهای رمزنگاری شده مطح هست که باید رعایت بشه. مثلا فرایند فروش بیتکوین به متعاملین حضوری با نحوه انجام این کار در محیط صرافی متفاوته. در ادامه این مقاله بهتون شرایط فروش بیتکوین رو شرح دادیم.

آموزش خرید BTC با کمترین کارمزد (بهترین شبکه خرید بیت کوین):

یکی از نکات مهم در زمان خرید Bitcoin که باید مورد توجه قرار بگیره، انتخاب شبکه بلاک چین برای نقل و انتقالات هست. بهتره بدونین یکی از چالش ها و دغدغه های معامله گران و تریدرها در زمان خرید و فروش بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال، کارمزدهای پرداختی هست. قطعا شما نیز دوست دارین تا بیت کوین یا سایر ارزهای دیجیتال رو با کمترین کارمزد خرید و فروش کنین. بنابراین باید به شبکه انتخابی خودتون توجه داشته باشین و شبکه ای رو انتخاب کنین که کمترین کارمزد رو از شما دریافت می کنه. نکته قابل توجه این هست که صرافی های آنلاین ارز دیجیتال نیز در هنگام خرید و فروش از شما کارمزد دریافت می کنند که باید به این موضوع نیز توجه داشته باشین.

جالب اینجاست که بدونین ارز دیجیتال بیت کوین شبکه اختصاصی خودش رو داره که به علت قدیمی بودن مکانیزم شبکه بلاک چین، در مقیاسه با سایر شبکه های انتقال، کارمزد بیشتری دریافت می کنه. بنابراین اگه دوست دارین تا با کمترین کارمزد اقدام به خرید Bitcoin کنین، از این شبکه استفاده نکنین. همچنین شبکه ERC20 نیز یکی از شبکه های انتقال ارز دیجیتال هست که کارمزد بیشتری دریافت می کنه، ولی ممکنه در بعضی مواقع مجبور بشیم تا از این شبکه برای خرید و فروش استفاده کنیم. شبکه ERC20 استاندارد مخصوص ارز دیجیتال اتریوم و سایر توکن های مبتنی بر بلاک چین اتریوم هست.

با توجه به توضیحاتی که برای شما ارائه کردیم، برای اینکه بتونین با کمترین کارمزد اقدام به خرید Bitcoin کنین، باید شبکه ای رو انتخاب کنین که کارمزد تراکنش هاش پایین باشه. شبکه انتقال BEP20 یکی از شبکه های انتقال ارز دیجیتال هست که شما می تونین ارز دیجیتال بیت کوین رو در بستر این شبکه خریداری کنین. این شبکه نسبت به سایر شبکه های کارمزد کمتری از شما دریافت می کنه.

فروش بیتکوین به افراد حقیقی | خطرناکه و توصیه نمیشه

خرید و فروش بیت کوین با افراد ممنوع

توی بحث فروش بر عکس خرید این شما هستین که ارز رو در اختیار دارین و اختیار عمل در دستتونه. در معامله با اشخاص بهتره که شما دریافت کننده وجه باشین و بعدش اقدام به ارسال ارز بکنین و تعیین کننده قیمت بیت کوین هستین. ولی خب توی این معاملات هم ی مشکل خیلی بزرگ هست. اگه گفتین چیه؟ 

تا حالا چیزی در مورد فیشینگ و پول دزدی شنیدین؟ اگه بخوام شاده بگم فیشینگ یعنی اینکه یکی رمز حساب بانکی یکی دیگه رو بدست میاره و حسابشو خالی میکنه به حساب خودش یا یکی دیگه که کارت و اطلاعاتش دستشه. حالا چرا مطرح کردیم؟ موقع فروش ارز حتی اگه شما اول وجه رو بگیرینو بعد ارز رو بزنین باز در خطر هستین. ممکنه طرفتون مبلغ رو از حساب دزدی یا پول فیشینگی بهتون بزنه و شما رو بندازه توی دردسر. قاعدتا اونی که وجه از حسابش دزدیده شده میاد و شکایت میکنه و توی دادگاه آخر سر قاضی میبینه ریال اومده به حساب شما و شما رو موظف میکنه تا وجه رو برگردونین. پس تا جایی که میتونین با غریبه ها معامله نکینن. چه حضوری و چه مجازی. اخیرا هم که باب شده بصورت حضوری میان معامله کنن ولی با اسلحه و ... گوشی و کیف پول ورمزارز رو میدزدن و طرف رو ناکار میکنن. با آشنا هم که معامله کردن خطاس چون از هر طرف آدم متضرر میشه. میدونین چی میگم. خب راهکار چیه؟ چطور بیت کوین بفروشیم؟ بهترین روش فروش بیتکوین چیه؟

آموزش فروش بیت کوین

امروزه افراد زیادی در بازار کریپتوکارنسی ها وجود دارن که اقدام به سرمایه گذاری و خرید ارزهای دیجیتال کردن و خیلی از این افراد دانش و اطلاعات کافی رو ندارن و شاید این سوال براشون پیش بیاد که چگونه بیت کوین های خود را بفروشیم و اون ها رو به پول رایج تبدیل کنیم؟ بهتره بدونین در اکثر مواقع افرادی که Bitcoin خریدن، خود به خود نحوه فروش اون رو هم یاد می گیرن، چون از همون جایی که ارز دیجیتال بیت کوین خریدن، این امکان رو دارن تا در اونجا بیت کوین های خودشون رو بفروشن. نکته قابل توجه این هست که همانند خرید بیت کوین، بهترین روش برای فروش BTC، مراجعه به صرافی آنلاین ارز دیجیتال هست.

برای اینکه بتونین بیت کوین های خودتون رو بفروشین، فقط کافیه عبارت فروش بیت کوین رو در گوگل سرچ کننین تا ده ها سایت صرافی برای شما به نمایش در بیاد. به این ترتیب به ثبت نام و احراز هویت به راحتی می تونین بیت کوین های خودتون رو بفروشین و اون ها رو به پول رایج کشور تبدیل کنین. همچنین شما می تونین بیت کوین های خودتون رو به افراد حقیقی نیز بفروشین که این کار خطرات زیادی داره که از جمله از این خطرات می تونیم به این اشاره کنیم که ممکنه خریدار بعد از گرفتن بیت کوین، پول شما رو نده. بنابراین توصیه می کنیم تا برای خرید و فروش بیت کوین حتما به صرافی آنلاین ارز دیجیتال مراجعه کنین.

شاید این سوال نیز براتون پیش بیاد که چگونه بیت کوین های خود را بفروشیم که کمتر دچار ضرر بشیم، این کار نیز یه راه حل داره و اون هم فروش بیت کوین به صرافی های آنلاین ارز دیجیتال معتبر ایرانی هست. برای مثال شما می تونین هم برای خرید و هم برای فروش BTC از صرافی آنلاین ارز دیجیتال ایران بایننس استفاده کنین. این صرافی همه ارزهای دیجیتال رو بر اساس قیمت لحظه ای معامله می کنه و شما می تونین با خیال آسوده معاملات خودتون رو در این صرافی با کمترین کارمزد انجام بدین.

بهترین زمان برای خرید و فروش بیت کوین چه زمانیست؟

برای اینکه بتونین با خرید و فروش بیت کوین سود به دست بیارین، باید به زمان خرید و فروش دقت بیشتری کنین. بهتره بدونین بعضی از افراد تحت تاثیر هیجانات و احساسات بازار قرار می گیرن و در بدترین موقعیت اقدام به خرید یا فروش بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال می کنند و ممکنه در این وسط ضرر کنند. بنابراین باید به تایم فریم و بازه زمانی خرید و فروش بیت کوین توجه لازم رو داشته باشین. همچنین بازار ارزهای دیجیتال نوسانات قیمتی زیادی داره و برای اینکه بتونین از معاملات خودتون سود به دست بیارین، باید بهترین نقاط خرید و فروش رو پیدا کنین. برای این کار نیز باید تحلیل تکنیکال بلد باشین و بتونین روند بازار رو شناسایی کنین.

تحلیل تکنیکال دانش تخصصی تحلیل وضعیت قیمت ارزهای دیجیتال هست. به عبارت دیگه شما می تونین با استفاده از تحلیل تکنیکال سطوح حمایتی و مقاومتی بازار رو شناسایی کنین. سپس برای اینکه بتونین از خرید خودتون سود به دست بیارین، باید در نزدیکی سطوح حمایتی سفارش خرید بزارین و در نزدیکی سطوح مقاومتی نیز سفارش فروش بذارین. به این ترتیب شما می تونین از اختلاف قیمت خرید و فروش سود به دست بیارین. همچنین باید اخبار ارزهای دیجیتال نیز مورد توجه قرار بدین. چون یکی دیگه از عوامل تاثیرگذار بر قیمت ارزهای دیجیتال و بیت کوین، اخبار مربوط به رمز ارزهاست که در شبکه های اجتماعی منتشر میشن.

نحوه خرید و فروش بیت کوین چگونه است؟

 

ویدیوی اولین قدم برای خرید بیت کوین

اولین قدم برای خرید بیت کوین

با افزایش اطلاعات در مورد بیت کوین و بیشتر شدن پلتفرم های معاملاتی، خرید بیت کوین بسیار آسان شده و فقط باید به چند مورد در هنگام خرید بیت کوین دقت داشت. این چند مورد میتونه انتخاب صرافی که قرار است با آن به معامله بپردازین و یا انتخاب کیف پول هست که نقش اصلی در خرید و نگهداری ارز دیجیتال داره. با رعایت این موارد میتونین به راحتی ارز دیجیتال مورد نظر خودتون رو بخرین. 

دانش خود را در حوزه ارز دیجیتال بالاببرید 

دانش خود را در حوزه ارز دیجیتال بالاببرید

بازار ارزهای دیجیتال، یک بازار بسیار پر نوسان و تقریبا پیچیده هست. فعالیت در این حوزه بدون داشتن آگاهی لازم بسیار پر ریسک هست. در این بازار ها فرصت های خوبی برای سرمایه گذاری هست و افرادی که مهارت معامله گری دارن از این راه سود خوبی کسب میکنن. خیلی از افراد با شنیدن سود های زیاد این بازار بدون اطلاعات وارد شدن و سرمایه خودشون رو نابود کردن.

به طور خلاصه برای ترید و معامله در این بازار باید اموزش ببینین و مهارت تحلیل و معامله گری را بطور کامل بلد باشین. این بازار ها نوپا هستن و هنوز وقت زیادی برای یادگیری در مورد این حوزه هست و ب احتمال زیاد پول اینده همه مردم جهان ارز دیجیتال خواهد بود. پس باید از الان به دنبال اموزش دیدن برای اینده بود.

نصب کیف پول ارز دیجیتال 

بعد از انتخاب صرافی و بهترین پلتفرم برای خرید و فروش ارز دیجیتال، باید یک کیف پول معتبر و با امینت بالا نصب کنین. کیف پول های ارز دیجیتال انواع مختلفی داره. هر کدوم از این کیف پول ها امکانات و مزیت هایی دارن و کاربران با سنجیدن این موضوع ها بهترین کیف پول را انتخاب می کنن. این کیف پول ها به صورت اپلیکیشن به گوشی موبایل نصب میشه و و میشه از آن برای ذخیره و نگهداری بیت کوین یا ارز دیجیتال دیگه استفاده کرد.

نصب کیف پول ارز دیجیتال

انتخاب کیف پول یکی از اولین اقدامات برای خرید بیت کوین هست. در انتخاب کیف پول باید امنیت را خیلی جدی گرفت و دقت داشته باشین با افزایش تقاضا برای خرید و نگهداری ارز دیجیتال افراد کلاه بردار هم وارد این حوزه شدن و با راه اندازی کیف پول های جعلی، دارایی های داخل کیف پول را برداشت می کنن. یکی از بهترین کیف پول های قابل اعتماد تراست ولت هست که کاربران زیادی از این کیف پول استفاده میکنن.

کیف پول های دیجیتالی انواع مختلفی داره که هر کاربر با توجه به نیاز خود بهترین گزینه را انتخاب میکنه. این کیف پول ها هر کدام یک سری ویژگی هایی دارن. این ویژگی ها میتونه در مورد امنیت، رابط کاربری، میزان پشتیبانی از ارز دیجیتال، کلید خصوصی و.. باشه. همه این موضوع ها در انتخاب بهترین کیف پول تاثیر به سزایی داره و از پارامتر های اصلی حساب میشه.کیف پول ها به انواع کیف پول های دسکتاپی، کیف پول های موبایلی، کیف پول های کاغذی و کیف پول های سخت افزاری تقسیم میشن.

انتخاب یک پلتفرم معاملاتی

با توجه به مطالب گفته شده متوجه شدین بیت کوین یا سایر ارزهای دیجیتال حالت فیزیکی نداشته و باید به صورت دیجیتالی خرید و نگهداری بشه. انتخاب بستری برای خرید و فروش بیت کوین یکی از مهم ترین اقدامات در حوزه ارزهای دیجیتال هست. صرافی ها یا بستر های معاملاتی زیادی برای خرید و فروش بیت کوین راه اندازی شده و هر یک از این صرافی ها امکانات و ویژگی هایی دارن. کاربران این حوزه با انتخاب یکی از صرافی ها میتونن ارز دیجیتال خرید و فروش کنن، البته این رو هم باید در نظر داشت بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال رو میشه از صرافی های انلاین ایرانی هم خرید و فروش کرد که در ادامه با این صرافی ها اشنا خواهین شد.

خرید بیت کوین از صرافی های ایرانی

ارز های دیجیتال خیلی سریع در همه جای جهان غوغا به پا کرد و کاربران زیادی رو به سمت خودش جلب کرد. صرافی ها هم این فرصت استفاده کرده و نیاز های کاربران را حل می کنن. با توجه به تحریم ها ساکنین ایرانی نمیتونن به صورت مستقیم از صرافی های بزرگ جهان بیت کوین یا سایر ارزهای دیجیتال را بخرن.

خرید بیت کوین از صرافی های ایرانی

صرافی های ایرانی این مشکل را حل کرده. ایرانی ها هم میتونن با ثبت نام در این صرافی به استفاده از کارت بانکی به صورت مستقیم بیت کوین یا ارز دیجیتال مورد نظرشون رو بخرن. در امد این صرافی از اختلاف قیمت در خرید و فروش است. کارمزد این صرافی ها با هم یکسان نبود و هر صرافی با توجه به قانون و مقررات خود کارمزدی را تعیین می کنن.

صرافی های ایرانی زیادی وجود دارن که به خرید و فروش ارز دیجیتال می پردازن. اما انتخاب بهترین و با امنیت ترین صرافی در این بین کمی دشوار هست. صرافی های ایرانی از کاربران خود احراز هویت میخوان و تمامی اطلاعات فردی کاربران دریافت می کنن تا نسبتا امینت صرافی را بالا ببرن.

یکی دیگر از مواردی که باید در هنگام خرید ارز دیجیتال به آن دقت داشته باشین این هست که بیت کوین یا ارز دیجیتال را بعد از خرید در کیف پول صرافی نگهداری نکنین و مستقیم بعد از خرید به کیف پول شخصی خودتون انتقال بدین.

خرید بیتکوین از صرافی های خارجی

همانطور که گفتیم ساکنین ایران به دلیل تحریم ها امکان استفاده از کارت های بین المللی مثل مستر کارت و ویزا، پی پل، وبمانی و... رو ندارن و نمی تونن به صروت مستقیم از صرافی های مطرح و بزرگ دنیا بیت کوین یا سایر ارز دیجیتال ها رو خرید و باید از طریق صرافی های ایرانی یا سایت هایی که به عنوان واسطه عمل میکنن استفاده کرد.

خرید بیتکوین از صرافی های خارجی

کاربرانی که دوست دارن در صرافی های بزرگ فعالیت کنن. با توجه به محدودیت هایی که برای خرید بیت کوین یا سایر ارز دیجیتال در این صرافی ها وجود داره. میتونین از صرافی های آنلاین ایرانی، ارز دیجیتال مورد نظر را خریداری کرده و به هر صرافی که دوست دارین در آن معامله کنین انتقال بدین. ولی این نقطه رو هم باید در نظر داشته باشین که صرافی مورد نظر کشور مل سکونت شما رو در لیست تحریمی ها قرار نداده باشه.

صرافی بایننس(Binance)، کوین بیس(Coinbase) و سایر صرافی های بزرگ جهان این امکان رو با کاربران خودشون میده که از طریق کارت های اعتباری( مستر کارت و ویزا) برای خرید و فروش بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال استفاده کنن. اما کاربران ایرانی و سایر کشور های تحریم از این روش نمیتونن برای برای خرید و فروش استفاده کرده و اقدام به معامله کنن.

بیت کوین در چه شبکه هایی قابل خرید و فروش است؟

موقع خرید ارز دیجیتال بیت کوین باید به شبکه ای که انتخاب میکنین خیلی دقت کرده باشین، چون اگه شبکه مورد نیاز نباشه کیف پولتون اون رو پشتیبانی نمیکنه. به همین منظور ما سعی می کنیم در مقاله بیت کوین در کدام شبکه ها قابل خرید و فروش است؟ اطلاعاتی در مورد شبکه انتقال ارز دیجیتال بیت کوین برای شما ارائه کنیم تا با این شبکه اشنایی داشته باشین و بتونین بیت کوین های خودتون رو انتقال بدین.

• شبکه بیت کوین 

همونطور که میدونین خود بیت کوین دارای بلاکچین و شبکه اختصاصی خودش هستش که میتونین از همون برای انتقال ارزهای دیجیتال استفاده کنین. این شبکه دارای کارمزد هست که به وسیله بیت کوین پرداخت میشه. بنابراین، در زمان انتقال بیت کوین در این شبکه، مقداری بیت کوین از شما به عنوان کارمزد انجام تراکنش کسر میشه. این شبکه دارای ضعف هایی مثل هزینه بالای تراکنش هاش، کند بودن ترانکش ها و... داره.

جالب اینجاست که بدونین شبکه بیت کوین از رمزنگاری کلید عمومی استفاده می کنه. همچنین در این شبکه هر کیف پول شامل تعدادی جفت کلید عمومی و خصوصی هست. کلیدهای عمومی به آدرس های بیت کوین تبدیل میشن که به عنوان آدرس برای دریافت بیت کوین به پرداخت کننده اعلام میشن. علاوه بر این، این آدرس ها در حالت قابل خوندن برای افراد به رشته ای با تقریبا 33 نویسه تبدیل میشن که همیشه با شماره 1 یا 3 شروع میشن. نکته قابل توجه این هست که بدونین ایجاد یه آدرس جدید عملی کاملا محلی و بی نیاز از اتصال به شبکه همتا به همتای بیت کوین هست. در واقع هر کسی می تونه بیت کوین های خودش رو به آدرس بیت کوین دیگه ارسال یا واریز کنه.

شبکه اتریوم

• شبکه اتریوم ERC 20

یکی از شبکه های دیگه ای که میتونین ازش برای انتقال بیت کوین استفاده کنین شبکه اتریوم هستش. این شبکه برای اولین بار خودش رو نسل دوم بلاکچین معرفی کرد و هدفش رو رفع نقص های شبکه بیت کوین معرفی کرد مثل مقیاس پذیری پایین شبکه بیت کوین. اتریوم برای اولین بار توسط شخصی باسم ویتالیک بوترین راه اندازی شد و جایگاه دوم مارکت کپ بازار رو با قدرت به خودش اختصاص داده.

• شبکه BNB Smart Cahin (bep 20)

یکی از شبکه های دیگه ای که میتونین ازش برای انتقال بیت کوین استفاده کنین شبکه اسمارت چین هستش.بایننس اسمارت چین یک بلاکچین مستقل هستش که در صورت آفلاین بودن بایننس چین می‌تونه به فعالیت‌های خودش ادامه بده. این بلاک چین با طراحی خاص خودش به کاربرهاش اجازه میده در یک بلاک چین، برنامه‌های غیر متمرکز و دارایی‌های دیجیتال رو ایجاد کنن و در عین حال، از مزایای معاملات پرسرعت بلاک چین دیگه هم بهره مند بشن.

شبکه بایننس اسمارت چین دارای قابلیت قراردادهای هوشمند و سازگار با ماشین مجازی اتریوم (EVM) هستش. این قابلیت به توسعه‌دهندگان این امکان را میده که خیلی راحت و آسون بتونن پروژه‌های خودشون رو از اتریوم به بایننس منتقل کنند.

• شبکه BNB beacon chain (bep 2)

یکی از شبکه های دیگه ای که تو مقاله بیت کوین در چه شبکه هایی قابل خرید و فروش است؟ می خواهیم در موردش صحبت کنیم و میتونین ازش برای انتقال بیت کوین استفاده کنین شبکه  bep2هستش. زنجیره بایننس «Binance Chain»الان دیگه تغییر کرده و با نام «BNB Beacon Chain» می شناسیمش. دلیل استفاده از این استاندارد جدید، ایجاد یک سری قوانین مشخص برای عملکرد توکن‌ها تو بستر زنجیره بایننس هستش.توی این شبکه سرعت انتقال خیل بالاست و میزان کارمزدی هم که کسر میشه خیلی کم هستش و این یکی از دلایل محبوبیت استفاده از این شبکه بین کاربرا هستش.

شبکه سگویت

• شبکه BTC segwit

یکی از شبکه های دیگه ای که میتونین ازش برای انتقال بیت کوین استفاده کنین شبکه سگویت بیت کوین هستش. سگویت (SegWit) کوتاه شده عبارت Segregated Witness هستش. در اصل یه طرحی هستش که برای بهبود  سرعت بیت کوین اجراش کردن. در اصل هدف کلی از این شبکه این بود که تو مرحله اول یه شرایطی رو برای محافظت از انعطاف پذیری تراکنش ها فراهم کنن و تو مرحله دوم بتونن ظرفیت بلاک ها(Block Capacity) رو تو شبکه بلاک چین بیت‌ کوین زیادترکنن.

خرید فروش بیت کوین در نهایت ...

قیمت بیت کوین در 10 سال گذشته بالا و پایین زیادی داشته. اوایل که 1000 بیتکوین پول ی پیتزا هم نبود ولی الان هر بیتکوین در رنج 30 تا 60 هزار دلار نوسان میکنه. اگه نمودار قیمت بیت کوین رو با دقت مشاهده کنین متوجه میشین که در هر بازه زمانی اگر بیت کوین میخریدین و نگه میداشتین به مراتب خیلی بیشتر از خرید املاک و ... سود میبردین.

بسیاری از اقتصاددان‌ها بر این اعتقادن که بیت کوین یه پدیده انقلابی که میتونه درهای جدیدی رو برای داشتن جهانی بهتر و شفاف‌تر باز کنه. نگاهی به چندده هزار ارز دیجیتالی که با ایده‌های متنوعی که دارن و پس از بیت کوین ظهور کردن، نشان می‌ده که این ادعا نمی‌توانه نادرست باشه. بیت کوین علاوه بر اینکه میتونه پول باشه، یه ابزار سرمایه گذاری و ذخیره ارزش هم به حساب میاد و لقب طلای دیجیتال واقعا برازنده ی این ارزه. شمام با خرید و فروش این ارز میتونین سود خوبی به جیب بزنین که برای رسیدن به این هدف نکاتی که در این مقاله گفته شد رو رعایت کنین و اطلاعاتتون در این حوزه به روز باشه.

 توصیه میکینم با سرمایه قابل ریسک خود اقدام به خرید و فروش بیتکوین کنین و نه با تمام سرمایه خودتون. سرمایه ای وارد این بازار کنین که اگر حتی قیمت بیتکوین پایین هم اومد لازم نداشته باشین و نفروشین و بتونین صبر کنین تا در خیز بعدی بیشتر سود ببرین. حواستون به قیمت بیتکوین باشه و منتظر آینده ای که برای این ارز دیجیتال رقم خواهد خورد باشین.

امیدواریم که مقاله ای که خوندین مطالب به دردبخوری براتون داشته و شما رو با همه جوانب خرید بیتکوین و فروش بیتکوین آشنا کرده باشه. در ختم کلام این مقاله تاکید میکنیم که در معامله با اشخاص بسیار مراقب باشید و خرید و فروش رمزارز خود را با صرافی های معتبر انجام بدین. صرافی ایران بایننس تمام تلاششو میکنه تا همه موارد امنیتی رو رعایت کنه تا کوچکترین مشکلی در خرید و فروش ارزهای دیجیتال گریبانگیر کاربراش نشه.

البته لازم به ذکر هست که با توجه به تورم شدید در کشور نگهداری ارز دیجیتال موجب حفظ ارزش دارایی شما میشود . از اونجایی که بیت کوین هم ارز هست و ارزش آن برحسب دلار است میتونین با خرید بیت کوین سرمایه ارزی خودتون رو نگهداری کنین که با اینکار هم ارزش داراییتون حفظ شده و هم اینکه به راحتی میتونین در همه جای دنیا همراه داشته باشین و هر کجا که خواستین فروش بیت کوین خودتون رو انجام بدین و وجه رایج اون کشور رو بگیرین.

خرید بیت کوین ارزان و سریع ، فروش بیت کوین با کارمزد کم در صرافی اینانس


برای خرید بیت کوین بصورت ارزان از سایت اینانس یا فروش بیت کوین به بهترین قیمت،لازم است تا مراحل زیر را به ترتیب انجام داده و به اتمام رسانید:

ورود به صفحه ثبت نام در سایت اینانس و ثبت نام با اطلاعات و مشخصات واقعی خودتان
ارسال مدارک احراز هویت و اطلاعات بانکی
ورود به منو فروش یا خرید ارز
انتخاب "بیت کوین | Bitcoin | btc" و درج آدرس کیف پول بیت کوین و انتخاب شبکه انتقال ارز
وارد کردن میزان خرید یا فروش بیت کوین
تکمیل خرید و پرداخت آنلاین مبلغ سفارش
تسویه خودکار و دریافت بیت کوین یا ریال

فرآیند خرید بیت کوین یا فروش بیت کوین در اینانس کاملا خودکار و سیستمیک انجام گرفته و کل میزان فاکتور شده به کیف پول بیت کوین شما بلافاصه پس از پرداخت منتقل خواهد شد. قبل از خرید btc کیف پول با پشتیبانی از ارز دیجیتال Bitcoin را بسازید تا هنگام خرید آدرس کیف پول خود را وارد نمایید.

آموزش خرید بیت کوین - چطور بیت کوین بخرم؟


برای خرید بیت کوین از صرافی ارز دیجیتال اینانس بعد از ثبت نام و احراز هویت مراحل زیر را به ترتیب دنبال کنید:

ورود به پنل کاربری اینانس
ورود به خرید ارز دیجیتال از منو سمت راست پنل
انتخاب ارز دیجیتال "بیت کوین | Bitcoin | btc"  از لیست ارزها
وارد کردن آدرس کیف پول بیت کوین
انتخاب شبکه انتقال با کمترین کارمزد (توجه کنید که کیف پول شما شبکه انتخابی را پشتیبانی کند)
وارد کردن مقدار بیت کوین درخواستی یا مبلغ سفارش
کلیک بر روی تکمیل خرید و بررسی فاکتور
انتخاب کارت بانکی جهت پرداخت مبلغ سفارش خرید btc و ثبت کد تخفیف در صورت وجود
کلیک بر روی پرداخت و ورود به صفحه درگاه پرداخت آنلاین

بعد از پرداخت و ثبت سفارش خرید ارز دیجیتال بیت کوین در اینانس پس از حداکثر 5 دقیقه ارز دیجیتال بیت کوین را در کیف پول خود دریافت خواهید کرد. اینانس برای کاربران خود سطوح مختلف کاربری تعریف کرده است و با افزایش سطح کاربری شما در اینانس امکانات و مزایای بیشتری برای شما فعال خواهد شد. توجه کنید که قبل از خرید بیت کوین احراز هویت فقط یک بار انجام گرفته و در صورتیکه بخواهید دوباره Bitcoin خرید کنید نیاز به احراز هویت مجدد نیست. انتقال btc به کیف پول شما 24 ساعته و حتی در روز های تعطیل بصورت آنی انجام میپذیرد. علاوه بر امکان خرید Bitcoin در اینانس بیش از 1000 ارز دیجیتال دیگر نیز امکان خرید دارن که با مراجعه به خرید ارز دیجیتال میتوانید لیست این ارز ها را مشاهده نمایید.

آموزش فروش بیت کوین - چطور بیت کوین بفروشم؟


سیگنال ارز دیجیتال ارزسنج فروش بیت کوین در اینانس به سادگی هر چه تمام انجام گرفته و در کمتر از چند دقیقه انجام میپذیرد. برای فروش بیت کوین در صرافی اینانس مراحل زیر را دنبال کنید:

ثبت نام، احراز هویت و ورود به پنل کاربری
انتخاب فروش ارز دیجیتال از منو کاربری
انتخاب ارز دیجیتال "بیت کوین | Bitcoin | btc"  از لیست ارزها
کپی کردن آدرس کیف پول بیت کوین اینانس و انتقال میزان فروش btcبه این کیف پول
کلیک بر روی "ثبت و ادامه"
ورود مقدار دقیق همراه با اعشار بیت کوین انتقال داده شده
انتخاب کارت بانکی برای تسویه مبلغ
ورود آدرس کیف پول btcخودتان
کلیک بر روی "ثبت و ادامه"
ورود TxId یا هش تراکنش در صورت وجود و کلیک بر روی بررسی انتقال

در صورت تایید انتقال و دریافت Bitcoin توسط سیستم اینانس مبلغ فاکتور شده در بازه زمانی ده دقیقه تا 24 ساعت به کارت بانکی انتخاب شده واریز خواهد شد. از مزایای فروش ارز دیجیتال بیت کوین به اینانس میتوان به دریافت کمترین کارمزد، به روز ترین قیمت دلار و تسویه در کمترین زمان ممکن اشاره کرد. خرید و فروش ارز دیجیتال بیت کوین و سایر رمز ارز ها در اینانس به همین راحتی قابل انجام بوده و علاوه بر فروش btc شما میتوانید هزار ارز دیجیتال دیگر را نیز در صرافی ارز های دیجیتال اینانس به فروش برسانید. برای مشاهده لیست تراکنش های فروش Bitcoin میتوانید از پنل کاربری خود وارد بخش " لیست تراکنش های فروش" شوید و یا از قسمت تاریخچه انتقال کیف پول بیت کوین خود تمامی نقل و انتقالات خود را رصد کنید. جهت فروش ارز btc می توانید با مراجعه به صفحه قیمت ارز دیجیتال ، ابتدا قیمت بیت کوین را بررسی و سپس اقدام به فروش ارز دیجیتال btc نمایید.

کیف پول بیت کوین (چگونه بیت کوین را نگهداری کنیم؟)


برای نگهداری بیت کوین یا سایر ارز های دیجیتال دو روش کلی وجود دارد:
استفاده از کیف پول های سخت افزاری مانند لجر (Ledger)
استفاده از کیف پول های نرم افزاری آنلاین و آفلاین مانند تراست ولت (Trust Wallet)

اینانس سرویس کیف پول ارائه نمی دهد و شما برای خرید بیت کوین از ما میتوانید از هر دو نوع این کیف پول ها استفاده نمایید و محدودیتی در نوع کیف پول انتخابی شما وجود ندارد.
در مقاله آموزش ساخت و انتخاب کیف پول بصورت مفصل به بررسی و مقایسه انواع کیف پول ها پرداخته و بهترین، امن ترین و سریع ترین کیف پول برای Bitcoin را معرفی کرده ایم که میتوانید مطالعه نمایید.

خرید بیت کوین ارزان


برای خرید بیت کوین ارزان و با قیمت مناسب کافی است با مقایسه قیمت ها و کارمزد های صرافی اینانس از پنل کاربری خود اقدام کنید. نکته مهم در خرید بیت کوین این است که به شبکه های انتقال آن توجه کنیم. هر ارزی برای انتقال شبکه خاص خودش را دارد و در صورت ایجاد توکن های آن در بلاکچین های دیگر امکان ارسال در آن شبکه وجود خواهد داشت.

آیا خرید بیت کوین ارزش دارد؟


پاسخ به این شوال که خرید بیت کوین ارزشمند است یا نه نیاز به این دارد که در مورد این ارز جستجو کنید و وایت پیپر و برنامه هایی که برای آن نوشته شده را مطالعه کنید و بر اساس زمان سپری شدن از پروژه و میزان پیشرفت آن اعتبار سنجی کنید.

مزایای خرید بیت کوین


با خرید بیت کوین اولین قدم در سرمایه گذاری را میتوانید بردارید. برای این امر کافیه که یک ولت یا همون کیف پول ارز دیجیتال رو نصب کنین رو گوشیتون و اقدام به خرید بیت کوین کنین. نگهداری ارزها در کیف پول این امکان رو میده که شما در هر جای دنیا بتونین فروش بیت کوین رو انجام بدین و وجه رایج اون کشور رو دریافت کنین. قیمت بیت کوین ممکنه تغییراتی داشته باشه که در صورت خرید بیت کوین و افزایش قیمت سود خواهید برد و در صورت کاهش قیمت ممکن است خدای نکرده متضرر شوید. لذا با آگاهی از این موضوع وارد بازار ارزهای دیجیتال شوید.

سوالات متداول خرید بیت کوین و فروش آن

صرافی اینانس بستر مناسب خرید بیت کوین و فروش بیت کوین است.


کیف پول هایی مثل تراست ولت، لدجر و ...