عضویت در اعلانات

می‌خواهید از آخرین اعلانات و تخفیف ها آگاه شوید؟

prompt icon

مقایسه کاردانو و پولکادات؛ کدام یک بهتر است؟

1401/11/06
مقایسه کاردانو و پولکادات؛ کدام یک بهتر است؟

 مقایسه کاردانو و پولکادات؛ کدام یک بهتر است؟ با ارزهای کاردانو و پولکادات آشنا هستین؟ می دونین این رمز ارزها چه ویژگی هایی دارن؟ آیا می دونین تفاوت کاردانو و پولکادات چیست؟ مقایسه کاردانو و پولکادات برای افراد فعال در بازار که قصد خرید ارز دیجیتال یکی از موعات خیلی مهم محسوب میشه. نگرانی اصلی این افراد این هست که بدونن بهترین پروژه کدامه و همچنین بدونن چه پروژه ای دارای بیشترین پتانسیل هست. کرادانو و پولکادات هم از جمله ارزهایی هستن که سعی دارن تا دنیای غیرمتمرکز رو دگرگون کنند. اتریوم به عنوان نخستین بلاک چین شناخته شد که از تکنولوژی قرارداد هوشمند حمایت کرده و اون رو به سایر افراد ارائه بده.

از اونجایی که دو پروژه کاردانو با کوین بومی ADA و پولکادات با ارز بومی DOT هر دو با هدف بهبود یه سری از ایرادات بلاک چین اتریوم وارد بازار ارزهای دیجیتال شده و اهداف تقریبا یکسانی رو دنبال می کنند، دونستن تفاوت کارکرد و برتری این دو نسبت به همدیگه برای سرمایه گذاری خیلی مهم هست. باید بدونین که با وجود شباهت های این دو پروژه، تفاوت های زیادی با هم دارن. به همین منظور ما سعی می کنیم در مقاله مقایسه کاردانو و پولکادات، اطلاعاتی در مورد ارز دیجیتال کاردانو و پولکادات به شما ارائه کنیم و به بررسی تفاوت ADA و DOT بپردازیم تا بتونین بهترین تصمیم رو برای خرید ada یا خرید dot بگیرین.

آشنایی با ارز دیجیتال پولکادات(DOT)

آشنایی با ارز دیجیتال پولکادات

اگه در بازار کریپتوکارنسی ها فعالیت داشته باشین، احتمالا اسم ارز دیجیتال پولکادات یا DOT رو شنیدین و خواستین تا اطلاعاتی در مورد این رمز ارز به دست بیارین و شاید این سوال واسه شما هم پیش اومده باشه که ارز دیجیتال پولکادات چیست؟ ما می تونیم در پاسخ به این سوال بگیم که پولکادات نوعی فناوری چند زنجیره ای و در اصل بلاک چینی هست که بلاک چین های دیگه رو به هم وصل می کنه. یکی از اصلی ترین اهداف پولکادات، برطرف کردن مشکلاتی هست که اجازه نمیدن بلاک چین وارد زندگی روزمره بشه.

بلاک چین پولکادات امکان انتقال داده بین بلاک چین های مختلف و پشتیبانی از چند زنجیره توسط یه شبکه رو فراهم می کنه. هدف پولکادات برطرف کردن مشکل ارتباط کند بین بلاک چین های خصوصی و عمومی هست. از ارز دیجیتال پولکادات به عنوان تسهیل کننده نسل بعدی وب یعنی Web3 یاد میشه که انحصار اینترنت رو می شکنه و اون رو در اختیار کاربران قرار میده. این پروتکل بر حفظ ارتباطات، انتقال ارز دیجیتال و امنیت مشترک بلاک چین ها تمرکز داره. پولکادات با متحد کردن بلاک چین ها در یه شبکه به اون ها این امکان رو میده تا به صورت موازی با هم کار کنند.

آشنایی با ارز دیجیتال کاردانو(ADA) 

آشنایی با ارز دیجیتال کاردانو

کاردانو نوعی ارز دیجیتال یا شکلی از دارایی دیجیتال هست که با نماد اختصاری ADA در بازار معامله میشه. کاردانو نوعی شبکه بلاک چینی مبتنی بر الگوریتم اثبات سهام هست. با وجود اینکه این شبکه به دنبال حل مشکل مقیاس پذیری هست، ولی هنوز نتوسنته به اهداف خودش دست پیدا کنه. کاردانو یه بلاک چین نسل سوم هست و رقیبی برای شبکه اتریوم 2 محسوب میشه. کاردانو با انتشار به روزرسانی واسیل در سال 2022 به اهداف خودش نزدیک تر شد و بعد از انجام این آپدیت زمان پردازش تراکنش ها در شبکه کاردانو کاهش پیدا کرد.

جالب اینجاست که بدونین ارز دیجیتال کاردانو یا Cardano نوعی یه پروژه بلاک چین منبع باز و غیرمتمرکز هست. این پروژه رمزنگاری شده برای تسهیل تراکنش های همتا به همتا ایجاد شده. ساختار و معماری کاردانو جوری طراحی شده که امکان پیاده سازی قراردادهای هوشمند رو در این شبکه فراهم کنه. این کار باعث سازگارتر و مقیاس پذیرتر شدن این شبکه میشه. علاوه بر این، امنیت اون هم حفظ میشه. کاردانو یه بلاک چین برای اهداف عمومی هست که بر اساس تحقیقات دانشگاهی بررسی و طراحی شده. این برنامه توسط یه تیم متشکل از مهدسان، ریاضی دانان، دانشمندان و متخصصان تجارت در حال توسعه هست.

تفاوت کاردانو و پولکادات چیست؟

تفاوت کاردانو و پولکادات

نوبت این رسیده تا در این بخش از مقاله تفاوت کاردانو با پولکادات رو مورد بررسی قرار بدیم تا اطلاعاتی در این زمینه داشته باشین. یکی از سوال هایی که برای خیلی از افراد پیش میاد این هست که تفاوت کاردانو و پولکادات چیست؟ بهتره بدونین هم کاردانو و هم پولکادات اهداف یکسانی دارن، ولی هر کدوم راه متفاوتی رو دنبال می کنند. هر کدوم از بلاک چین هایی برخوردار هستن که الگوریتم اثبات سهام رو مورد استفاده قرار میدن. در مورد تفاوت کاردانو با پولکادات باید گفته بشه که شبکه پولکادات شامل بلاک چین های مختلفی میشه که در شبکه ای دور همدیگه حاضر شدن.

یکی از تفاوت های اصلی کاردانو(ADA) با پولکادات(DOT) در جامعه این رمز ارزهاست. مشارکت داشتن پولکادات به صورت اجتماعی به عنوان تکیه گاه یا پاشنه آشیل این نوع رمز ارز محسوب میشه. لازم به ذکر هست که چارلز نسبت به گاوین زمان بیشتری رو برای معاشرت کردن با جامعه کاردانو صرف می کنه که این موضوع نشون دهنده شخصیت های اون هاست. یه ایجاد کننده کسب و کار زیرک، چارلز و مهندس فناوری منزوی شخصی به اسم گاوین هست. فعالیت پلوکادات درست از سال 2020 شروع شده و این در حالی هست که زمان آغاز و انتشار یافتن فعالیت کاردانو به سال 2015 بر می گرده.

کاردانو بهتر است یا پولکادات؟

الان که با تفاوت های ارز دیجیتال ADA و DOT آشنا شدین، متوجه شدین که چه خیلی از افراد این دو پروژه رمزنگاری شده رو در کنار هم قرار میدن. در مقایسه کاردانو و پولکادات می فهمیم که هر دو این پروژه ها توسط یکی از کارمندان بلند پایه اتریوم توسعه پیدا کردن و هر دو با هدف رفع مشکلات اتریوم وارد بازار شدن. الان اگه دقیق تر به این پروژه ها نگاه کنیم متوجه میشیم که هدف کاردانو تسهیل توسعه برنامه های غیرمتمرکز با کارمزد با صرفه هست و هدف پولکادات اتصال داده های بلاک چینی به همدیگه هست.

جمع بندی و نتیجه:

ما سعی کردیم در مقاله مقایسه کاردانو و پولکادات، اطلاعاتی در مورد ارز دیجیتال کاردانو و پولکادات به شما ارائه کنیم و به بررسی تفاوت ADA و DOT بپردازیم تا بتونین بهترین تصمیم رو برای سرمایه گذاری در این رمز ارزها بگیرین. همونطور که گفتیم، هم کاردانو و هم پولکادات اهداف یکسانی دارن، ولی هر کدوم راه متفاوتی رو دنبال می کنند. هر کدوم از بلاک چین هایی برخوردار هستن که الگوریتم اثبات سهام رو مورد استفاده قرار میدن. شما با مطالعه این مقاله می تونین بهترین پروژه رو برای سرمایه گذاری انتخاب کنین.

دوره ارز دیجیتال


نظرات کاربران در مورد مقایسه کاردانو و پولکادات؛ کدام یک بهتر است؟
سوال امنیتی :4+31 = ?