آموزش خرید شت کوین

آموزش خرید شت کوین از صرافی ایران بایننس

فروش شت کوین در صرافی اینانس موقتا غیرفعال شده است.

ما می خواهیم برای شما یه خبر عالی آموزش جذاب بدیم، خبر خوبی که می خواهیم برای شما بدیم این هست که مجموعه ایران بایننس جزو اولین صرافی های ایرانی هست که این امکان رو برای شما فراهم کرده تا بتونین با ریال و کارت بانکیتون و به راحتی اقدام به خرید شت کوین و آلت کوین های در بستر Bep20 کنین و اون ها رو در کیف پول ارز دیجیتال خودتون ذخیره و نگهداری کنین. اگه شما نیز دوست دارین تا یاد بگیرین چجوری می تونین از صرافی ایران بایننس و با کمترین کارمزد و با ریال خود ایران و بدون درد سرهای تغییر آی پی اقدام به خرید شت کوین ها بکنین، در ادامه حتما با ما همراه باشین تا به طور کامل با آموزش خرید شت کوین در ایران بایننس به صورت مرحله به مرحله آشنا بشین. همچنین تمامی مراحل رو بصورت ویدیویی هم برای شما توضیح دادیم تا بتونین با دانش کافی اقدام به خرید در این زمینه بکنین.

مرحله اول: ثبت نام در ایران بایننس

آموزش خرید شت کوین

برای اینکه بتونین در صرافی ایران بایننس اقدام به خرید شت کوین کنین، باید قبل از هر چیز در این صرافی ثبت نام و احراز هویت خودتون رو انجام بدین. برای این کار ابتدای وارد صفحه اصلی صرافی ایران بایننس بشین و روی گزینه ثبت نام کلیک کنین. بعد از اینکه روی گزینه ثبت نام کلیک کردین، صفحه ای مثل تصویر بالا برای شما نشون داده میشه که با پر کردن اطلاعات خواسته شده، ثبت نام شما در این صرافی انجام میشه.

اگه از قبل از در صرافی ایران بایننس ثبت نام و احراز هویت خودتون رو کرده باشین، می تونین به راحتی با کلیک روی گزینه ورود وارد حساب کاربری خودتون بشین و بقیه مراحل رو دنبال کنین. بعد از اینکه به حساب کاربری خودتون وارد شدین، صفحه خرید ارز دیجیتال برای شما نشون داده میشه. همچنین بهتره بدونین در این صرافی می تونین مقاله اموزش ارز دیجیتال رو هم مشاهده و مطالعه کنین. ویدیوی اموزش ثبت نام در صرافی ایران بایننس در این سایت وجود داره و می تونین در صورت لزوم اون رو مشاهده کنین.

مرحله دوم: وارد شدن به پنل کاربری

آموزش خرید شت کوین

بعد از اینکه ثبت نام و احراز هویت خودتون رو در صرافی ایران بایننس انجام دادین، صفحه اصلی صرافی ایران بایننس برای شما نشون داده میشه و وارد مرحه بعدی میشین. در این مرحله با زدن روی گزینه پنل کاربری، باید وارد پنل کاربری خودتون بشین و بقیه مراحل رو انجام بدین. بعد از اینکه روی گزینه پنل کاربری کلیک کردین، صفحه ای مثل تصویر بالا برای شما نشون داده میشه که امکانات و قابلیت های ویژه ای در این قسمت وجود داره و شما می تونین کارهای مختلفی در این صفحه انجام بدین.

توجه داشته باشین که در قسمت پنل کاربری شما می تونین کارهای خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو انجام بدین. همچنین بهتره بدونین که در این قسمت راهنمای خرید و فروش ارز دیجیتال نیز برای شما نشون داده میشه که می تونین با مشاهده هر کدوم از این راهنماها، خرید و فروش ارز دیجیتال رو در صرافی ایران بایننس یاد بگیرین و مشکلی نداشته باشین. ما سعی می کنیم در راهنمای اموزش خرید شت کوین در صرافی ایران بایننس، اطلاعاتی در مورد نحوه خرید شت کوین در صرافی ایران بایننس برای شما ارائه کنیم. توجه داشته باشین که شما می تونین آلت کوین ها مبتنی بر بستر Bep20 رو هم در این صرافی خریداری کنین، که این نیز یکی از ویژگی های منحصر به فرد صرافی ایران بایننس هست.

مرحله سوم: خرید شت کوین

آموزش خرید شت کوین

بعد از اینکه وارد پنل کاربری خودتون شدین، گزینه ها مختلفی برای شما نشون داده میشه که می تونین با انتخاب هر کدوم از این گزینه ها، کارهای مختلفی رو انجام بدین. بنابراین برای اینکه بتونین اقدام به خرید شت کوین در صرافی ایران بایننس بکنین، از گزینه ها موجود در پنل کاربری خودتون، روی گزینه خرید شت کوین کلیک کنین. بعد از اینکه روی این گزینه کلیک کردین، در سمت راست برای شما صفحه ای مثل تصویر بالا برای شما نشون داده میشه.

 همونطور که مشاهده می کنین، در این صفحه برای شما اطلاعیه ای داده میشه که حداقل موجودی برای خرید شت کوین باید 500 هزار تومان باشه و کمتر از این مقدار، نمی تونین اقدام به خرید کنین. پس برای اینکه بتونین اقدام به خرید شت کوین کنین،کیف پول ریالی خودتون رو در صرافی ایران بایننس شارژ کنین. برای این کار باید روی گزینه شارژ کیف ریالی که مشاهده می کنین، کلیک کنین و حسابتون رو شارژ کنین.

بخش یک: شارژ کیف ریالی

آموزش خرید شت کوین

همونطور که گفتیم، برای اینکه بتونین اقدام به خرید شت کوین در ایران بایننس کنین، باید حساب ریالی خودتون رو در ایران بایننس شارژ کنین. برای این کار باید روی گزینه شارژ کیف ریالی کلیک کنین. بعد از اینکه روی این گزینه کلیک کردین، صفحه ای مثل تصویر بالا برای شما نشون داده میشه که می تونین با طی کردن چند مرحله، حساب ریالی خودتون رو در صرافی ایران بایننس شارژ کنین.

 توجه داشته باشین که در این قسمت، اطلاعات شماره کارتی که در زمان ثبت نام و احزار هویت ارائه دادین، نشون داده میشه می تونین فقط با این کارت اقدام به شارژ کردن حساب ریالی خودتون در صرافی ایران بایننس کنین. به این ترتیب شما می تونین با انتخاب مبلغ حداقل 500 هزار تومان و انتخاب درگاه پرداخت، حساب ریالی خودتون رو شارژ کنین و اقدام به خرید شت کوین کنین. بهتره بدونین که امکان تسویه کیف پول ریالی برای شما وجود نداره و در شارژ کیف پول خودتون توجه لازم رو داشته باشین.

بخش دوم: انتخاب شت کوین

آموزش خرید شت کوین

بعد از اینکه حساب ریالی خودتون رو در صرافی ایران بایننس شارژ کردین، دوباره به پنل کاربری خودتون وارد میشین و روی گزینه خرید شت کوین کلیک می کنین. بعد از اینکه روی گزینه خرید شت کوین کلیک کردین، صفحه ای مثل تصویر بالا برای شما نشون داده میشه و می تونین موجودی کیف پول ریالی خودتون رو در این صرافی مشاهده کنین. در این قسمت از خرید شت کوین در صرافی ایران بایننس، باید شت کوین مورد نظر خودتون رو انتخاب کنین. بهتره بدونین که شما می تونین در صرافی ایران بایننس، شت کوین های مختلفی رو خریداری کنین و به مرور زمان تعداد این شت کوین ها زیاد هم میشه و می تونین اکثر شت کوین ها رو از این صرافی بخرین.

برای اینکه بتونین شت کوین مورد نظر خودتون رو انتخاب کنین، روی گزینه انتخاب شت کوین کلیک کنین. بعد از اینکه روی گزینه انتخاب شت کوین کلیک کردین، می تونین اسم شت کوین مورد نظر خودتون رو تایپ کنین یا با جستجو در شت کوین های موجود، شت کوین مورد نظر خودتون رو انتخاب کنین. همچنین بهتره بدونین که شما می تونین در این قسمت آلت کوین های مبتنی بر بستر Bep20 رو هم انتخاب و خریداری کنین. توجه داشته باشین که برای خرید این الت کوین ها باید ادرس ولت Bep20 خودتون رو وارد کنین. در نتیجه شما می تونین در این قسمت هم شت کوین های بر بستر Bep20 رو انتخاب کنین و هم الت کوین های بر بستر Bep20 رو انتخاب کنین.

بخش سوم: وارد کردن آدرس کیف پول

آموزش خرید شت کوین

بعد از اینکه شت کوین مورد نظر خودتون رو انتخاب کردین، باید ادرس کیف پول خودتون رو وارد کنین، چون صرافی ایران بایننس کیف پول اختصاصی نداره و ارزهای دیجیتال خریداری شده توسط شما باید به والت خودتون انتقال بدین. ما برای مثال ارز دیجیتال بی بی دوج رو انتخاب کردیم. بعد از انتخاب بی بی دوج باید برای ادامه فرایند خرید بی بی دوج، در قسمت پایین روی گزینه شبکه انتقال کلیک کنین و ادرس کیف پول خودتون رو وارد کنین. توجه داشته باشین که ادرسی که در این قسمت جاگذاری می کنین، باید ادرس Bep20 باشه و از ارز دیجیتال مورد نظر شما پشتیبانی بکنه، در غیر این صورت در خرید ارز دیجیتال با مشکل مواجه میشین.

شما با کلیک روی گزینه شبکه انتقال، می تونین ادرس کیف پول خودتون رو در این قسمت قرار بدین و ارز دیجیتال خریداری شدتون رو به والت خوودتون انتقال بدین. توجه داشته باشین که ادرس کیف پول شما باید روی بستر شبکه انتقال ارز دیجیتال BSC یا BEP20 باشه و از شت کوین و الت کوین مورد نظر شما پشتیبانی بکنه. برای اینکه بتونین از نحوه استفاده از کیف پول ها اشنا بشین، می تونین راهنمای کیف پول ها رو که در سایت ایران بایننس قرار داره، مشاهده کنین. در این قسمت ما ارز دیجیتال بی بی دوج رو انتخاب کردیم و در قسمت ادرس شبکه، ادرس کیف پول تراست ولت خودمون رو قرار می دیم. همچنین بعد از قرار دادن ادرس کیف پول، گزینه های مختلفی برای شما نشون داده میشه.

بخش چهارم: وارد کردن مبلغ

آموزش خرید شت کوین

بعد از اینکه شت کوین مورد نظر خودتون رو انتخاب کردین و ادرس شبکه رو قرار دادین، وارد مرحله بعدی میشین. در این مرحله صفحه ای مثل تصویر بالا برای شما نشون داده میشه که باید مبلغ مورد نظرتون رو برای خرید شت کوین وارد کنین. همونطور که گفتیم، حداقل مبغ خرید شت کوین در ایران بایننس، 500 هزار تومان هست و امکان خرید شت کوین در ایران بایننس کمتر از این مقدار وجود نداره.

بخش آخر: تکمیل خرید

آموزش خرید شت کوین

بعد از اینکه مبلغ مورد نظرتون رو نیز وارد کردین، در قسمت پایین روی گزینه تکمیل خرید کلیک کنین و مراحل خرید شت کوین رو تایید کنین. سپس بعد از اینکه روی گزینه تکمیل خرید کلیک کردین، شت کوین مورد نظرتون طبق قیمت انتخابی شما به ادرس کیف پولی که دادین، انتقال داده میشه. البته چند تا نکته وجود داره که در ادامه این نکات رو برای شما می گیم تا مشکلی برای شما پیش نیاد.

چند نکته مهم:

آموزش خرید شت کوین

همونطور که گفتیم، چند نکته مهم وجود داره که باید اون ها رو مورد توجه قرار بدین تا در خرید شت کوین از صرافی ایران بایننس دچار مشکل نشین. در ادامه بعضی از نکات رو برای شما توضیح می دیم.

• هزینه Slippage

 نکته اول این هست که یه مفهومی در سواپ وجود داره به اسم Slippage که مربوط میشه به بازه نوسانی قیمت ها هست. همچنین Slippage در این قسمت 10 درصد هست. یعنی وقتی شما در صرافی ایران بایننس اقدام به خرید شت کوین می کنین، ممکنه تا زمانی که فرایند خرید تکمیل بشه، حدود 10 درصد از قیمتی که در هنگام خرید وجود داشته، تغییر کنه و شما باید این 10 درصد نوسان رو در خرید شت کوین ها پرداخت کنین. بهتره بدونین که مفهوم Slippage در کلیه سواپ ها وجود داره.

• هزینه تراکنش ارزهای دیجیتال

نکته بعد که باید مورد توجه قرار بدین این هست که بعضی از ارزهای دیجیتال و شت کوین هستن که یه هزینه تراکنشی برای قرارداد هوشمند خودشون از کاربران دریافت می کنند. برای مثال بی بی دوج یکی از شت کوین هایی هست که هزینه تراکنشی برای قراردادهای هوشمند خودش می گیره که مقداری از این تراکنش ها رو برای اعضای تیم خودش و توکن سوزی ها از تراکنش های شما کسر می کنه. توجه داشته باشین که این هزینه به جیب صرافی ها نمیره و صرافی از این هزینه تراکنش و 10 درصد هزینه Slippage هیچ سودی به دست نمیاره.

• کارمزد انتقال

نکته قابل توجه بعدی که باید بهش توجه کنین این هست که برای انتقال ارز دیجیتال یا شت کوین خریداری شده از صرافی ایران بایننس به کسف پول شما، هزینه ای به عنوان کارمزد انتقال دریافت میشه. همونطور که می دونین شما هر زمان که ارز دیجیتال رو به شبکه ای انتقال بدین، باید کارمزد انتقال رو پرداخت کنین. بهتره بدونین که کارمزد انتقال هم در شبکه های مختلف، با حجم نقدینگی مختلف و ارزهای مختلف متفاوت تر باشه. همونطور که گفتیم، این سه گزینه که برای شما گفتیم، هیچ منفعتی برای صرافی ایران بایننس نداره و این هزینه ها مخصوص شبکه و قراردادهای هوشمند ارزهای دیجیتال و شت کوین هاست.

• کارمزد صرافی ایران بایننس

همونطور که گفتیم این سه گزینه که گفتیم، هیچ منفعت و سودی به صرافی ایران بایننس نداره و این صرافی تنها سودی که به دست میاره از کارمزدی هست که روی قیمت لحاظ میشه که از صفر تا ده درصد برای ارزهای مختلف متفاوت هست. ممکنه یه ارز دیجیتال هیچ کارمزدی نداشته باشه و حتی یه ارز دیجیتال نیز تا 10 درصد کارمزد هم داشته باشه که این میزان با توجه به قیمت لحاظ میشه.