عضویت در اعلانات

می‌خواهید از آخرین اعلانات و تخفیف ها آگاه شوید؟

prompt icon

افزایش و کاهش دامیننس تتر نشانه چیست؟

1401/08/30
افزایش و کاهش دامیننس تتر نشانه چیست؟

 ما سعی می کنیم در مقاله افزایش و کاهش دامیننس تتر نشانه چیست؟ اطلاعاتی در مورد دامیننس ارز دیجیتال تتر برای شما ارائه کنیم و به بررسی نشانه های تغییرات دامیننس تتر بپردازیم و مهم بودن دامیننس USDT رو برای شما مورد بررسی قرار بدیم تا اطلاعاتی در این زمینه داشته باشین و بتونین با تجزیه و تحلیل دامیننس تتر، داده های زیادی به دست آورده و پیش بینی های خودتون رو انجام بدین. با توجه به اینکه قراره در ادامه نشانه های تغییرات دامیننس تتر رو برای شما توضیح بدیم، بهتره ابتدا شما رو با تتر اشنا کنیم. تتر به عنوان بزرگ ترین و اولین استیبل کوین در بازار ارزهای دیجیتال شناخته میشه. قیمت تتر برابر با یک دلار آمریکا هست. این استیبل کوین در ماه جولای سال 2014 توسط شرکت آیفینکس راه اندازی شد.

دامیننس تتر یه شاخص کلیدی هست که امکان مقایسه قدرت این استیبل کوین با سایر ارزهای دیجیتال مخصوصا رقبای اون رو امکان پذیر می کنه. نمودار لحظه ای دامیننس تتر رو می تونین در وبسایت رسمی تریدینگ ویو مشاهده کنین و تحلیل های خودتون رو انجام بدین. به همین منظور ما سعی می کنیم در مقاله مقاله افزایش و کاهش دامیننس تتر نشانه چیست؟ اطلاعاتی در مورد دامیننس ارز دیجیتال تتر برای شما ارائه کنیم و به بررسی نشانه های تغییرات دامیننس تتر بپردازیم و مهم بودن دامیننس USDT رو برای شما مورد بررسی قرار بدیم.

شاید برایتان مفید باشد: اهمیت تتر در بازار ارزهای دیجیتال

منظور از دامیننس تتر چیست؟

منظور از دامیننس تتر چیست؟

اگه در بازار ارزهای دیجیتال فعالیت داشته باشین، احتمالا اسم دامیننس تتر رو شنیدین و خواستین تا اطلاعاتی در مورد این مفهوم به دست بیارین و شاید این سوال برای شما نیز پیش اومده باشه که دامیننس تتر چیست؟ ما می تونیم در پاسخ به این سوال بگیم که دامیننس به معنی تسلط و سلطه هست. بنابراین، دامیننس تتر به معنی تسلط استیبل کوین تتر بر بازار ارزهای دیجیتال هست. همچنین دامیننس USDT نشون دهنده سهم تتر از کل بازار ارزهای دیجیتال هست که ارزش کل بازار یا مارکت کپ تتر از حاصل ضرب تعداد توکن های در گردش در قیمت تتر به دست میاد. از اونجایی که قیمت تتر همیشه 1 دلار هست، میشه گفت ارزش کل بازار تتر برابر با توکن های در حال گردش هست.

مقاله پیشنهادی: آیا احتمال سقوط تتر وجود دارد؟

جالب اینجاست که بدونین زمانی که صحبت از دامیننس ارز دیجیتال میشه، منظور این هست که چه میزان از کل نقدینگی موجود در بازار کریپتوکارنسی مربوط به اون ارز دیجیتال هست. بنابراین، دامیننس تتر رو میشه به صورت شاخصی که میزان تسلط تتر بر سایر ارزهای دیجیتال رو نشون میده، تعریف کرد. بهتره بدونین بررسی دامیننس بیت کوین می تونه به تشخیص زمان آغاز آلت سیزن کمک زیاد داشته باشه، ولی دامیننس تتر نشون دهنده وضعیت کلی بازار ارزهای دیجیتال و می تونین داده های زیادی به دست بیارین.

افزایش و کاهش دامیننس تتر نشانه چیست؟

افزایش و کاهش دامیننس تتر نشانه چیست؟

همونطور که گفتیم، دامیننس تتر نشون دهنده سهم ارز دیجیتال تتر از کل بازار کریپتوکارنسی هاست و شما می تونین با استفاده از دامیننس تتر تحلیل های خودتون رو انجام داده و روند بازار رو برای آینده پیش بینی کنین. برای این کار نیز باید خطوط حمایتی و مقاومتی رو در نمودار دامیننس تتر رسم کنین. بهتره بدونین افزایش و کاهش دامیننس تتر می تونه نشونه های مختلفی رو برای شما داشته باشه. به همین منظور ما سعی می کنیم در این قسمت از مقاله، به بررسی نشانه های تغییرات دامیننس تتر بپردازیم تا اطلاعاتی در این زمینه داشته باشین.

در همه ارزهای دیجیتال به غیر از استیبل کوین ها، میزان تغییرات قیمت از جمله عوامل تاثیرگذار بر ارزش بازار و دامیننس هست. ولی در مورد تتر به دلیل ثابت بودن قیمت، فاکتورهای دیگه هم مثل تعداد ارزهای در گردش در افزایش یا کاهش و تغییرات این شاخص موثر هستن. بنابراین، برای اینکه بتونین دامیننس USDT رو تحلیل کرده و داده های خوبی به دست بیارین، باید بتونین این عوامل رو هم زیر نظر بگیرین.

مقاله پیشنهادی: وضعیت پشتوانه تتر در بحران استیبل کوین ها

افزایش یا کاهش دامیننس تتر از جمله معیارها و فاکتورهایی هست که معامله گران برای ترید در بازار ازش استفاده می کنند. افزایش میزان تسلط تتر به معنی افزایش ارزش بازار تتر و در نتیجه خرید بیشتر اون توسط سرمایه گذاران هست. این یعنی معامله گران رمز ارزهای خودشون رو فروخته و به تتر تبدیل می کنند. الان هرچقدر دامیننس تتر بیشتر بشه، یعنی نزول بیشتری در بازار داریم. عکس این اتفاق نیز برای کاهش میزان تسلط تتر صادق هست.

تصور کنین همه سرمایه موجود در بازار کریپتوکارنسی ها 1 تریلیون دلار هست. الان که دامیننس تتر 6 درصد باشه، یعنی 60 میلیارد دلار تتر در بازار وجود داره و 94 درصد دیگه معادل 940 میلیارد دلار متعلق به سایر ارزهای دیجیتال موجود در بازار کریپتوکارنسی هست.

جمع بندی و نتیجه:

ما سعی کردیم در مقاله افزایش و کاهش دامیننس تتر نشانه چیست؟ اطلاعاتی در مورد دامیننس ارز دیجیتال تتر برای شما ارائه کنیم و به بررسی نشانه های تغییرات دامیننس تتر بپردازیم و مهم بودن دامیننس USDT رو برای شما مورد بررسی قرار بدیم تا اطلاعاتی در این زمینه داشته باشین و بتونین با تجزیه و تحلیل دامیننس تتر، داده های زیادی به دست آورده و پیش بینی های خودتون رو انجام بدین. همونطور که گفتیم، افزایش یا کاهش دامیننس تتر از جمله معیارها و فاکتورهایی هست که معامله گران برای ترید در بازار ازش استفاده می کنند. افزایش میزان تسلط تتر به معنی افزایش ارزش بازار تتر و در نتیجه خرید بیشتر اون توسط سرمایه گذاران هست. این یعنی معامله گران رمز ارزهای خودشون رو فروخته و به تتر تبدیل می کنند. بنابراین، افزایش دامیننس تتر به معنی ریزش بیشتر بازار و کاهش دامیننس تتر به معنی صعود قیمت ارزهای دیجیتال هست.

دوره ارز دیجیتال


نظرات کاربران در مورد افزایش و کاهش دامیننس تتر نشانه چیست؟
سوال امنیتی :6+67 = ?