عضویت در اعلانات

می‌خواهید از آخرین اعلانات و تخفیف ها آگاه شوید؟

prompt icon

تتر بهتر است یا BUSD؟

1401/05/11

ما سعی می کنیم در مقاله تتر بهتر است یا BUSD؟ اطلاعاتی در مورد ارز دیجیتال تتر برای شما ارائه کنیم و به بررسی ویژگی های ارز دیجیتال تتر بپردازیم و تفاوت تتر و BUSD رو برای شما مورد بررسی قرار بدیم تا اطلاعاتی در این زمینه داشته باشین و بتونین بهترین تصمیم رو برای استفاده از اون ها بگیرین. بازار کریپتوکارنسی ها به دلیل رشدهای قیمتی زیادی که در سال های گذشته داشته، مورد استقبال خیلی از سرمایه گذاران و معامله گران قرار گرفته و به یکی از محبوب ترین بازارهای مالی با مارکت کپ بالا تبدیل شده. همچنین شما نیز می تونین وارد بازار کریپتوکارنسی ها شده و با خرید و فروش ارزهای دیجیتال سود به دست بیارین. البته ابتدا باید آموزش های لازم رو فرا بگیرین و بتونین بدون هیچ مشکلی خرید و فروش و معامله های خودتون رو انجام بدین.

جالب اینجاست که بدونین بازار کریپتوکارنسی ها شامل ارزهای دیجیتال زیادی هست که هر کدوم از اون ها ویژگی ها و کاربردهای خاص خودشون رو دارن و بر اساس همین موارد مورد استفاده قرار می گیرن. بنابراین، شما باید این رمز ارزها رو بشناسین و بتونین سرمایه گذاری خوبی انجام بدین. همچنین بازار ارزهای دیجیتال به دلیل نوپا بودن، نوسانات قیمتی زیادی داره و همین نوسانات فرصت های خوبی رو برای شما فرهم می کنند تا سود به دست بیارین. بنابراین، برای اینکه بتونین از این فرصت ها استفاده کنین و سود به دست بیارین، باید بتونین بهترین نقاط خرید و فروش رو شناسایی کرده و در این نقاط معامله انجام بدین. برای این کار نیز باید تحلیل تکنیکال بلد باشین.

اگه در بازار ارزهای دیجیتال فعالیت داشته باشین، قطعا اسم دو استیبل کوین تتر و BUSD رو شنیدین و خواستین که اطلاعاتی در مورد این استیبل کوین ها به دست بیارین. به همین منظور ما سعی می کنیم در مقاله تتر بهتر است یا BUSD؟ اطلاعاتی در مورد ارز دیجیتال تتر و ارز BUSD برای شما ارائه کنیم و به بررسی ویژگی های ارز دیجیتال تتر بپردازیم و تفاوت تتر و BUSD رو برای شما مورد بررسی قرار بدیم.

ارز دیجیتال تتر چیست؟

ارز دیجیتال تتر

شاید این سوال برای شما نیز پیش اومده باشه که ارز دیجیتال تتر چیست؟ ما می تونیم در پاسخ به این سوال بگیم که ارز دیجیتال تتر با نماد اختصاری USDT نوعی ارز دیجیتال یا شکلی از دارایی دیجیتال هست که در زمان نوشتن این مقاله با داشتن ارزش بازار حدود 66.22 میلیارد دلار و سهم 5.82 درصدی از کل بازار در رتبه 3 بازار کریپتوکارنسی ها قرار داره. همچنین ارز دیجیتال تتر یکی از بزرگترین استیبل کوین های موجود در بازار ارزهای دیجیتال هست که به دلیل داشتن ویژگی ها و مزایای خاص خودش مورد استقبال سرمایه گذاران و معامله گران بازار کریپتوکارنسی ها قرار گرفته و محبوبیت زیادی به دست آورده. همچنین شما نیز می تونین از استیبل کوین تتر استفاده کرده و با استفاده از اون سایر ارزهای دیجیتال رو خریداری کرده و سود خودتون رو به دست بیارین.

جالب اینجاست که بدونین ارز دیجیتال تتر همیشه قیمتی ثابت داره و مساوی با یک دلار آمریکا هست. بهتره بدونین پشتوانه ارز دیجیتال تتر، دلار آمریکا هست. همچنین ارز دیجیتال تتر توسط موسسه Tether ساخته شده و توسط این سازمان تحت نظارت قرار داره. نکته قابل توجه این هست که ارز دیجیتال تتر به صورت متمرکز فعالیت می کنه و همین موضوع باعث میشه تا منحصر به فرد بشه. از اونجایی که پشتوانه ارز دیجیتال تتر، دلار آمریکا هست، به ازای هر واحد ارز دیجیتال تتر که در بازار در گردش هست، یک دلار آمریکا در بانک مرکزی نگهداری میشه. همچنین موسسه تتر نیز ادعا کرده که بخشی از سرمایه خودش رو به عنوان پشتوانه ارز دیجیتال تتر اختصاص داده که همین موضوع باعث شده تا برخی نگرانی هایی در بین معامله گران و سرمایه گذاران بازار ارزهای دیجیتال به وجود بیاد.

ارز دیجیتال تتر کاربردها و مزایای زیادی به همراه داره. برای مثال شما می تونین با استفاده از ارز دیجیتال از نوسانات شدید بازار جلوگیری کنین و سرمایه خودتون رو از نوسانات بازار حفظ کنین. همچنین از اونجایی که خرید ارزهای دیجیتال با استفاده از ارزهای فیات هزینه زیادی به دنبال داره، شما می تونین مقداری تتر خریداری کرده و سپس هر زمان که دوست داشته باشین، اقدام به خرید ارز دیجیتال کنین. علاوه بر این، برای فروش ارزهای دیجیتال نیز می تونین اون ها رو به ارز دیجیتال تتر تبدیل کنین.

ویژگی های ارز دیجیتال تتر چیست؟

ویژگی های ارز دیجیتال تتر

همونطور که گفتیم، بازار کریپتوکارنسی ها شامل ارزهای دیجیتال زیادی هست که هر کدوم از اون ها ویژگی ها و کاربردهای خاص خودشون رو دارن. ارز دیجیتال تتر نیز ویژگی های زیادی داره. به همین منظور ما سعی می کنیم در این قسمت از مقاله ارز دیجیتال تتر بهتر است یا BUSD؟ به بررسی ویژگی های ارز دیجیتال تتر بپردازیم تا اطلاعاتی در این زمینه داشته باشین و با این ویژگی ها اشنا بشین.

• متمرکز بودن

یکی از ویژگی های ارز دیجیتال تتر که باعث میشه تا منحصر به فرد بشه و به یکی از خاص ترین ارزهای دیجیتال در بازار کریپتوکارنسی ها تبدیل بشه این هست که به صورت متمرکز فعالیت می کنه. بهتره بدونین ارز دیجیتال تتر توسط موسسه Tether ساخته شده و تحت نظارت و کنترل این شرکت قرار داره. همچنین به ازای هر واحد ارز دیجیتال تتر که در بازار وجود داره، یک دلار آمریکا در بانک مرکزی نگهداری میشه.

• دارای پشتوانه بودن

یکی دیگه از ویژگی های ارز دیجیتال تتر که باعث میشه تا قیمت اون ثابت بمونه و مورد استفاده معامله گران و سرمایه گذاران بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیره این هست که دارای پشتوانه هست. پشتوانه ارز دیجیتال تتر نیز دلار آمریکا هست. به همین دلیل قیمت تتر همواره ثابت با دلار آمریکا هست.

• قیمت ثابت

یکی دیگه از ویژگی های ارز دیجیتال تتر از خصوصیات اصلی این رمز ارز محسوب میشه این هست که قیمت اون همیشه ثابت و با دلار آمریکا هست. البته در برخی مواقع تحت تاثیر نوسانات شدید بازار ارهای دیجیتال قرار می گیره و نوسانات جزئی در اون دیده میشه.

ارز دیجیتال BUSD چیست؟

ارز دیجیتال BUSD

اگه در بازار کریپتوکارنسی ها فعالیت داشته باشین، احتمالا اسم ارز دیجیتال BUSD رو شنیدین و خواستین که اطلاعاتی در مورد این رمز ارز به دست بیارین و شاید این سوال برای شما نیز پیش اومده باشه که ارز دیجیتال BUSD چیست؟ بهتره بدونین استیبل کوین BUSD یا دلار بایننس، نوعی ارز دیجیتال قانون گذاری شده یا متمرکز و وابسته به دلار آمریکا هست و به ازای هر واحد استیبل کوین BUSD یه دلار آمریکا در ذخایر این ارز دیجیتال وجود داره وباعث میشه تا قیمت اون همیشه ثابت بمونه. به عبارت دیگه، ذخایر استیبل کوین BUSD با نسبت 1 به 1 به دلار آمریکا وابسته هست و به عنوان پشتوانه دلار بایننس شناخته میشه. دارندگان این رمز ارز نیز این امکان رو دارن تا برای دریافت ارز فیات و یا برعکس دارایی های خودشون رو تعویض کنند.

جالب اینجاست که بدونین ارز دیجیتال BUSD نوعی استیبل کوین موجود در بازار کریپتوکارنسی ها با پشتوانه دلار آمریکا هست که توسط صرافی ارز دیجیتال بایننس ارائه شده. همونطور که می دونین صرافی بایننس یکی از معتبرترین و بزرگ ترین صرافی های ارز دیجیتال در بازار کریپتوکارنسی هاست. همچننین با استفاده از ارز دیجیتال BUSD میشه با سایر ارزهای دیجیتال مبادله انجام داد. یکی از اهداف و ایده های اصلی استیبل کوین BUSD این هست که اکوسیستم مالی غیر متمرکز رو برای استفاده نامحدود از شبکه جهانی بهبود بده و این موضوع باعث شده تا سرعت تراکنش های استیبل کوین BUSD افزایش پیدا کنه.

استیبل کوین BUSD یا دلار بایننس به عنوان نوعی استیبل کوین برای تنظیم و حفظ ارزش بازار کریپتوکارنسی ها راه اندازی شده و این رمز ارز به سرمایه گذاران و معامله گران این امکان رو میده تا یه دارایی کم نوسان حوزه بلاک چین رو بدون نیاز به خارج شدن از بازار کریپتوکارنسی ها در اختیار داشته باشن. همچنین شما می تونین با استفاده از این رمز ارز نیز سرمایه خودتون رو از نوسانات شدید بازار حفظ کنین.

تفاوت تتر و BUSD چیست؟

تفاوت تتر و BUSD

نوبت این رسیده تا در این قسمت از مقاله تتر بهتر است یا BUSD، تفاوت تتر و BUSD رو برای شما مورد بررسی قرار بدیم تا اطلاعاتی در این زمینه داشته باشین. همونطور که گفتیم، ارز دیجیتال تتر و استیبل کوین BUSD هر کدوم یکی از استیبل کوین های موجود در بازار کریپتوکارنسی ها محسوب میشن و هر کدوم قیمت ثابت و دارای پشتوانه دلار آمریکا هست. به عبارت دیگه، ارز دیجیتال تتر و استیبل کوین BUSD شباهت های زیادی با هم دارن که همین موضوع باعث میشه تا به جای هم مورد استفاده قرار بگیرن. البته باید بدونین که در کنار شباهت های زیادی که با هم دارن، تفاوت هایی نیز در این میان وجود داره که باعث میشه تا هر کدوم منحصر به فرد بشن. از جمله از این تفاوت ها می تونیم به شرکت سازنده این رمز ارزها اشاره کنیم.

جالب اینجاست که بدونین ارز دیجیتال BUSD نوعی رمز ارز با ثبات یا قیمت ثابت هست که توسط شرکت Paxos و با همکاری صرافی ارز دیجیتال بایننس راه اندازی شده و صادرکننده کوین های باثبات دیگه ای مثل HUSD، PAX و PAXG نیز هست. همچنین ارز دیجیتال BUSD توسط وزارت خدمات مالی نیویورک تایید و نظارت شده و پشتوانه کامل دلاری داره که در بانک های آمریکایی وجود دارن. علاوه بر این، یه شرکت بازرسی نیز وجود داره که هر کاه ارز دیجیتال BUSD یا دلار بایننس رو مورد بررسی قرار میده تا از وجود اندوخته های ارزی اون در بانک مطمئن بشه و کاری کنه تا بهترین عملکرد رو در بازار کریپتوکارنسی ها داشته باشه.

در حالی که استیبل کوین تتر تحت نظارت منظم قرار نداره و آخرین بازرسی که اطلاعات اون در سایت تتر منتشر شده مربوط به سال 2018 هست که توسط شرکت Sporkin & Sullivan LLP انجام شد، ولی هر روز ارزش اندوخته این شرکت در این صفحه منتشر میشه. همچنین یکی دیگه از تفاوت تتر و BUSD این هست که پشتوانه استیبل کوین تتتر در بانک های خارج از آمریکا نگهداری میشه و تا به امروز نیز اتهامات مختلفی به دنبال داشت. بنابراین، میشه گفت که ارز دیجیتال BUSD در مقایسه با استیبل کوین تتر امن تر هست، ولی برای معامله گر مهم نیست که جفت ارز BTC/BUSD رو معامله کنه یا جفت ارز BTC/USDT.در اینجا بهتون پیشنهاد میکنیم برای درک این موضوع که کدام استیبل کوین برای خرید و فروش ارز دیجیتال بهتر است؟ مقاله ای که با همین عنوان در سایت اینانس موجود هست رو هم بخونین.

تتر یا BUSD؟

تتر یا BUSD

با توجه به توضیحاتی که برای شما ارائه کردیم، میشه این نتیجه رو گرفت که ارز دیجیتال BUSD مزایای زیادی نسبت به استیبل کوین تتر داره. قدیمی های بازار ارزهای دیجیتال با فراز و نشیب های زیادی که بازار داره، کاملا آشنا هستن و بعد از عرضه تتر بر روی شبکه ترون، مزیت انتقال اون با کارمزد نزدیک به صفر برای همه فراهم شد، چون هزینه این انتقال چیزی کمتر از یک سنت هست. الان تصور کنین به هر دلیل تتر از این شبکه خارج بشه و همچنان برای مبادله اون درگیر شبکه اتریوم با کارمزدهایی حتی 20 دلار بشین، ایا به دنبال جایگزین اون نخواهین بود؟ بنابراین، ارز دیجیتال BUSD می تونه جایگزین خوبی برای استیبل کوین تتر محسوب بشه. برای آشنایی بیشتر با انواع تتر و شبکه های آن توصیه میکنیم در سایت اینانس مطلبی با همین عنوان رو مطالعه کنین.

جالب اینجاست که بدونین برای انتقال BUSD فقط 0.000375 بایننس کوین کارمزد می پردازین که مزیتی بسیار خوب و عالی محسوب میشه. همچنین از مزایای دیگه این استیبل کوین میشه به قابلیت تبدیل بالای اون اشاره کرد. صرافی ارز دیجیتال بایننس که از محبوبیت زیادی برخوردار هست، قابلیت تبدیل فوری ارز دیجیتال BUSD به سایر ارزهای دیجیتال رو راحت می کنه و تقریبا همه کوین های شناخته شد قابلیت مبادله مستقیم با ارز دیجیتال BUSD رو دارن که این موضوع نیز می تونه مزیت خوبی برای اون محسوب بشه.

جمع بندی و نتیجه:

ما سعی کردیم در مقاله تتر بهتر است یا BUSD؟ اطلاعاتی در مورد ارز دیجیتال تتر و استیبل کوین BUSD برای شما ارائه کنیم و به بررسی ویژگی های ارز دیجیتال تتر بپردازیم و تفاوت تتر و BUSD رو برای شما مورد بررسی قرار بدیم تا اطلاعاتی در این زمینه داشته باشین. همونطور که گفتیم، ارز دیجیتال BUSD که توسط صرافی ارز دیجیتال بایننس راه اندازی شده، مزایای زیادی نسبت به ارز دیجیتال تتر داره و می تونه جایگزین خوبی برای ارز دیجیتال تتر محسوب بشه که می تونین ازش استفاده کنین.

نظرات