آموزش فروش ارز دیجیتال از صرافی ایران بایننس

فروش ارز دیجیتال به صرافی ارز دیجیتال ایران بایننس

فروش ارز دیجیتال به مجموعه ایران بایننس  بسیار سریع و راحت است. بطوریکه کاربر با کپی کردن آدرس کیف پول ما و ارسال ارز از کیف پول خود میتواند براحتی فرم فروش را تکمیل کند و وجه آن را در اسرع وقت دریافت نماید. این فرایند در چند گام  انجام میپذیرد که به شرح زیر است:

گام اول: ورود به حساب کاربری

 

ورود به حساب کاربری

برای فروش انواع ارزهای دیجیتال ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر تاکنون حساب کاربری ایجاد ننموده اید روی لینک مقابل کلیک نمایید و حساب کاربری خود را ایجاد نمایید.(ایجاد حساب کاربری)
نکته 1: برای ورود به پنل کاربری، شماره همراه خود و رمز عبورتان را وارد نمایید:
نکته 2: بعد از وارد کردن شماره موبایل و رمز عبور، گزینه ی "ورود" را کلیک کنید.
نکته 3: در صورت فراموشی رمز عبور روی گزینه ی بازیابی رمز عبور کلیک کرده و رمز عبور جدید برای خود بسازید. پس از ورود به پنل کاربری، صفحه ی زیر را مشاهده خواهید کرد.
اکنون وارد پنل کاربری خود شده اید.

پنل کاربری

 

گام دوم: ورود به قسمت فروش ارز دیجیتال

از منوی کاربری یا پیشخوان روی گزینه ی فروش ارز دیجیتال کلیک کنید.

در این مرحله کاربر با ورود به پنل کاربری و منو فروش ارز دیجیتال با صفحه زیر مواجه میشود.دراین مرحله کاربر ابتدا ارز مورد نظر را انتخاب میکند و پس از انتخاب ارز، آدرس کیف پول ما نمایش داده میشود. برای بخش فروش ارز دیجیتال نیز محدودیت گذاشته شده است و کمتراز مبلغ مد نظر امکان فروش وجود ندارد. لذا به میزان فروش حتما توجه شود. در شکل زیر صفحه فروش نمایش داده شده است.

قسمت فروش ارز دیجیتال

 

گام سوم: انتخاب ارز دیجیتال

ارزی که قصد فروش دارید را از گزینه ی "ارز مورد نظرتان را انتخاب کنید" تعیین کنید. با کلیک روی گزینه انتخاب ارز دیجیتال باکس ارزهای دیجیتال با قابلیت جستجو برای شما نمایش داده میشود که میتوانید با جستجوی نام فارسی، نام انگلیسی و نماد ارز دیجیتال آن را بیابید. پس از انتخاب ارز صفحه فوق بصورت زیر تغییر می یابد.

انتخاب ارز دیجیتال

 

 

گام چهارم: انتخاب شبکه انتقال ارز برای فروش

بعد از انتخاب ارز، نرخ هر واحد و حداقل میزان فروش ارز نشان داده شده و از کاربر انتخاب شبکه ای که قصد انتقال ارز دارد را خواسته می شود.

انتخاب شبکه انتقال

نکته: هر شبکه ای کارمزد متفاوتی دارد. شبکه ERC-20 نسبت به سایر شبکه ها هزینه بالاتری دارد. شبکه BEP2 . کارمزد انتقال در این شبکه به مراتب کمتر از شبکه اتریوم ERC-20 است. شبکه BEP20 (BSC) شبکه بسیار سریع و کم کارمزد است.

گام پنجم: انتقال ارز به کیف پول صرافی

در این مرحله از کاربر خواسته می شود که آدرس کیف پول صرافی را کپی کرده و ارز را از کیف پول خود به آن انتقال دهد. بعد از کپی آدرس کیف پول صرافی و انتقال ارز به کیف پول صرافی گزینه ی "ثبت و ادامه" را کلیک کنید.  نکته مهمی که در این بخش وجود دارد این است که برخی از ارزهای مجموعه ما دارای تگ ممو هستند و هنگام فروش درج آن در کیف پول شما اجباری است و در صورتی که درج نشود ارز به دست ما نخواهد رسید. با انتخاب ارزی که تگ ممو دارد اطلاعات آن نیز نمایش داده میشود. برای ارسال درج هر دو مورد آدرس کیف پول و تگ ممو الزامی است. البته همه ارزهای دیجیتال تگ ممو ندارند و این مورد در برخی از ارزها وجود دارد. ارزهایی مثل ریپل ، استلار، بایننس کوین و ارزهایی که از شبکه BEP2 پشتیبانی میکنند. در مرحله بعد مقدار ارز وارد میشود.

کپی ادرس کیف پول

 

گام ششم: وارد کردن شماره حساب برای دریافت وجه

مقداردقیقی که ارز به صرافی انتقال داده شده را در خانه ی مربوطه وارد نمایید. با وارد نمودن مقدار دقیق ارز انتقالی، مبلغ به تومان برای شما نشان داده می شود. گزینه ی بعدی انتخاب شماره حساب برای انتقال وجه است. شماره کارتی که قصد دارید مبلغ ارز فروشی به آن واریز شود را وارد کنید. در پایان آدرس کیف پول خود را وارد نموده و گزینه ی "ثبت و ادامه" را کلیک کنید.

نکته مهمی که در این مرحله وجود دارد این است که باید دقیقا مقداری که به دست ما میرسد وارد شود. گاها مقدار ارسالی کاربر با مقدار خالص دریافتی ما مغایرت دارد که این امر باعث میشود که سیستم بصورت اتوماتیک تراکنش را تشخیص ندهد لذا در این مورد دقت بیشتر لازم است.

انتخاب شماره حساب

 

TXID یا هش تراکنش چیست؟

هش تراکنش که بهش شناسه تراکنش یا Transaction ID هم میگن و به‌طور خلاصه بصورت TxID نوشته میشه، یک رشته‌ منحصربه‌فرد از کاراکترهایی هستش  که به هر تراکنشی که به بلاکچین اضافه میشه، اختصاص پیدا میکنه. در اصل، TXID یک عبارت برای شناسایی و تعیین هویت هستش که هر تراکنش تو بلاک چین رو از تراکنش های دیگه متمایز میکنه. یه جورایی مثل شماره پیگیری میمونه که بانک موقع هر کارت به کارت اونو به شخص میده که اگه بعدا مشکلی پیش اومد از این طریق بتونه اونو پیگیری کنه.
برای خرید و فروش ارز دیجیتال با صرافی ایران بایننس در حین فروش، در انتهای عملیات از شما هش تراکنش درخواست می‌شه و باید اون رو تو کادر مربوط به خودش وارد کنید. هش تراکنش شما بسته به ارز انتخابی، با عباراتی مانند TX Hash ، Extrinsic Hash  ، Transaction ID  ، TX ID شروع میشه. برای وارد کردن هش تراکنش فقط اعداد و ارقام بعد از TxID رو وارد کنین و کلماتی مثل TX و غیره رو وارد نکنین.

عکس زیر یک نمونه TxID رو نشون میده.

هش تراکنش

نکته 1: با کلیک روی گزینه ثبت و ادامه صفحه ی پایین برای کاربر به نمایش در می آید که از کاربر خواسته شده در صورت داشتن هش تراکنش، آن را در خانه ی مربوطه وارد کنند و اگر نه خانه ی مورد نظر را خالی بگذارد. دقت شود که هش تراکنش دارای www و  https نیست و فقط شامل اعداد و حروف انگلیسی است.
نکته 2: وارد کردن Txld برای بررسی دقیقتر می باشد.
نکته 3: هر تراکنشی که در سیستم بلاکچین رخ می‌دهد، دارای یک شناسه منحصر به فرد است. به این شناسه هش معامله یا   Txld گفته می‌شود. Txld در واقع مجموعه‌ای متوالی و تصادفی از اعداد، حروف و کاراکترهاست.

فروش ارز دیجیتال

 

اکنون گزینه ی "بررسی انتقال" را کلیک کنید.

اگر تمام موارد صحیح وارد و ارز به کیف پول صرافی منتقل شده باشد، تایید شده و مبلغ فروش در اسرع وقت به کارت بانکی کاربر انتقال داده می شود. 
اگر ارز ارسالی به کیف پول صرافی نرسیده باشد این نکات را بررسی کنید:

علت نمایش پیام عدم دریافت ارز:

1- ارز به کیف پول نرسیده و به اصطلاح کانفیرم نشده است.

2- مقدار وارد شده در فرم دقیقا مطابق با مقدار دریافت شده به کیف پول ما نیست

3- اطلاعات هش تراکنش اشتباه وارد شده است. (درصورتی که هش را نمیدانید این فیلد را حتما خالی بگذارید)

مشکل منتقل نشدن ارز

 

• دقت شود که مقدار خالص ارسالی، صحیح وارد شده باشد.
• تراکنش در شبکه کانفریم شده باشد. بدین منظور از طریق لینک ارائه شده در صفحه ی فروش تراکنش ولت خود را مشاهده نموده و از مقدار و کانفریم شدن آن مطمئن شده و مجددا اقدام به ثبت نمایید.
مشکلات فروش ارز دیجیتال
 بعد از گذشت 5 دقیقه کاربر می تواند مجدد اقدام به ثبت کند و با تایید تراکنش مبلغ به حساب کاربر انتقال داده می شود. 
 
نکته پایانی: صرافی ایران بایننس داری کیف پول ریالی هم هست و کسانی که به سطح پنج کاربری برسن می تونن ازش استفاده کنن.

کیف ریالی ایران بایننس چیست؟

هنگام انتخاب کارت بانکی برای دریافت وجه با این مورد مواجه میشوید. کیف پول ریالی ایران بایننس به این منظور طراحی شده که اگر قصد دارید بعد از فروش ارز دیجیتال مورد نظر خود بلافاصله از طریق ایران بایننس، ارز دیجیتال دیگری را بخرید، موجودی ریال خودتان را به این کیف پول انتقال داده و در سریع ترین زمان خرید و فروش ارز دیجیتال مورد نظر خود رو انجام بدهید. در اصل با این کار سرعت خرید و فروش ارزهای دیجیتال برای شما بیشتر شده و کارمزد های بانکی برای شما به حداقل می رسند.

در اصل با این ابزار کاربر میتواند نسبت به تبادل ارز به ارز نیز اقدام کند و ارزی که دارد را ابتدا بفروشد و وجه آن را در کیف پول دریافت کند و سپس ارز مورد نظر را از منو خرید ارز دیجیتال خریداری کند.